Zamówienie na roboty budowlane polegające na dostosowaniu sali dydaktycznej w budynku Zespołu Szkół im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu zlokalizowanym przy ul. Daszyńskiego 15 (...)

POWIAT NOWOSĄDECKI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00379516
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00379516/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-05 14:55
Lokalizacja
Nowy Sącz, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-f7d6d603-19b3-47eb-bbb9-b6c2032b6f89
Identyfikator
7343544080
Ostatnia aktualizacja
2026-08-09

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneInstalowanie wentylacjiRoboty instalacyjne wodne i kanalizacyjneRoboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych związanych z edukacją i badaniamiRoboty instalacyjne hydrauliczneRoboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnychIzolacja cieplnaRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnychRoboty w zakresie instalacji elektrycznychRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneWyrównywanie podłógTynkowanieKładzenie glazuryRoboty malarskieRoboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

Wykonawcy

1 przyznane

KESON P. CABAK SPÓŁKA KOMANDYTOWAŁabowa 72A, PL · lot 0
449 353,18 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00379516 z dnia 2026-08-05

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Zamówienie na roboty budowlane polegające na dostosowaniu sali dydaktycznej w budynku Zespołu Szkół im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu zlokalizowanym przy ul. Daszyńskiego 15 (...)

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIAT NOWOSĄDECKI

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 491893180

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Jagiellońska 33

1.5.2.) Miejscowość: Nowy Sącz

1.5.3.) Kod pocztowy: 33-300

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL218 - Nowosądecki

1.5.7.) Numer telefonu: (+48) 18 41 41 600

1.5.8.) Numer faksu: (+48) 18 41 41 700

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: powiat@nowosadecki.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.nowosadecki.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1337174

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zamówienie na roboty budowlane polegające na dostosowaniu sali dydaktycznej w budynku Zespołu Szkół im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu zlokalizowanym przy ul. Daszyńskiego 15 (...)

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f7d6d603-19b3-47eb-bbb9-b6c2032b6f89

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00379516

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-05

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00032574/10/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.12 Roboty budowlane polegające na dostosowaniu sali dydaktycznej w budynku Zespołu Szkół im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu zlokalizowanym przy ul. Daszyńskiego 15 na potrzeby utworzenia ...

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00329618

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.272.21.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 342208,09 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Nazwa nadana przez zamawiającego: ZP.272.21.2026 Zamówienie na roboty budowlane polegające na dostosowaniu sali dydaktycznej w budynku Zespołu Szkół im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu zlokalizowanym przy ul. Daszyńskiego 15 na potrzeby utworzenia pracowni gastronomicznej.
2. Miejsce realizacji robót budowlanych:
a) planowana sala gastronomiczna - działka ewid. nr 1847, obr. Stary Sącz (0015), jednostka ewidencyjna Stary Sącz (121016_4), powiat nowosądecki, województwo małopolskie;
b) istniejąca sala gastronomiczna w budynku zlokalizowanym przy ul. Krakowskiej 1 w Starym Sączu powiat nowosądecki, województwo małopolskie - demontaż istniejącego wyposażenia pracowni gastronomicznej.
3. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności:
a) roboty budowlane związane z dostosowaniem sali dydaktycznej w budynku Zespołu Szkół im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu - zlokalizowanym przy ul. Daszyńskiego 15 w Starym Sączu,
b) demontaż wyposażenia z istniejącej sali gastronomicznej w budynku Zespołu Szkół im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu - zlokalizowanym przy ul. Krakowskiej 1 w Starym Sączu,
c) uruchomienie wykonanych instalacji i zamontowanych urządzeń,
d) wykonanie prób szczelności wszystkich instalacji objętych zakresem robót,
e) wykonanie geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej,
f) uzyskanie wszystkich wymaganych przepisami prawa, w tym prawa budowlanego, zezwoleń/decyzji/ uzgodnień umożliwiających użytkowanie pracowni gastronomicznej,
g) wykonanie wszystkich obowiązków wynikających z warunków technicznych/opinii/uzgodnień uzyskanych na etapie projektowania i zawartych w dokumentacji projektowej.
4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz warunki jego realizacji zostały zawarte w niniejszej specyfikacji warunków zamówienia wraz z załącznikami, w tym w szczególności w:
a) dokumentacji projektowej (w tym m.in. zaświadczenie o braku podstaw do wniesienia sprzeciwu do zgłoszenia z dnia 31.03.2026r., znak: BUD.6743.401.2026 oraz pozwolenie Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków nr 37/2026 z dnia 27.02.2026 r.) oraz w specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych (dalej „STWiORB”), stanowiących Załącznik nr 1 do niniejszej SWZ,
b) projekcie umowy, stanowiącym Załącznik nr 2 do niniejszej SWZ
c) formularzu oferty, stanowiącym Załącznik nr 4 do niniejszej SWZ.
5. Dodatkowo Załącznik nr 1 do SWZ zawiera przedmiar robót, który - z uwagi na ryczałtowy charakter wynagrodzenia - stanowi jedynie materiał informacyjny co do rodzaju robót objętych niniejszym zamówieniem, zatem wykonawca nie może powoływać się na przedmiar jako podstawę wyceny oferty.
UWAGA:
Z uwagi na ryczałtowy charakter wynagrodzenia wszelkie inne zapisy dotyczące sposobu rozliczenia zawarte w dokumentacji projektowo - technicznej należy traktować jako niewiążące. Ponadto Zamawiający zastrzega, że kwestie związane z odbiorami robót budowlanych oraz gwarancją jakości reguluje projekt umowy, stanowiący Załącznik nr 2 do niniejszej SWZ, a wszelkie zastosowane w tym zakresie w dokumentacji projektowo - technicznej zapisy należy traktować jako niewiążące.
6. Wskazane roboty budowlane mają być wykonane zgodnie ze sztuką budowlaną i dokumentacją projektową, stanowiącą Załącznik nr 1 do SWZ.
7. Podane w dokumentacji projektowej ewentualne znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, nazwy własne towarów lub ich producentów, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty dostarczane przez konkretnego wykonawcę, mają charakter przykładowy, a ich wskazanie ma na celu określenie oczekiwanego standardu, przy czym wskazaniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”.
8. W przypadkach, w których przedmiot zamówienia opisany jest przez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy Pzp, zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, a odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”.
9. Zamawiający wymaga, by na roboty budowlane, stanowiące przedmiot niniejszego zamówienia wykonawca udzielił minimum 5 - letniej gwarancji jakości i rękojmi (uwaga: okres gwarancji jakości i rękojmi stanowi kryterium oceny ofert – patrz pkt XIII ppkt 4 SWZ).
10. Zamawiający wymaga, aby wykonawca przez cały okres realizacji przedmiotu zamówienia posiadał ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej o wymaganej przez zamawiającego sumie ubezpieczenia. Szczegółowe wymagania w tym zakresie zostały zawarte w projekcie umowy, stanowiącym Załącznik nr 2 do niniejszej SWZ.
TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA:
1. Termin rozpoczęcia wykonania przedmiotu zamówienia ustala się na dzień przekazania terenu budowy.
2. Zamawiający przekaże Wykonawcy teren budowy za protokołem zdawczo – odbiorczym w terminie do 7 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy.
3. Przedmiot zamówienia zostanie wykonany (zgłoszony do odbioru) w terminie: do 60 dni kalendarzowych od dnia przekazania terenu budowy.
4. Przez wykonanie przedmiotu zamówienia rozumie się wykonanie wszelkich prac i robót składających się na przedmiot zamówienia, umożliwiających użytkowanie obiektu zgodnie z jego przeznaczeniem oraz dopełnienie wszelkich przewidzianych prawem czynności wymaganych dla dopuszczenia przedmiotu zamówienia do użytkowania.
5. Etapowanie prac: Z uwagi na konieczność minimalizacji uciążliwości dla funkcjonowania obiektu, Wykonawca zobowiązany jest do podzielenia prac technologicznych według następującego harmonogramu:
a) wszelkie roboty budowlane o charakterze ciężkim, generujące wysoki poziom hałasu, wibracji oraz znaczne zapylenie (w szczególności: prace wyburzeniowe, kucie, wiercenie, roboty ziemne oraz betonowe) muszą zostać bezwzględnie zakończone do dnia 31 sierpnia 2026 r. Wykonywanie tego rodzaju prac po tym terminie jest dopuszczalne wyłącznie w uzgodnieniu z zarządcą budynku, w sposób niezakłócający zajęć dydaktycznych.
b) pozostałe roboty budowlane Wykonawca zobowiązany jest wykonać w terminie określonym powyżej w pkt 3.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45331210-1 - Instalowanie wentylacji

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45214000-0 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych związanych z edukacją i badaniami

45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne

45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych

45321000-3 - Izolacja cieplna

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45262321-7 - Wyrównywanie podłóg

45410000-4 - Tynkowanie

45431200-9 - Kładzenie glazury

45442100-8 - Roboty malarskie

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 449353,18 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 455759,14 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 449353,18 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: KESON P. CABAK SPÓŁKA KOMANDYTOWA

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 527812773

7.3.3) Ulica: Łabowa 72A

7.3.4) Miejscowość: Łabowa

7.3.5) Kod pocztowy: 33-336

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-05

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 449353,18 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 60 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-08-05 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane