Utwardzenie wybranych fragmentów alejek w Lasku Chropaczowskim w ramach realizacji zadania pn. „Bezpieczny i zielony Chropaczów” realizowanego w ramach Budżetu Obywatelskiego

GMINA ŚWIĘTOCHŁOWICE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00377444
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00377444/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-04 15:01
Lokalizacja
Świętochłowice, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-27b0bf6e-2259-4ee2-b059-e1832236ff23
Identyfikator
6272748738
Ostatnia aktualizacja
2026-08-09

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie ścieżek pieszychRoboty w zakresie różnych nawierzchniRoboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg

Wykonawcy

1 przyznane

MIEJSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUG KOMUNALNYCH W ŚWIĘTOCHŁOWICACH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄŚwiętochłowice, PL · lot 0
259 450,21 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00377444 z dnia 2026-08-04

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Utwardzenie wybranych fragmentów alejek w Lasku Chropaczowskim w ramach realizacji zadania pn. „Bezpieczny i zielony Chropaczów” realizowanego w ramach Budżetu Obywatelskiego

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ŚWIĘTOCHŁOWICE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276255499

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Katowicka 54

1.5.2.) Miejscowość: Świętochłowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 41-600

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@swietochlowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.swietochlowice.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Utwardzenie wybranych fragmentów alejek w Lasku Chropaczowskim w ramach realizacji zadania pn. „Bezpieczny i zielony Chropaczów” realizowanego w ramach Budżetu Obywatelskiego

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-27b0bf6e-2259-4ee2-b059-e1832236ff23

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00377444

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-04

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00038728/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.12 Utwardzenie wybranych fragmentów alejek w Lasku Chropaczowskim w ramach realizacji zadania pn. „Bezpieczny i zielony Chropaczów”

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00326847

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Wykonawca posiada status osoby prawnej. Gmina Świętochłowice posiada pełną kontrolę nad MPUK, w tym w
szczególności posiada dominujący wpływ na cele strategiczne i istotne decyzje dotyczące zarządzania spółką. MPUK
zostało utworzone umową spółki z dnia 26 października 2017 r. co oznacza, że do wykazania spełnienia przesłanki z art.
214 ust. 1 pkt 11) lit. b) ustawy znajdzie zastosowanie kryterium wskazane w art. 214 ust. 5 ustawy.
W 2023 r. 91,90% działalności kontrolowanej osoby prawnej dotyczyło
wykonywania zadań powierzonych jej przez zamawiającego
sprawującego kontrolę. W 2024 r. 91,47%, a w 2025 r. 90,44% tej działalności.
W MPUK nie ma bezpośredniego udziału kapitału prywatnego.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZPU.271.13.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie utwardzenie wybranych fragmentów alejek zlokalizowany w Lasku Chropaczowskim poprzez wykonanie wodoprzepuszczalnych nawierzchni mineralno-epoksydowej o powierzchni ok. 455 m².
W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest m.in. do wykonania następujących podstawowych robót budowlanych:
 ręcznego korytowania nawierzchni pod warstwy konstrukcyjne alei, w tym poprzez stosowanie metody karczowania powietrznego przy użyciu strumienia powietrza (Air-Spade),
 zabezpieczenia odkrytego systemu korzeniowego drzew (o ile w skutek realizacji prac dojdzie do ich odkrycia),
 wykonania warstwy odsączającej z piasku gr. 10 cm
 wykonania warstwy nośnej z kruszywa łamanego fr. 4-31,5 mm o gr. 10 cm,
 wykonania warstwy wyrównującej z kruszywa łamanego fr. 4-8 lub 4-12 mm gr. 2 cm
 montażu obramowania alei poprzez ułożenie obrzeży PCV,
 ułożenia nawierzchni mineralno-epoksydowej gr. 2,5 cm,
 oczyszczenie terenu przyległego z gruzu i śmieci,
 rozścielenie ziemi z boku nowo wykonanych alei.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233161-5 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek pieszych

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45233250-6 - Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Miejskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Świętochłowicach Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6272754354

7.3.3) Ulica: Łagiewnicka 76

7.3.4) Miejscowość: Świętochłowice

7.3.5) Kod pocztowy: 41-608

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-28

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 259450,21 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-10-31

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-08-04 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane