Przebudowa odcinka drogi gminnej w Orpelowie, gm. Dobroń

Gmina Dobroń

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00377827
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00377827/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-05 08:22
Lokalizacja
Dobroń, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-3551d33a-054f-473a-874d-afb304ffe64b
Identyfikator
7311929836
Ostatnia aktualizacja
2026-08-09

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie budowy drógRoboty drogoweRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

Wykonawcy

1 przyznane

WŁODAN SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄPorszewice, PL · lot 0
346 977 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00377827 z dnia 2026-08-05

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa odcinka drogi gminnej w Orpelowie, gm. Dobroń

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Dobroń

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 730934625

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: 11 Listopada 9

1.5.2.) Miejscowość: Dobroń

1.5.3.) Kod pocztowy: 95-082

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL712 - Łódzki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@dobron.ug.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://dobron.ug.gov.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-3551d33a-054f-473a-874d-afb304ffe64b

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa odcinka drogi gminnej w Orpelowie, gm. Dobroń

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3551d33a-054f-473a-874d-afb304ffe64b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00377827

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-05

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00037050/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.12 Przebudowa odcinka drogi gminnej w Orpelowie, gm. Dobroń

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00304573

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 271.1.11.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem planowanych prac w obrębie drogi gminnej wewnętrznej są roboty drogowe, działka drogowa identyfikator 100804_2.0011.211, stanowiąca drogę gminną o nawierzchni z tłucznia drogowego, o szerokości utwardzenia zmiennego od 4,00 ÷ 4,50 m. Po obu stronach drogi występują pobocza gruntowo-szlakowe o zmiennej szerokości 0,7 ÷ 1,5 m, odwodnienie drogi prowadzone poprzez nieutwardzone pobocza do przydrożnych rowów, które nie są przewidziane do przebudowy, przeprowadzone zostaną jedynie prace konserwacyjne.
2. Zakres robót obejmuje przebudowę drogi gminnej w Orpelowie gm. Dobroń. W ramach zadania zostanie wykonane:
a) wytyczenie drogi w terenie na odcinku 685 m,
b) wykonanie mechanicznego profilowania i zagęszczenia podłoża pod warstwy konstrukcyjne,
c) mechaniczne wyrównaniem istniejącej podbudowy tłuczniem drogowym grubości 4cm,
d) wykonanie wyrównania nawierzchni poprzez ułożenie mechanicznie warstwy podkładowej
z mieszanki mineralno- bitumicznej, grubość po zagęszczeniu 4 cm,
e) regulacja skrzynek zasuw wodociągowych,
f) wykonanie warstwy nawierzchniowej z mieszanek mineralno- bitumicznych, grysowych, warstwa ścieralna asfaltowa szerokości 4,5 m na odcinku 0,685 km, grubość po zagęszczeniu
4 cm,
g) zasmarowanie krawędzi emulsja asfaltową,
h) wykonanie poboczy z tłucznia drogowego frakcji 0-31,5 mm, po obu stronach położonej nawierzchni asfaltowej – na szerokość 70 cm grubość od zera do 7 cm,
i) konserwacja przydrożnych rowów na odcinku 1228,6 m.
3. W obowiązku Wykonawcy leży ponadto:
1) ustanowienie kierownika robót posiadającego stosowne kwalifikacje zawodowe i uprawnienia budowlane;
2) wyznaczenie do wykonywania przedmiotu umowy osób wskazanych w dokumentach złożonych w toku postępowania; ewentualna zmiana którejkolwiek z osób w trakcie realizacji umowy musi być uzasadniona przez Wykonawcę na piśmie i wymaga akceptacji Zamawiającego, pod warunkiem, że kwalifikacje i doświadczenie nowych osób będą spełniać wymagania określone w SWZ;
3) zabezpieczenie terenu budowy przed wstępem osób trzecich;
4) urządzenie i organizacja terenu budowy oraz koordynowanie całości robót;
5) zapewnienie bezpieczeństwa na terenie robót zgodnie z przepisami BHP i ochrony przeciwpożarowej, co obejmuje w szczególności: właściwe oznakowanie terenu z zachowaniem stałej widoczności elementów ostrzegawczych w dzień i w nocy, utrzymanie bezpiecznych ciągów dla pieszych i pojazdów oraz ponoszenie pełnej odpowiedzialności za funkcjonowanie ruchu kołowego i pieszego od momentu przekazania terenu robót do czasu ich końcowego odbioru;
6) przerwanie robót na żądanie Zamawiającego i zabezpieczenie wykonanych prac przed ich zniszczeniem;
7) skompletowanie i przedstawienie Zamawiającemu wszystkich żądanych dokumentów pozwalających na ocenę prawidłowości wykonania robót;
8) ponoszenie pełnej odpowiedzialności za szkody oraz następstwa nieszczęśliwych wypadków pracowników i osób trzecich, powstałe w związku z prowadzonymi robotami, w tym także ruchem pojazdów;
9) zapewnienie niezbędnego potencjału ludzkiego oraz maszyn i urządzeń sprawnych technicznie i dopuszczonych do użytkowania w budownictwie, zgodnie z zakresem umowy;
10) utrzymanie terenu budowy oraz terenu przyległego w stanie wolnym od przeszkód komunikacyjnych i przestrzeganie przepisów o ruchu drogowym;
11) umożliwienie wstępu na teren budowy pracownikom organów nadzoru budowlanego oraz udostępnianie im informacji wymaganych ustawą Prawo budowlane;
12) uporządkowanie terenu budowy, zaplecza oraz terenów sąsiadujących po zakończeniu robót,
w tym dokonanie na własny koszt renowacji ewentualnych zniszczeń lub uszkodzeń;
13) naprawienie lub doprowadzenie do stanu poprzedniego obiektów, infrastruktury, maszyn lub urządzeń uszkodzonych w toku realizacji umowy;
14) wykonywanie robót przy użyciu nowych materiałów zakupionych przez Wykonawcę, dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie zgodnie z art. 10 ustawy Prawo budowlane; w przypadku wykorzystania materiałów dostarczonych przez Zamawiającego – przejęcie odpowiedzialności za ich jakość, pod warunkiem braku zgłoszenia pisemnych zastrzeżeń w chwili ich protokolarnego przekazania;
15) przedstawianie Zamawiającemu na każde żądanie, przed wbudowaniem materiałów, dokumentów potwierdzających ich jakość (certyfikatów zgodności, atestów, deklaracji właściwości użytkowych); przedstawienie tych dokumentów nie zwalnia Wykonawcy
z odpowiedzialności za nienależyte wykonanie robót;
16) niezwłoczne informowanie Zamawiającego o problemach technicznych lub okolicznościach mogących wpłynąć na jakość lub termin realizacji robót;
17) sporządzenie i uzgodnienie z Zamawiającym projektu tymczasowej organizacji ruchu (jeśli dotyczy);
18) uzyskanie we własnym zakresie (na podstawie pełnomocnictwa od Zamawiającego) wszelkich decyzji i uzgodnień niezbędnych do prawidłowej realizacji przedmiotu umowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233140-2 - Roboty drogowe

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 346977 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 474908,07 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 346977 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: WŁODAN Sp. z o. o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7311006586

7.3.4) Miejscowość: Porszewice

7.3.6.) Województwo: łódzkie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-04

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 346977 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące

2026-08-05 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane