Modernizacja energetyczna budynków Centrum Opieki nad Dzieckiem

Powiat Tarnobrzeski

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00377331
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00377331/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-04 14:31
Lokalizacja
Tarnobrzeg, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a6d07884-b2b3-469e-bca0-67283f93aa0f
Identyfikator
8672074339
Ostatnia aktualizacja
2026-08-09

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne robotyRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemneRoboty murarskie i muroweWykonywanie konstrukcji dachowychPokrywanie podłóg i ścianTynkowanieInstalowanie drzwi i okien, i podobnych elementówRoboty ciesielskieKładzenie rynienRoboty malarskieRoboty instalacyjne elektryczneRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychInstalowanie urządzeń elektrycznego ogrzewania i innego sprzętu elektrycznego w budynkachInstalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnychInne instalacje elektryczneRoboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00377331 z dnia 2026-08-04

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja energetyczna budynków Centrum Opieki nad Dzieckiem

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Tarnobrzeski

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 830409070

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: 1 Maja 4

1.5.2.) Miejscowość: Tarnobrzeg

1.5.3.) Kod pocztowy: 39-400

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL824 - Tarnobrzeski

1.5.7.) Numer telefonu: 15 822 39 22

1.5.8.) Numer faksu: 15 822 39 22

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: powiat@tarnobrzeski.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.tarnobrzeski.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-a6d07884-b2b3-469e-bca0-67283f93aa0f

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja energetyczna budynków Centrum Opieki nad Dzieckiem

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a6d07884-b2b3-469e-bca0-67283f93aa0f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00377331

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-04

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00037651/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.11 Rozbudowa budynku i przebudowa dachu wraz z modernizacja pomieszczeń Centrum Opieki nad Dzieckiem oraz Palcówek Opiekuńczo – Wychowawczych w Skopaniu

1.1.12 Poprawa efektywności energetycznej budynku Domu Dziecka w Skopaniu

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00337532

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IF.272.15.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część Nr 1: „Rozbudowa budynku i przebudowa dachu wraz z modernizacją pomieszczeń Centrum Opieki nad Dzieckiem oraz Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Skopaniu na potrzeby niepełnosprawnych wychowanków”

4.5.3.) Główny kod CPV: 45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45261100-5 - Wykonywanie konstrukcji dachowych

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45410000-4 - Tynkowanie

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

45422000-1 - Roboty ciesielskie

45261320-3 - Kładzenie rynien

45442100-8 - Roboty malarskie

4.5.5.) Wartość części: 460115,90 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część Nr 1: „Rozbudowa budynku i przebudowa dachu wraz z modernizacją pomieszczeń Centrum Opieki nad Dzieckiem oraz Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Skopaniu na potrzeby niepełnosprawnych wychowanków”

4.5.3.) Główny kod CPV: 45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45315000-8 - Instalowanie urządzeń elektrycznego ogrzewania i innego sprzętu elektrycznego w budynkach

45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych

45317000-2 - Inne instalacje elektryczne

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

4.5.5.) Wartość części: 150325,32 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W przedmiotowym postępowaniu w ogłoszeniu o zamówieniu oraz w Specyfikacji Warunków Zamówienia zostały określone następujące kryteria oceny ofert (dotyczy Części Nr 1 oraz Części nr 2):
- cena brutto: 60%
- okres gwarancji i rękojmi: 40%.
Zamawiający w formularzu oferty stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ w miejscu dotyczącym Części Nr 1 oraz w miejscu dotyczącym Części Nr 2 omyłkowo nie zamieścił rubryki pozwalającej na określenie oferowanego okresu gwarancji i rękojmi. Część Wykonawców wskazała samodzielnie oferowany okres gwarancji i rękojmi, natomiast pozostali zgodnie z formularzem ofertowym nie określili oferowanego okresu gwarancji i rękojmi. Okres gwarancji i rękojmi jako jedno z kryteriów oceny ofert nie może zostać w żaden sposób uzupełniony, gdyż stanowiłoby to niedopuszczalną ingerencję w treść oferty. Taka sytuacja uniemożliwia prawidłowe dokonanie oceny ofert.
W postępowaniu wystąpiła wiec wada, której nie dało się usunąć z uwagi na fakt jej ujawnienia po terminie składania i otwarcia ofert. Wada ta uniemożliwiła dokonanie wyboru najkorzystniejszej oferty zgodnie z zasadami uczciwiej konkurencji, a w konsekwencji zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W przedmiotowym postępowaniu w ogłoszeniu o zamówieniu oraz w Specyfikacji Warunków Zamówienia zostały określone następujące kryteria oceny ofert (dotyczy Części Nr 1 oraz Części nr 2):
- cena brutto: 60%
- okres gwarancji i rękojmi: 40%.
Zamawiający w formularzu oferty stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ w miejscu dotyczącym Części Nr 1 oraz w miejscu dotyczącym Części Nr 2 omyłkowo nie zamieścił rubryki pozwalającej na określenie oferowanego okresu gwarancji i rękojmi. Część Wykonawców wskazała samodzielnie oferowany okres gwarancji i rękojmi, natomiast pozostali zgodnie z formularzem ofertowym nie określili oferowanego okresu gwarancji i rękojmi. Okres gwarancji i rękojmi jako jedno z kryteriów oceny ofert nie może zostać w żaden sposób uzupełniony, gdyż stanowiłoby to niedopuszczalną ingerencję w treść oferty. Taka sytuacja uniemożliwia prawidłowe dokonanie oceny ofert.
W postępowaniu wystąpiła wiec wada, której nie dało się usunąć z uwagi na fakt jej ujawnienia po terminie składania i otwarcia ofert. Wada ta uniemożliwiła dokonanie wyboru najkorzystniejszej oferty zgodnie z zasadami uczciwiej konkurencji, a w konsekwencji zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

2026-08-04 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane