Roboty budowlane polegające na wykonaniu instalacji klimatyzacji precyzyjnej wraz z systemem detekcji zalania (etap II) w pomieszczeniach archiwum zakładowego Sądu Rejonowego w Bielsku Podlaskim

Sąd Okręgowy w Białymstoku

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00378380
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00378380/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-05 10:57
Lokalizacja
Białystok, podlaskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-65563206-5325-41a2-a4d8-6adb3834fdbc
Identyfikator
5421965163
Ostatnia aktualizacja
2026-08-09

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Instalowanie urządzeń klimatyzacyjnychInstalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnychUrządzenia klimatyzacyjneRoboty budowlane w zakresie budynków sądowychRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałeRoboty malarskieRoboty instalacyjne elektryczneRoboty w zakresie okablowania elektrycznegoRoboty w zakresie instalacji elektrycznychInstalowanie infrastruktury okablowaniaInstalowanie okablowania komputerowegoInstalacje zasilania elektrycznegoInne instalacje elektryczneRoboty w zakresie okładziny tynkowejRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneRoboty instalacyjne wodne i kanalizacyjneRoboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnychRoboty instalacyjne hydrauliczneRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychSprzęt i aparatura elektrycznaAkcesoria elektryczneObwody elektryczneOkablowanie siecioweCiągi kablowe

Wykonawcy

1 przyznane

MIG GŁOWACCY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄBiałystok, PL · lot 0
1 078 156,5 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00378380 z dnia 2026-08-05

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Roboty budowlane polegające na wykonaniu instalacji klimatyzacji precyzyjnej wraz z systemem detekcji zalania (etap II) w pomieszczeniach archiwum zakładowego Sądu Rejonowego w Bielsku Podlaskim

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Sąd Okręgowy w Białymstoku

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000321276

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. M. Skłodowskiej-Curie 1

1.5.2.) Miejscowość: Białystok

1.5.3.) Kod pocztowy: 15-950

1.5.4.) Województwo: podlaskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL841 - Białostocki

1.5.7.) Numer telefonu: 857459200

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@bialystok.so.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bialystok.so.gov.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-65563206-5325-41a2-a4d8-6adb3834fdbc

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ kontroli państwowej i ochrony prawa oraz sąd i trybunał

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Porządek i bezpieczeństwo publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Roboty budowlane polegające na wykonaniu instalacji klimatyzacji precyzyjnej wraz z systemem detekcji zalania (etap II) w pomieszczeniach archiwum zakładowego Sądu Rejonowego w Bielsku Podlaskim

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-65563206-5325-41a2-a4d8-6adb3834fdbc

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00378380

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-05

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00108514/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Klimatyzacja archiwum zakładowego w Sądzie Rejonowym w Bielsku Podlaskim

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00271119

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: G.261.3.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 762482,64 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na wykonaniu instalacji klimatyzacji precyzyjnej wraz z systemem detekcji zalania (etap II) w pomieszczeniach archiwum zakładowego Sądu Rejonowego w Bielsku Podlaskim przy ul. 3 Maja 7, 17-100 Bielsk Podlaski, zwanego dalej Użytkownikiem.
2. W zakresie niniejszego zamówienia jest wyłącznie realizacja systemów klimatyzacji precyzyjnej i detekcji wycieków w pomieszczeniach nr 0/2, 0/4, 0/7, 0/21, wraz z instalacjami zasilającymi oraz służącymi oraz monitoringu realizowanych systemów w pomieszczeniach nr 19 i 26.
3. Ze względu na specyfikę zamówienia (wcześniej wykonany remont pomieszczeń wraz z częścią instalacji, prowadzenie prac w czynnym obiekcie użyteczności publicznej), Zamawiający wymaga złożenia oferty po odbyciu przez wykonawcę wizji lokalnej. Zamawiający ustalił cztery terminy wizji lokalnych, które zostały szczegółowo wskazane w VII.3) swz. Aby oferta wykonawcy nie podlegała odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 18 ustawy Pzp wymagana jest obecność przedstawiciela wykonawcy na minimum jednej wizji lokalnej.
4. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności:
1) Dostawę urządzeń spełniających wymagania określone w dokumentacji projektowej (załączniku nr 1b do swz) oraz załączniku nr 1a do swz – szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia;
2) Wykonanie instalacji elektrycznej zasilającej urządzenia;
3) Montaż urządzeń klimatyzacyjnych;
4) Wykonanie instalacji chłodniczej dla systemu klimatyzacji w zakresie podłączenia skraplacza obsługującego pomieszczenie nr 0/21;
5) Montaż konstrukcji wsporczych i osłonowych dla agregatów zewnętrznych;
6) Wykonanie przebić w ścianach i stropach z zabezpieczeniem izolacyjnym otworów;
7) Zabezpieczenie istniejącego wyposażenia w pomieszczeniach w trakcie montażu instalacji;
8) Uruchomienie i wykonanie prób funkcjonalnych, próby ciśnieniowej dla czynnika chłodniczego oraz próby szczelności instalacji odprowadzania skroplin;
9) Wykonanie instalacji detekcji wycieku, zintegrowanej z monitoringiem wilgotności powietrza zgodnie z projektem.
5. Na opis przedmiotu zamówienia składają się:
1) szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (załącznik nr 1a do swz);
2) dokumentacja projektowa (załącznik 1b do swz).

4.5.3.) Główny kod CPV: 45331220-4 - Instalowanie urządzeń klimatyzacyjnych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

39717200-3 - Urządzenia klimatyzacyjne

45216112-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków sądowych

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45442100-8 - Roboty malarskie

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania

45314320-0 - Instalowanie okablowania komputerowego

45315300-1 - Instalacje zasilania elektrycznego

45317000-2 - Inne instalacje elektryczne

45324000-4 - Roboty w zakresie okładziny tynkowej

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych

45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

31600000-2 - Sprzęt i aparatura elektryczna

31681000-3 - Akcesoria elektryczne

31681300-6 - Obwody elektryczne

32421000-0 - Okablowanie sieciowe

44322300-6 - Ciągi kablowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1078156,50 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1078156,50 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1078156,50 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: MIG Głowaccy Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 050585591

7.3.3) Ulica: Elewatorska 29a

7.3.4) Miejscowość: Białystok

7.3.5) Kod pocztowy: 15-620

7.3.6.) Województwo: podlaskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-24

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1078156,50 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-12-18

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Termin wykonania umowy: 6 miesięcy od dnia jej zawarcia, nie później jednak niż do dnia 18 grudnia 2026 r.
2026-08-05 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane