Przebudowa boiska szkolnego przy Zespole Szkół w Porębie
Zespół Szkół w Porębie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00377858
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00377858/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-05 08:34
- Lokalizacja
- Poręba, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-925846e7-971e-4f7b-80da-18046ef076b5
- Identyfikator
- 6491474815
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-09
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00377858 z dnia 2026-08-05 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa boiska szkolnego przy Zespole Szkół w Porębie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania1.2.) Nazwa zamawiającego: Zespół Szkół w Porębie
1.3.) Oddział zamawiającego: ZSPoreba
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000032425
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Zakładowa, 1
1.5.2.) Miejscowość: Poręba
1.5.3.) Kod pocztowy: 42-480
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22B - Sosnowiecki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zsporeba@gmail.com
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zsporeba.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/13038221.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa boiska szkolnego przy Zespole Szkół w Porębie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-925846e7-971e-4f7b-80da-18046ef076b5
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00377858
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-05
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00037696/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Przebudowa boiska szkolnego przy Zespole Szkół w Porębie.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00252592
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: SRZP261-0014/26
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 1618950,04 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na przebudowie wraz z rozbudową wielofunkcyjnego boiska sportowego i niezbędną infrastrukturą techniczną (montaż małej architektury, montaż oświetlenia zewnętrznego) na działce nr 7441/12 zlokalizowanej w miejscowości Poręba, gmina Poręba, powiat Zawierciański, w ramach zadania inwestycyjnego pod nazwą: ”Przebudowa boiska szkolnego przy Zespole Szkół w Porębie”.
2. Zadanie obejmuje budowę boiska o nawierzchni sportowej poliuretanowej o wymiarach 28 m x 44 m, polem do gry w piłkę ręczną, koszykówkę i siatkówkę. W ramach umowy należy również wykonać krzesełka stałe, ogrodzenie o wysokości 4,0 m wokół boiska oraz strefę rekreacyjną.
3. Szczegółowy rodzaj, zakres oraz sposób wykonania robót budowlanych został określony w: Dokumentacji projektowej (Załącznik nr 9 do SWZ), STWiORB (Załącznik 10 nr do SWZ) oraz Przedmiarze robót (Załącznik nr 11 do SWZ). Warunki oraz sposób realizacji przedmiotu zamówienia określają również projektowane postanowienia przyszłej umowy (Załącznik nr 2 do SWZ).
4. Gwarancja: Wykonawca zobowiązany jest do udzielenia minimum 36 miesięcznego okresu gwarancji na roboty budowlane stanowiące przedmiot umowy (w tym materiały), który rozpocznie swój bieg od dnia podpisania Protokołu końcowego odbioru robót.
Uwaga: Okres gwarancji udzielonej przez Wykonawcę, stanowi w niniejszym postępowaniu pozacenowe kryterium oceny ofert. Wykonawca deklaruje okres gwarancji w Formularzu ofertowym, stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ. Sposób oceny ofert w kryterium „Okres udzielonej gwarancji” (G), opisano szczegółowo w rozdziale XX SWZ.
5. Ubezpieczenie: Wykonawca w całym okresie realizacji przedmiotu zamówienia (tj. od dnia zawarcia umowy do dnia odbioru końcowego robót) zobowiązany jest posiadać aktualne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej (OC) za wyrządzone szkody materialne (mienie osób trzecich i mienie powierzone) powstałe w związku z realizacją przedmiotu zamówienia, na sumę gwarancyjną nie niższą niż 600 000,00 złotych brutto (dla walut obcych w wysokości równoważnej, przeliczonej według średniego kursu złotego w stosunku do walut obcych ogłoszonego przez NBP na ostatni dzień roboczy poprzedzający dzień zawarcia umowy).
Wykonawca będzie zobowiązany do przedłożenia stosownego dokumentu w tym zakresie, najpóźniej w dniu podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego, zgodnie z zapisami Rozdz. XXI ust. 3 pkt 2/ SWZ.
6. Opis przedmiotu zamówienia uwzględnia postanowienia art. 100 ust. 1 Pzp.
7. Przedmiot zamówienia powinien zostać wykonany zgodnie z obowiązującymi przepisami, zasadami wiedzy technicznej, w tym: ustawą z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane oraz ustawą z dnia 11 września 2019r. Prawo zamówień publicznych oraz zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego, Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym i zawierać wszystkie niezbędne opinie, uzgodnienia i sprawdzenia projektowe.
8. Rozwiązania równoważne:
1/ Jeżeli w treści dokumentacji projektowej, STWiORB, przedmiarze robót został wskazany znak towarowy (marka), patent lub pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczone przez konkretnego Wykonawcę lub nastąpiło wskazanie norm, europejskich ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy PZP, Zamawiający zgodnie z art. 99 ust. 5 ustawy PZP dopuszcza złożenie oferty równoważnej lub zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy PZP zaoferowanie rozwiązań „równoważnych” w stosunku do wskazanych w dokumentacji, pod warunkiem, że zapewnią one uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w dokumentacji oraz zgodnych pod względem:
a/ gabarytów i konstrukcji (wielkość, rodzaj, właściwości fizyczne, liczba elementów składowych),
b/ charakteru użytkowego (tożsamość funkcji),
c/ charakterystyki materiałowej (rodzaj i jakość materiałów),
d/ parametrów technicznych (wytrzymałość, trwałość, dane techniczne, konstrukcja),
e/ parametrów bezpieczeństwa użytkowania,
f/ standardów emisyjnych.
2/ Zgodnie z art. 101 ust. 5 ustawy PZP Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego (w zakresie norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust.1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy PZP) jest obowiązany udowodnić w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104–107, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania Zamawiającego określone w opisie przedmiotu zamówienia.
3/ Ilekroć w dokumentacji projektowej, STWiORB mowa jest o Polskich Normach, należy przez to rozumieć Polskie Normy przenoszące normy europejskie lub normy innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszących normy europejskie lub inne normy lub dokumenty, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 ustawy PZP.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45212220-4 - Roboty budowlane związane z wielofunkcyjnymi obiektami sportowymi
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych
45236110-4 - Wyrównywanie nawierzchni boisk sportowych
45340000-2 - Instalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnego
45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 10
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 10
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1549884,72 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2384836,75 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1764747,37 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: MULTISPORT BOISKA SPORTOWE Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 6322022619
7.3.3) Ulica: Karola Olszewskiego 13a
7.3.4) Miejscowość: Jaworzno
7.3.5) Kod pocztowy: 43-600
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
Firma Budowlana MAX-BUD Mariusz Mieszkowicz – wykonanie robót budowlanych oprócz nawierzchni sportowych
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-28
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1764747,37 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2027-04-308.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-08-05 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |