Przebudowa przystani kajakowej w miejscowości Trawniki.
GMINA TRAWNIKI
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00376546
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00376546/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-04 12:01
- Lokalizacja
- Trawniki, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-9160d00f-60ec-42d1-8f3f-957cbe277d1d
- Identyfikator
- 7122994873
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-09
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00376546 z dnia 2026-08-04 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa przystani kajakowej w miejscowości Trawniki.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA TRAWNIKI
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 431019840
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: 605
1.5.2.) Miejscowość: Trawniki
1.5.3.) Kod pocztowy: 21-044
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL814 - Lubelski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: trawniki@trawniki.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://trawniki.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/12989551.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa przystani kajakowej w miejscowości Trawniki.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9160d00f-60ec-42d1-8f3f-957cbe277d1d
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00376546
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-04
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00025117/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.9 Przebudowa przystani kajakowej w miejscowości Trawniki
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Zadanie pn.: „Przebudowa przystani kajakowej w miejscowości Trawniki” planowane jest do realizacji w ramach interwencji I.13.1 LEADER / Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność - Wdrażanie LSR - z wyłączeniem projektów grantowych objętej Planem Strategicznym dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023–2027.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00249252
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RRG.271.6.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest robota budowlana polegająca na „Przebudowie przystani kajakowej w miejscowości Trawniki” .
2. Przedmiot zamówienia obejmuje zagospodarowanie terenu przy rzece, wykonanie miejsc rekreacji i wypoczynku w tym: wykonanie ścieżki pieszo rowerowej, budowę elementów małej architektury, oświetlenie parkowe oraz prace remontowe istniejących elementów jak pomost, altana, nawierzchnia. Inwestycja nie zakłada budowy obiektów kubaturowych, altana jest lekką konstrukcją niezabudowaną, z bryłą otwartą, bez pełnych ścian. Budowa instalacji oświetlenia parkowego składającą się z 2 słupów oświetleniowych oraz linii zasilającej. Elementy małej architektury w tym między innymi: altana, stoły z ławkami, ławki łukowe, kosz na śmieci, tablice regulaminowe, tablica informacyjna, stojaki na rowery, grill otwarty, ruszt, stacja rowerowa. Zakres prac obejmuje także roboty rozbiórkowe, oczyszczenie terenu z namułów, wykonanie nowych nawierzchni (asfalt, kostka, płyty ażurowe) oraz nasadzeń zieleni i trawników.
Zamawiający informuje, iż zadanie pn.: „Przebudowa przystani kajakowej w miejscowości Trawniki” planowane jest do realizacji w ramach interwencji I.13.1 LEADER / Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność - Wdrażanie LSR – z wyłączeniem projektów grantowych objętej Planem Strategicznym dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023–2027.
Zamawiający na podstawie art. 310 ustawy wskazuje, że może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia w ramach ww. źródła finansowania, nie zostaną mu przyznane.
Zamawiający zaleca dokonanie wizji w terenie, gdzie będą realizowane roboty będące przedmiotem zamówienia, by Wykonawca zdobył wszelkie informacje które mogą być konieczne do przygotowania oferty i podpisania umowy.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku nr 8 do SWZ który obejmuje:
1) dokumentację projektową,
2) specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB),
3) przedmiary robót,
(dokumentacja projektowa, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót, przedmiar robót zostały skompresowane i zapisane w pliku o nazwie „Zalacznik_nr_8_do_SWZ_Dokumentacja_projektowa.zip”).
Przedmiar robót załączony do SWZ ma charakter pomocniczy.
Wykonawca zobowiązany jest do dokładnego sprawdzenia ilości robót z dokumentacji projektowej, OPZ oraz STWiORB. Z uwagi na to, że umowa na roboty będzie umową ryczałtową w przypadku wystąpienia w trakcie prowadzenia robót większej ilości robót w jakiejkolwiek pozycji przedmiarowej nie będzie mogło być uznane za roboty dodatkowe z żądaniem dodatkowego wynagrodzenia.
Ewentualny brak w przedmiarze robót lub we wzorze tabeli elementów rozliczeniowych robót koniecznych do wykonania wynikających z dokumentacji projektowej nie zwalnia Wykonawcy od obowiązku ich wykonania na podstawie projektu w cenie umownej. Wykonawca ma prawo skorygować w przedmiarze i wzorze tabeli elementów rozliczeniowych ilości robót do wielkości według własnych obliczeń na podstawie dokumentacji projektowych oraz STWiORB.
W przypadku niezgodności pomiędzy poszczególnymi elementami dokumentacji, Zamawiający prosi o ich wskazywanie na etapie przed terminem składania ofert, aby Zamawiający mógł dokonać ich interpretacji w formie odpowiedzi na pytania. Po zawarciu umowy, w przypadku pojawienia się w/w rozbieżności Zamawiający będzie dokonywał ich interpretacji na bieżąco, bez możliwości podwyższenia wynagrodzenia ryczałtowego.
Jeżeli w treści dokumentacji projektowej i STWiORB znajdują się jakiekolwiek zapisy dotyczące warunków realizacji przedmiotu zamówienia, np. zasad wprowadzenia robót dodatkowych lub zamiennych, odbiorów robót, sposobu rozliczenia, które nie znajdują odzwierciedlenia w treści niniejszej SWZ oraz projektu umowy lub są z nimi sprzeczne, należy jako obowiązujące przyjąć zapisy SWZ i projekt umowy stanowiących załącznik do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45248400-1 - Roboty budowlane w zakresie przystani
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45244000-9 - Wodne roboty budowlane
45242000-5 - Budowa infrastruktury wypoczynkowej na terenach nadwodnych
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
45211320-8 - Roboty budowlane w zakresie altan
31527200-8 - Oświetlenie zewnętrzne
77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych
45241500-3 - Roboty budowlane w zakresie nabrzeży
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 524525,33 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 798000,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 524525,33 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „TADEX” Tadeusz Mazurkiewicz
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: PL7131020604
7.3.4) Miejscowość: Puchaczów
7.3.6.) Województwo: lubelskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-30
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 524525,33 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 110 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-08-04 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |