Usuwanie szkód powodziowych w korycie cieku Starobielski II odcinkowo w rejonie posesji nr 1118A i B i ul. Nad Potokiem w m. Mazańcowice gm. Jasienica
Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00377838
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00377838/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-05 08:29
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-9c2e48d3-dec0-4172-ae5b-3e1510dd7843
- Identyfikator
- 5272825616
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-09
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00377838 z dnia 2026-08-05 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Usuwanie szkód powodziowych w korycie cieku Starobielski II odcinkowo w rejonie posesji nr 1118A i B i ul. Nad Potokiem w m. Mazańcowice gm. Jasienica
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 368302575
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Chałubińskiego 8
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 00-613
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.7.) Numer telefonu: 32 777 49 50
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.gliwice@wody.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.gov.pl/web/wody-polskie
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://wodypolskie.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Usuwanie szkód powodziowych w korycie cieku Starobielski II odcinkowo w rejonie posesji nr 1118A i B i ul. Nad Potokiem w m. Mazańcowice gm. Jasienica2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9c2e48d3-dec0-4172-ae5b-3e1510dd7843
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00377838
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-05
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00116193/11/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.71 Usuwanie szkód powodziowych w korycie cieku Starobielski II odcinkowo w rejonie posesji nr 1118A i B i ul.Nad Potokiem w m. Mazańcowice gm. Jasienica
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00237361
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: C.ROZ.270.2.32.2026.APS
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 259608,85 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w zakresie ochrony przeciwpowodziowej na terenie działania Nadzoru Wodnego w Bielsku-Białej.
Zakres robót obejmuje:
• nadzór przyrodniczy
• wycinkę zakrzaczeń, zagospodarowanie materiału we własnym zakresie
• wycinkę drzew, rozdrobnienie materiału i zagospodarowanie we własnym zakresie
• odwóz pozyskanego drewna na plac składowy
• roboty ziemne
• wzmocnienie podłoża pod narzut na skarpach i umocnienia gabionowe – geowłókniną 200g/m2
• wykonanie wyściółki z faszyny leśnej grub. warstwy 15cm pod narzut w dnie
odtworzenie umocnień skarp w formie narzutu licowanego kamiennego z głazów wielkości min. 50-100cm, narzut klinowany mechanicznie
• odtworzenie umocnień dna w formie narzutu kamiennego luzem z głazów wielkości min. 30-50cm, narzut klinowany mechanicznie
• wykonanie palisady z kołków 7-9cm gł. wbicia 1 m
• naprawa budowli siatkowo-kamiennych i z gabionów
Zaleca się aby Wykonawca przed przygotowaniem oferty dokonał wizji lokalnej w terenie.
Informacje o przedmiocie zamówienia, zakres prac związanych z realizacją zamówienia, warunki realizacji umowy określają m.in.:
Załącznik nr 1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia z załącznikami
Załącznik nr 7 do SWZ – Projekt umowy
4.5.3.) Główny kod CPV: 45246400-7 - Roboty w zakresie ochrony przeciwpowodziowej
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 4
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 188802,54 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 454767,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 188802,54 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: NAFTO SPÓŁKA AKCYJNA
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9542664132
7.3.3) Ulica: ul. IGOŁOMSKA nr. 30
7.3.4) Miejscowość: Kraków
7.3.5) Kod pocztowy: 31-983
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
1. 50% wykonanie budowli narzutu kamiennego;
50% wykonanie budowli siatkowo-kamiennych.
Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Józef Włoch, 34-382 Wieprz, ul. Żywiecka b.n.
2. 20 % wykonanie budowli narzutu kamiennego.
Podwykonawca nie jest znany na etapie składania ofert.
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-29
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 188802,54 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 90 dni
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Wykonawca zrealizuje przedmiot umowy w nieprzekraczalnym terminie do 90 dni począwszy od dnia protokolarnego przekazania terenu robót, lecz nie później niż do 30.11.2026 r. (w zależności, który termin wystąpi wcześniej)| 2026-08-05 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |