„Likwidacja barier architektonicznych i komunikacyjnych w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 2 w Leżajsku”

MIASTO LEŻAJSK

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00377524
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00377524/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-04 15:38
Lokalizacja
Leżajsk, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-371c8b57-4ffe-4ea0-8070-2d2406dc6dd5
Identyfikator
8161673010
Ostatnia aktualizacja
2026-08-09

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budynkówRoboty rozbiórkoweRoboty w zakresie stolarki budowlanejRoboty instalacyjne w budynkachRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

Wykonawcy

1 przyznane

WOJCIECH LEJARakszawa, PL · lot 0
293 469,28 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00377524 z dnia 2026-08-04

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Likwidacja barier architektonicznych i komunikacyjnych w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 2 w Leżajsku”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: MIASTO LEŻAJSK

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 690581703

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Rynek 1

1.5.2.) Miejscowość: Leżajsk

1.5.3.) Kod pocztowy: 37-300

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL824 - Tarnobrzeski

1.5.7.) Numer telefonu: 17 24 27 333

1.5.8.) Numer faksu: 17 24 27 333

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@miastolezajsk.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.miastolezajsk.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-371c8b57-4ffe-4ea0-8070-2d2406dc6dd5

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Likwidacja barier architektonicznych i komunikacyjnych w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 2 w Leżajsku”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-371c8b57-4ffe-4ea0-8070-2d2406dc6dd5

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00377524

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-04

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00029487/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.8 „Likwidacja barier architektonicznych i komunikacyjnych w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 2 w Leżajsku"

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00313136

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IM.271.2.4.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 234000,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest „Likwidacja barier architektonicznych i komunikacyjnych w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 2 w Leżajsku”.

2. Zakres prac obejmuje:

- wymianę stolarki drzwiowej wewnętrznej na parterze i I piętrze budynku – zgodnie z częścią rysunkową
- wymianę stolarki drzwiowej zewnętrznej – wejście od strony ul. Mickiewicza – zgodnie z częścią rysunkową
- modernizacja instalacji c.w.u. (wymiana wskazanych grzejników na korytarzach wraz z wymianą osłon grzejnikowych),
- modernizacja schodów zewnętrznych frontowych (demontaż murków stanowiących bariery i wymiana ich na poręcze ze stali nierdzewnej, montaż nowych schodów w systemie tzw. suchej zabudowy z galanterii betonowej – bloki schodowe prefabrykowane oraz kostka brukowa na poziomie spocznika)
- szlifowanie i malowanie wskazanych na rysunkach parapetów wewnętrznych z lastryko.
- demontaż istniejących w korytarzach komunikacyjnych istniejących posadzek z lastryko, płytek i parkietu (zgodnie ze wskazaniem na rysunkach) oraz wykonanie wylewki samopoziomującej i wykładziny homogenicznej dostosowanej układem do potrzeb osób niepełnosprawnych.
- wykonanie płytek na klatce schodowej,
- demontaż istniejących i montaż nowych barierek ochronnych na schodach
- malowanie policzków schodów z lastryko
- wymiana opraw oświetleniowych na korytarzach i wykonanie dodatkowych dwóch punktów oświetleniowych zgodnie z częścią rysunkową
- malowanie ścian korytarzy
- malowanie odbojnic ściennych drewnianych

Opisany zakres robót nie wprowadza żadnych barier dostępności dla osób niepełnosprawnych, a w przypadku istniejących Zarządca Obiektu deklaruje zapewnić wsparcie innej osoby zgodnie z art.7 ust. 1 i 2 pkt 1 Ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (tj. Dz.U. z 2020 r. poz. 1062).

3. Szczegółowy zakres oraz warunki wykonania robót określa:
dokumentacja projektowa, zawierająca projekt wykonawczy wg załącznika nr 8 do SWZ, a także formularz cenowy zawierający przedmiary robót, który stanowi załącznik nr 2 SWZ.

4. Przedmiot zamówienia będzie realizowany w 2026 roku. Zamawiający wymaga przez cały okres realizacji zadania utrzymanie możliwości korzystania przez uczniów, rodziców i pracowników ZSP2 przy ul. Mickiewicza 51 z części obiektu nie objętej robotami. Przedmiot zamówienia obejmuje swym zakresem oprócz robót budowlanych także wszystkie niezbędne działania i roboty związane z wykonaniem tego zamówienia, zagospodarowanie placu budowy, zabezpieczenie terenu w okresie prowadzenia prac, zapewnienie bezpieczeństwa osób i mienia w związku z prowadzeniem prac, zapewnienie warunków wymaganych przepisami BHP dotyczących placu budowy oraz zaplecza technicznego i socjalnego, zapewnienie bezpiecznego ruchu w czasie realizacji zamówienia, zapewnienia bezpiecznego dojazdu i dojścia do istniejących budynków i obiektów w okresie realizacji prac, sprowadzenie sprzętu, dowóz materiałów, działania w zakresie unieszkodliwiania odpadów i materiałów z rozbiórki – przez przekazanie uprawnionemu do tego podmiotowi (z dostarczeniem Zamawiającemu kart przekazania odpadów), bądź odwóz odpadów na wskazane przez Zamawiającego miejsce.

5. Wykonawca przekaże Zamawiającemu komplet dokumentów do zakończenia robót (protokoły, obmiar robót, certyfikaty i deklaracje zgodności na wbudowane materiały).

8. Materiały budowlane stosowane do wykonywania przedmiotu zamówienia muszą spełniać wymogi art. 10 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane.

9. Minimalny zakres realizacji przedmiotu zamówienia wynosi 80%.

10. Wspólny Słownik Zamówień CPV:
45111300-1 Roboty rozbiórkowe
45210000-2 Roboty budowlane w zakresie budynków
45421000-4 Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45300000-0 Roboty instalacyjne w budynkach
45400000-1 Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

11. Rozwiązania równoważne:
W każdym przypadku użycia w opisie przedmiotu zamówienia lub załącznikach norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt. 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wykonawca analizując dokumentację projektową powinien założyć, że każdemu odniesieniu, o którym mowa w art. 101 ust. 1 pkt. 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp użytemu w dokumentacji towarzyszy wyraz „lub równoważne". Wszystkie kryteria i cechy opisane w normach, ocenach technicznych, specyfikacjach technicznych i systemach referencji technicznych wyznaczają minimalne standardy, które musi spełnić oferowany produkt lub usługa.
Określone w dokumentacji projektowej, przedmiarach robót (formularzu cenowym), ST typy materiałów i urządzeń podano dla wyznaczenia minimalnego standardu technicznego. Wykonawcy robót przysługuje prawo ich zastąpienia przez materiały i urządzenia o co najmniej równoważnych parametrach technicznych pod warunkiem osiągnięcia założonych standardów technicznych. Wykonawca proponujący materiały i urządzenia równoważne odpowiedzialny jest za sprawdzenie możliwości ich zastosowania w realizacji przedmiotu zamówienia pod każdym względem (w tym np.: właściwości, wymiarów, ciężaru, sposobu transportu i montażu).
Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązania spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. W takim przypadku, wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami.

12. Stosownie do treści art. 95 ust. 1 uPzp Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę i podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy, tj.
- osób wykonujących następujące czynności w zakresie realizacji przedmiotu zamówienia:
roboty rozbiórkowe, wykończeniowe, instalacyjne, montażowe przez cały okres wykonywania tych czynności.

13. Szczegółowe wymagania dotyczące sposobu weryfikacji zatrudnienia oraz uprawnień Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę wymagań związanych z zatrudnieniem, a także sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań zostały określone we Wzorze Umowy, stanowiącym Załącznik nr 7 do SWZ.

14. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych

15. Powody niedokonania podziału zamówienia na części:

Zamawiający rezygnuje z podziału zamówienia na części, ponieważ wartość zamówienia jest niższa od tzw. progów unijnych które zobowiązują do implementacji dyrektyw UE. Dyrektywa 2014/24/UE w treści motywu 78 wskazuje, że aby zwiększyć konkurencję, instytucje zamawiające należy w szczególności zachęcać do dzielenia dużych zamówień na części. Przedmiotowe zamówienie nie jest dużym zamówieniem w rozumieniu motywu 78 powołanej dyrektywy UE (dyrektywy stosuje się od tzw. progów UE, a dyrektywa posługuje się pojęciem dużego zamówienia na gruncie zamówień podlegających dyrektywie, a więc zamówienia o wartości znacznie przewyższającej tzw. progi UE).
Przedmiot zamówienia, ze względu na swoją specyfikę oraz zakres jest niepodzielny i stanowi spójną całość określoną dokumentacją projektową.
Nie dokonano podziału zamówienia na części z uwagi na fakt, że przedmiot zamówienia obejmuje roboty technologiczne ze sobą powiązane, które powinny być wykonywane bezpośrednio jedne po drugich, zgodnie z obowiązującą technologią wykonania robót budowlanych w powiązaniu z wcześniej już wykonanymi robotami. W przypadku podziału zamówienia na części zwiększony mógłby zostać także koszt wykonania zamówienia. Dodatkowo, zdaniem Zamawiającego, wskazane jest, aby roboty budowlane wykonywał jeden Wykonawca ze względu na udzielaną gwarancję na wykonane roboty.
Dodatkowo Zamawiający rezygnuje z podziału zamówienia na części z uwagi na nadmierne trudności techniczne oraz problem w skoordynowaniu działań różnych Wykonawców realizujących poszczególne zakresy robót, skutkujące poważną groźbą nieprawidłowej i nieterminowej realizacji zamówienia.
Z uwagi na powyższe, nie dopuszczono składania ofert częściowych.
Niniejsze nie grozi ograniczeniem konkurencji i nie stanowi utrudnienia do składania ofert dla „małych i średnich przedsiębiorców.
16. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
17. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 i 8.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 293469,28 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 516818,77 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 293469,28 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Firma Handlowo Usługowa Leja Wojciech

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 690546954

7.3.4) Miejscowość: Rakszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 37-111

7.3.6.) Województwo: podkarpackie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-04

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 293469,28 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-11-30
2026-08-04 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane