Wykonanie robót budowlanych w zakresie instalacji hydrantowej i systemu oddymiania w Filii Szk. Podst. nr 258 przy ul. Namysłowskiej 1 w celu dostosowania do wymagań ochrony przeciwpożarowej
Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Praga-Północ
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00379298
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00379298/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-05 14:09
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-02909c28-8d86-4973-b071-e253332d61d3
- Identyfikator
- 5252248481
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-09
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00379298 z dnia 2026-08-05 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie robót budowlanych w zakresie instalacji hydrantowej i systemu oddymiania w Filii Szk. Podst. nr 258 przy ul. Namysłowskiej 1 w celu dostosowania do wymagań ochrony przeciwpożarowej
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Praga-Północ
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 015259640
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Kłopotowskiego 15
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 03-708
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ppn.zampubl@um.warszawa.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pragapn.um.warszawa.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://zamowienia.um.warszawa.pl/pn/umw/demand/295280/notice/public/details1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie robót budowlanych w zakresie instalacji hydrantowej i systemu oddymiania w Filii Szk. Podst. nr 258 przy ul. Namysłowskiej 1 w celu dostosowania do wymagań ochrony przeciwpożarowej2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-02909c28-8d86-4973-b071-e253332d61d3
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00379298
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-05
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00019604/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.7 Dostosowanie do obowiązujących przepisów p.poż. budynku Filii Szkoły Podstawowej nr 258 im. Gen. Jakuba Jasińskiego przy ul. Namysłowskiej 1 w Warszawie.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00275977
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: UD-VII-WZP.271.19.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na modernizacji instalacji hydrantowej i budowy systemu oddymiania w budynku Filii Szkoły Podstawowej nr 258 im. Gen. Jakuba Jasińskiego przy ul. Namysłowskiej 1 w Warszawie.
Czynności podstawowe:
• Wydzielenie klatki schodowej na II piętrze i poddaszu nieużytkowym budynku, obudowa klatki schodowej do odpowiedniej odporności ogniowej;
• Budowa instalacji oddymiania ww. klatki schodowej, w tym montaż klapy dymowej;
• Wymiana części stolarki drzwiowej w celu zapewnienia odpowiedniej odporności ogniowej dla klatki schodowej;
• Wyposażenie budynku w instalacje awaryjnego oświetlenia ewakuacyjnego;
• Przebudowa wewnętrznej instalacji wody na cele przeciwpożarowe – wykonanie nowo projektowanej instalacji przeciwpożarowej, montaż urządzenia hydroforowego do podnoszenia ciśnienia wody zimnej, na odgałęzieniu wody na cele bytowe, zaprojektowano zaworu pierwszeństwa RST;
• Po wykonaniu robót Wykonawca opracuje Instrukcję Bezpieczeństwa Pożarowego obiektu i przekaże ją Użytkownikowi. Instrukcja powinna zostać sporządzona i podpisana przez osobę posiadającą kwalifikacje do wykonywania czynności z zakresu ochrony przeciwpożarowej, zgodnie z ustawą o ochronie przeciwpożarowej;
• Wykonanie naprawy i wyrównania schodów z zastosowaniem gotowych stopnic lastryko;
• Roboty naprawcze, przywracające stan pierwotny elementów nie objętych niniejszym zadaniem;
• Roboty tynkarskie, malarskie, wykończeniowe.
Czynności towarzyszące:
• zabezpieczenie tablic, gablot oraz innych elementów zamontowanych na ścianach przez uszkodzeniem i pyłem budowlanym,
• zabezpieczenie podłóg, lamp sufitowych przed uszkodzeniem i pyłem,
• wyniesienie celem zabezpieczenia przed uszkodzeniem mebli tj. szaf, ławek, krzeseł i stolików itp. w miejsce wskazane przez Użytkownika,
• prowadzenie na bieżąco prac porządkowych po robotach budowlanych, wywóz odpadów,
• wniesienie mebli po remoncie na miejsce wskazane przez Użytkownika,
• pomieszczenia remontowane należy zamknąć szczelnie na czas prowadzenia remontu za pomocą kurtyn przeciwpyłowych, zabezpieczając w ten sposób pozostałe części obiektu przed zanieczyszczeniem,
• pomieszczenia przeznaczone do odbioru należy uporządkować, umyć, pozostawić bez pyłu budowlanego,
• wykonać inne czynności konieczne do prawidłowego funkcjonowania szkoły, na które miały wpływ roboty wykonywane w ramach zamówienia.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zakres prac, opis wymagań zamawiającego w zakresie realizacji i odbioru przedmiotu zamówienia określają:
a) Projektowane postanowienia umowy wraz z załącznikami – załącznik nr 6 do SWZ
b) Opis przedmiotu zamówienia – załącznik nr 7 do SWZ
c) Dokumentacja na którą składa się dokumentacja projektowa i specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych – załącznik nr 8 do SWZ
d) Inna dokumentacja (decyzje i zalecenia) – załącznik nr 9 do SWZ
e) Przedmiary – załącznik nr 10 do SWZ
UWAGA:
Przedmiary robót mają charakter poglądowy i służą jako pomoc przy przygotowaniu oferty.
Wykonawca sam decyduje, w jakim zakresie je wykorzysta.
Podstawą określenia zakresu robót jest dokumentacja projektowa oraz specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót.
W przypadku rozbieżności między przedmiarem a dokumentacją projektową pierwszeństwo ma dokumentacja projektowa.
Przedmiary nie stanowią podstawy do rozliczeń rzeczowo‑finansowych zamówienia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45343000-3 - Roboty instalacyjne przeciwpożarowe
45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne
45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 305000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 305000,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 305000,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: INSTALACJE SANITARNE TOMASZ SPRYSAK
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5050047934
7.3.3) Ulica: Konotopska
7.3.4) Miejscowość: Warszawa
7.3.5) Kod pocztowy: 02-496
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-20
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 305000,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 98 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Zamawiający określił w dokumentach termin realizacji zamówienia 14 tygodni. Jednakże z uwagi na brak możliwościwprowadzenia w ogłoszeniu terminu w tygodniach dokonał przeliczenia 14 (tygodni) x 7 (dni) =98(dni). W ogłoszeniu o
wyniku został wskazany termin 98 dni, jednakże wiążący jest termin 14 tygodni.
| 2026-08-05 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |