Zagospodarowanie terenu wokół lokali handlowych przy ulicy Plac Handlowy w Swarzędzu – etap I: Stworzenie wspólnej przestrzeni zielonej

Gmina Swarzędz

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00376748
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00376748/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-04 12:39
Lokalizacja
Swarzędz, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-f8f399ed-a9ee-4757-9ab3-16f4ae8d0863
Identyfikator
7773098737
Ostatnia aktualizacja
2026-08-09

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemnePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty budowlaneRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznychRoboty odwadniające i nawierzchnioweRoboty w zakresie różnych nawierzchniInstalowanie urządzeń oświetlenia drogowegoUsługi pielęgnacji drzewRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonychUsługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonychRoboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszychRoboty instalacyjne elektryczne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00376748 z dnia 2026-08-04

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Zagospodarowanie terenu wokół lokali handlowych przy ulicy Plac Handlowy w Swarzędzu – etap I: Stworzenie wspólnej przestrzeni zielonej

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Swarzędz

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631258483

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 1

1.5.2.) Miejscowość: Swarzędz

1.5.3.) Kod pocztowy: 62-020

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL418 - Poznański

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@swarzedz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.swarzedz.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/swarzedz

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zagospodarowanie terenu wokół lokali handlowych przy ulicy Plac Handlowy w Swarzędzu – etap I: Stworzenie wspólnej przestrzeni zielonej

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f8f399ed-a9ee-4757-9ab3-16f4ae8d0863

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00376748

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-04

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00038011/09/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.32 Zagospodarowanie terenu wokół lokali handlowych przy ulicy Plac Handlowy w Swarzędzu – etap I: Stworzenie wspólnej przestrzeni zielonej

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00320468

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WRPZP.271-34/2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest realizacja pierwszego z dwóch etapów zagospodarowania terenu wokół lokali handlowych przy ul. Plac Handlowy, polegającego na utworzeniu terenów zielonych, budowie ścieżek dla pieszych wraz z ich oświetleniem. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 7 do SWZ wraz z dokumentacją techniczną stanowiącą załącznik nr 9 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45000000-7 - Roboty budowlane

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

45232451-8 - Roboty odwadniające i nawierzchniowe

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

77211500-7 - Usługi pielęgnacji drzew

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy z dnia 11 września 2019 roku Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2026 r. poz. 793 ): "Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny najkorzystniejszej oferty."
Zamawiający na realizację zamówienia zamierzał przeznaczyć środki w wysokości 450 000,00 zł brutto. Wartość oferty z najniższą ceną oraz oferty najkorzystniejszej przewyższa kwotę jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Na ten moment Zamawiający nie ma możliwości zwiększania środków na realizację przedmiotowego zadania.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 598913,80 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 915312,28 PLN

2026-08-04 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane