Budowa chodnika na ul. Zakole od ul. Chełmskiej do ul. Miodowej w Chełmie Śląskim

GMINA CHEŁM ŚLĄSKI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00376308
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00376308/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-04 11:08
Lokalizacja
Chełm Śląski, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-fb829976-873e-4ca8-a0b2-ffc74852f77c
Identyfikator
2220024015
Ostatnia aktualizacja
2026-08-09

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty rozbiórkoweRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie kanałów ściekowychRoboty w zakresie budowy drógRoboty budowlane w zakresie dróg pieszychRoboty instalacyjne w budynkachRoboty instalacyjne elektryczneInstalacje zasilania elektrycznegoInstalowanie stacji rozdzielczychInstalowanie urządzeń oświetlenia drogowegoUsługi wycinania drzewUsługi w zakresie trawnikówSadzenie drzewOznakowanie drogowe

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00376308 z dnia 2026-08-04

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa chodnika na ul. Zakole od ul. Chełmskiej do ul. Miodowej w Chełmie Śląskim

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA CHEŁM ŚLĄSKI

1.3.) Oddział zamawiającego: UG Chełm Śląski

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276258747

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Stanisława Konarskiego 2

1.5.2.) Miejscowość: Chełm Śląski

1.5.3.) Kod pocztowy: 41-403

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22C - Tyski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@chelmsl.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.chelmsl.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-fb829976-873e-4ca8-a0b2-ffc74852f77c

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa chodnika na ul. Zakole od ul. Chełmskiej do ul. Miodowej w Chełmie Śląskim

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-fb829976-873e-4ca8-a0b2-ffc74852f77c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00376308

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-04

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00048398/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Budowa chodnika przy ul. Zakole

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00286512

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 271.1.6.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie na rzecz Zamawianego – Gminy Chełm Śląski, robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego pn.: Budowa chodnika na ul. Zakole od ul. Chełmskiej do ul. Miodowej w Chełmie Śląskim.
2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje wykonanie robót budowlanych realizowanych w ciągu ul. Zakole i obejmuje między innymi:
1) budowę drogi dla pieszych na odcinku od drogi wojewódzkiej nr 934 (ul. Chełmska) do rejonu posesji nr 6 wraz z budową przejścia dla pieszych,
2) budowę odcinka sieci kanalizacji deszczowej,
3) przebudowę zjazdów usytuowanych w obrębie budowanego chodnika,
4) likwidację fragmentu przydrożnego rowu wraz z budową drenażu Ø200,
5) profilowanie istniejącego rowu w rejonie zjazdu do posesji ul. Chełmska 181 (od ul. Zakole),
6) przebudowę napowietrznej sieci elektroenergetycznej wraz z elementami oświetlenia,
7) wycinkę drzewa kolidującego z inwestycją.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45232400-6 - Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233260-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg pieszych

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45315300-1 - Instalacje zasilania elektrycznego

45315700-5 - Instalowanie stacji rozdzielczych

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

77211400-6 - Usługi wycinania drzew

77314100-5 - Usługi w zakresie trawników

77211600-8 - Sadzenie drzew

34922100-7 - Oznakowanie drogowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Przedmiotowe postępowanie zostało wszczęte w dniu 11.06.2026 r. poprzez publikację ogłoszenia o zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych (nr ogłoszenia 2026/BZP 00286512), z zastosowaniem przepisów ustawy wymaganych przy procedurze, której wartość szacunkowa zamówienia jest niższa niż progi unijne dla robót budowlanych. Termin składania ofert wyznaczono na dzień 26.06.2026 r. Do tego terminu wpłynęło 6 ofert. 5 ofert podlega odrzuceniu ze względu na brak przedłużenia terminu związania ofertą.
Ofertą z najniższą ceną jest oferta złożona przez:
Firma Usługowo Handlowa WALEK Dariusz Waligóra
ul. Kościuszki 8
32-593 Żarki
z ceną – 492 000,00 zł brutto

Jest to oferta z ceną o 162 024,50 zł brutto wyższą od zaplanowanej kwoty.
Zamawiający na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia przeznaczył kwotę w wysokości 329 975,50 złotych

Zamawiający ma ustawowy obowiązek wynikający z treści art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11.09.2019 r. Prawo zamówień publicznych unieważnienia postępowania, gdy cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny najkorzystniejszej oferty.
Kierownik Zamawiającego w dniu 28.07.2026 r. odmówił zwiększenia środków na realizację zamówienia.
Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia środków finansowych na realizację przedmiotowego zamówienia. Nie można udzielić zamówienia nie posiadając pokrycia finansowego w budżecie jednostki. W związku z powyższym zachodzi konieczność unieważnienia przedmiotowego postępowania.
2026-08-04 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane