Instalacja klimatyzacji w Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka w Warszawie

Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie im. Andrzeja Wawrzyniaka

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00379159
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00379159/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-05 13:48
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-e6387414-3511-43ea-a9e5-c360478b0c64
Identyfikator
5260250015
Ostatnia aktualizacja
2026-08-09

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Instalowanie urządzeń klimatyzacyjnychUrządzenia klimatyzacyjneRoboty instalacyjne elektryczneRoboty budowlane

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00379159 z dnia 2026-08-05

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Instalacja klimatyzacji w Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka w Warszawie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie im. Andrzeja Wawrzyniaka

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000646736

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Solec 24

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 00-403

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@muzeumazji.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.muzeumazji.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-e6387414-3511-43ea-a9e5-c360478b0c64

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Instalacja klimatyzacji w Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka w Warszawie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e6387414-3511-43ea-a9e5-c360478b0c64

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00379159

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-05

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00027510/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Instalacja klimatyzacji w Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka w Warszawie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00351397

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 5/2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż instalacji klimatyzacji w wybranych pomieszczeniach w Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka w Warszawie przy ulicy Solec 24.
Przedmiot zamówienia obejmuje, w szczególności: roboty z branży ogólnobudowlanej, instalacji wentylacji, sanitarnej i elektrycznej oraz inne roboty towarzyszące.
Na Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ), stanowiący Załącznik nr 4 do SWZ, składają się następujące dokumenty techniczne:
1) Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych,
2) przedmiar robót,
3) projekt budowlany – rzut poziomu 0,
4) projekt budowlany – rzut poziomu +1.
Okres gwarancji na wykonany przedmiot zamówienia wynosi minimum 24 miesiące, rozpoczynając swój bieg od daty podpisania protokołu odbioru końcowego. Zaoferowanie dłuższej gwarancji (maksymalnie 60 miesięcy) będzie dodatkowo punktowane przez Zamawiającego w kryterium oceny ofert.
Uzupełnieniem Opisu Przedmiotu Zamówienia stanowią warunki realizacji przedmiotu zamówienia zawarte w Wzorze umowy, stanowiącym Załącznik nr 5 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45331220-4 - Instalowanie urządzeń klimatyzacyjnych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

39717200-3 - Urządzenia klimatyzacyjne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45000000-7 - Roboty budowlane

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Do przedmiotowego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego wpłynęło trzy oferty.
Formularz ofertowy złożony przez Wykonawcę pn. WOLUMEN SERWIS 2 Sp. z o.o. (lider konsorcjum) oraz EUROSERWIS Sp. z o.o. (członek konsorcjum) nie został podpisany podpisem elektronicznym. Oferta niepodpisana podlega odrzuceniu. Zamawiający podjął decyzję o odrzuceniu oferty nr 3 (podstawa prawna: art. 226 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp z uwagi na niezgodność z art. 63 ust. 2 ustawy Pzp.).
Pozostałe dwie oferty złożone do przedmiotowego postępowania znacznie przekraczają kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację niniejszego zamówienia. Zamawiający nie ma możliwości finansowych na zwiększenie wcześniej wspomnianej kwoty.
Mając powyższe na uwadze postanowiono o unieważnieniu prowadzonego postępowania.
2026-08-05 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane