Centrum Rowerowe Tysiąca Jezior w m. Ślazowo

Gmina Przelewice

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00378012
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00378012/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-05 09:23
Lokalizacja
Przelewice, zachodniopomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-dabb1df9-8b43-450c-bcc5-283917a99424
Identyfikator
8531457363
Ostatnia aktualizacja
2026-08-09

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty budowlane w zakresie budynkówRoboty instalacyjne w budynkachRoboty instalacyjne elektryczneRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnychPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie różnych nawierzchni

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00378012 z dnia 2026-08-05

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Centrum Rowerowe Tysiąca Jezior w m. Ślazowo

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Przelewice

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 811685237

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Przelewice

1.5.2.) Miejscowość: Przelewice

1.5.3.) Kod pocztowy: 74-210

1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL427 - Szczecinecko-pyrzycki

1.5.7.) Numer telefonu: +4891 3913831

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@przelewice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.przelewice.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://przelewice.ezamawiajacy.pl/pn/przelewice/demand/290565/notice/public/details

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Centrum Rowerowe Tysiąca Jezior w m. Ślazowo

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-dabb1df9-8b43-450c-bcc5-283917a99424

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00378012

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-05

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00036479/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Utworzenie Centrum Rowerowego Tysiąca Jezior w Ślazowie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Centrum Rowerowe Tysiąca Jezior w m. Ślazowo - współfinansowany ze środków Unii Europejskiej - Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego 2021–2027 (FEPZ), wniosek o dofinansowanie nr FEPZ.07.02-IZ.00-0018/25

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00349244

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IP.271.2026.05

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 2230996,36 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Centrum Rowerowe Tysiąca Jezior w m. Ślazowo Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa
realizacja robót budowlanych polegających na budowie budynku użyteczności publicznej pn. „Centrum
Rowerowe Tysiąca Jezior w m. Ślazowo” wraz z zagospodarowaniem terenu oraz niezbędną
infrastrukturą techniczną na działce nr 83 w miejscowości Ślazowo, gmina Przelewice. Inwestycja
realizowana jest w ramach projektu współfinansowanego ze środków programu FEPZ.07.02 i
stanowi element rozwoju infrastruktury turystyki rowerowej w regionie Pomorza Zachodniego.
Celem zamówienia jest stworzenie dynamicznego ośrodka skupiającego miłośników kolarstwa oraz
wspierającego rozwój lokalnej społeczności. Będzie to przestrzeń, gdzie zarówno mieszkańcy, jak
i turyści mogą wspólnie cieszyć się pasją kolarstwa, wymieniać doświadczeniami i uczestniczyć o
organizowanych wydarzeniach (np. rajdach rowerowych).

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 256 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne
Zgodnie z art. 256 ustawy Prawo zamówień publicznych zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia przed upływem terminu składania ofert, jeżeli wystąpiły okoliczności powodujące, że dalsze prowadzenie postępowania jest nieuzasadnione.

Uzasadnienie faktyczne
Po wszczęciu postępowania wpłynęły wnioski wykonawców o wyjaśnienie treści SWZ. Ich analiza wykazała liczne rozbieżności w dokumentacji oraz konieczność ponownego uzgodnienia i zmiany istotnych parametrów przedmiotu zamówienia, wpływających na zakres robót, rozwiązania techniczne i sposób kalkulacji ceny.
Zakres koniecznych zmian wykracza poza pojedyncze wyjaśnienia lub korekty SWZ i wymaga kompleksowego ujednolicenia opisu przedmiotu zamówienia oraz dokumentacji projektowej, aktualizacji przedmiarów, specyfikacji technicznych oraz zasad kalkulacji wynagrodzenia. Zmiany te będą bezpośrednio wpływały na zakres ilościowy i rzeczowy robót, przyjętą technologię, koszty wykonania oraz termin realizacji zamówienia. Zamawiający nie dysponuje obecnie kompletną i wzajemnie zgodną dokumentacją, która mogłaby zostać niezwłocznie udostępniona wykonawcom w drodze zmiany SWZ. Dokonanie prawidłowej modyfikacji wymaga uprzedniego wykonania i uzgodnienia nowych opracowań projektowych. Samo przedłużenie terminu składania ofert nie usunęłoby zatem przyczyn uniemożliwiających wykonawcom przygotowanie ofert na podstawie jednoznacznego i spójnego opisu przedmiotu zamówienia. Kontynuowanie postępowania na podstawie obecnej dokumentacji mogłoby skutkować sporządzeniem ofert według niejednoznacznych założeń i brakiem ich porównywalności.

Prowadzenie postępowania przed zakończeniem tych prac mogłoby skutkować sporządzeniem ofert przy zastosowaniu odmiennych założeń technicznych i ilościowych, a w konsekwencji brakiem ich rzeczywistej porównywalności. Dalsze prowadzenie postępowania w obecnym kształcie jest zatem nieuzasadnione.
Po przygotowaniu kompletnej i spójnej dokumentacji Zamawiający przewiduje wszczęcie nowego postępowania.
Informację udostępnia się na stronie internetowej prowadzonego postępowania.
2026-08-05 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane