Wymiana źródeł ciepła na gruntowe pompy ciepła wraz z poprawą efektywności energetycznej budynku Szkoły Podstawowej w Nowej Karczmie
GMINA NOWA KARCZMA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00378070
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00378070/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-05 09:43
- Lokalizacja
- Nowa Karczma, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-ed7dbb9b-4809-4fdd-9762-24def476f359
- Identyfikator
- 5911650484
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-09
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00378070 z dnia 2026-08-05 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wymiana źródeł ciepła na gruntowe pompy ciepła wraz z poprawą efektywności energetycznej budynku Szkoły Podstawowej w Nowej Karczmie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA NOWA KARCZMA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 191675238
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Kościerska 9
1.5.2.) Miejscowość: Nowa Karczma
1.5.3.) Kod pocztowy: 83-404
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL637 - Chojnicki
1.5.7.) Numer telefonu: 58-687-71-27
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@nowakarczma.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.nowakarczma.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/nowa_karczma/proceedings1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wymiana źródeł ciepła na gruntowe pompy ciepła wraz z poprawą efektywności energetycznej budynku Szkoły Podstawowej w Nowej Karczmie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ed7dbb9b-4809-4fdd-9762-24def476f359
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00378070
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-05
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00622658/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Wymiana źródeł ciepła na gruntowe pompy ciepła wraz z poprawą efektywności energetycznej budynku Szkoły Podstawowej w Nowej Karczmie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Zadanie realizowane w ramach projektu „Wymiana źródeł ciepła na gruntowe pompy ciepła wraz z poprawą efektywności energetycznej budynku Szkoły Podstawowej w Nowej Karczmie” dofinansowanego z programu Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027 w ramach Działania 2.1. Efektywność energetyczna2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00276355
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RRG.271.6.2026.RJ
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 5605558,69 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wymiana źródeł ciepła na gruntowe pompy ciepła wraz z poprawą efektywności energetycznej budynku Szkoły Podstawowej w Nowej Karczmie w następującym zakresie:
1.1. modernizacja instalacji grzewczej, w tym: instalacja gruntowych pomp ciepła o łącznej mocy znamionowej min. 352 kW wraz z wykonaniem dolnego źródła oraz źródło szczytowe w postaci kotła elektrycznego o mocy min 48 kW + 5 %,
1.2. wymiana instalacji CO, grzejników, założenie termostatów, modernizacja system CO,
1.3. wymiana źródła ciepła z kotłów węglowych na gruntową pompę ciepła,
1.4. modernizacja instalacji ciepłej wody użytkowej oraz dostosowanie instalacji CWU do nowego źródła ciepłą jakim będzie pompa gruntowa,
1.5. budowa podjazdu dla osób z niepełnosprawnościami,
1.6. Obsługa geodezyjna i inwentaryzacja powykonawcza,
1.7. Niezbędne prace towarzyszące.
2. Budynki przez cały okres realizacji robót będą użytkowane. Wykonawca będzie realizował roboty w sposób gwarantujący wykorzystywanie budynków do realizacji zadań szkoły w szczególności gwarantując możliwość ogrzewania w sezonie grzewczym za pomocą istniejącego lub nowego systemu oraz dostęp do CWU. Po uzgodnieniu z Zamawiającym na okres niezbędny na realizację robót zostaną udostępnione poszczególne pomieszczenia. Wykonawca zobowiązany jest do realizacji robót w sposób gwarantujący jak najmniejsze utrudnienia w funkcjonowaniu budynków oraz jak największe ograniczenie uciążliwości związanych z realizacją robót. W czasie realizacji robót, Wykonawca zobowiązany jest zabezpieczyć pomieszczenia, wyposażenie i istniejące instalacje przed działaniem pyłów i innych czynników oraz utrzymania w czystości miejsca realizacji robót. Wykonawca zobowiązany jest realizować roboty w sposób gwarantujący, iż stara instalacja C.O. lub stare kotły nie zostaną połączone z nową instalacją C.O. lub pompami ciepła. Wykonawca w czasie realizacji nauki w szkole zobowiązany jest ograniczyć roboty uciążliwe dla uczniów. Realizacja robót uciążliwych dla uczniów należy realizować w godzinach popołudniowych oraz w dniach nierealizowania nauki. Uszkodzone elementy wykończeniowe należy przywrócić do stanu poprzedniego, przede wszystkim poprzez uzupełnienie posadzek, tynków, gładzi gipsowych i powłok malarskich. Wykonawca będzie zobowiązany do zapewnienia bezpieczeństwa na terenie realizacji robót ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa uczniów szkoły.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja techniczna.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45262220-9 - Wiercenie studni wodnych
45231110-9 - Roboty budowlane w zakresie kładzenia rurociągów
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 5560707 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 6765000 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 5560707 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUGOWO-HANDLOWE "EKOSUN" PAWEŁ CZUPAJŁO
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 4990209622
7.3.3) Ulica: BOHATERÓW WARSZAWY
7.3.4) Miejscowość: Koszalin
7.3.5) Kod pocztowy: 75-211
7.3.6.) Województwo: pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
Dolne źródło
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-21
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 5560707 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-10-018.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-08-05 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |