Zamówienie na roboty budowlane polegające na dostosowaniu części parterowej budynku Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej - Curie w Starym Sączu dla osób ze specjalnymi potrzebami (...)
POWIAT NOWOSĄDECKI
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00379538
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00379538/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-05 15:04
- Lokalizacja
- Nowy Sącz, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-728a398c-c9d7-4672-8fa2-9695447394df
- Identyfikator
- 7343544080
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-09
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00379538 z dnia 2026-08-05 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Zamówienie na roboty budowlane polegające na dostosowaniu części parterowej budynku Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej - Curie w Starym Sączu dla osób ze specjalnymi potrzebami (...)
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIAT NOWOSĄDECKI
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 491893180
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Jagiellońska 33
1.5.2.) Miejscowość: Nowy Sącz
1.5.3.) Kod pocztowy: 33-300
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL218 - Nowosądecki
1.5.7.) Numer telefonu: (+48) 18 41 41 600
1.5.8.) Numer faksu: (+48) 18 41 41 700
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: powiat@nowosadecki.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.nowosadecki.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/13311961.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zamówienie na roboty budowlane polegające na dostosowaniu części parterowej budynku Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej - Curie w Starym Sączu dla osób ze specjalnymi potrzebami (...)2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-728a398c-c9d7-4672-8fa2-9695447394df
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00379538
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-05
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00032574/10/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.5 Dostosowanie części parterowej budynku Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu dla osób ze specjalnymi potrzebami w ramach projektu pn.: „Zwiększenie (...)
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
„Zwiększenie dostępności Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej - Curie w Starym Sączu dla osób ze specjalnymi potrzebami”.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00306063
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.272.19.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 923605,70 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Nazwa nadana przez zamawiającego: ZP.272.19.2026 Zamówienie na roboty budowlane polegające na dostosowaniu części parterowej budynku Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej - Curie w Starym Sączu dla osób ze specjalnymi potrzebami w ramach projektu pn.: „Zwiększenie dostępności Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej - Curie w Starym Sączu dla osób ze specjalnymi potrzebami”.
Przedmiot zamówienia objęty jest dofinansowaniem w ramach projektu pn.: „Zwiększenie dostępności Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej - Curie w Starym Sączu dla osób ze specjalnymi potrzebami”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Małopolski na lata 2021-2027, Priorytet 5. Fundusze europejskie wspierające infrastrukturę społeczna, Działanie 5.1 Infrastruktura szkół podstawowych i ponadpodstawowych prowadzących kształcenie ogólne Typ projektu A. zwiększenie dostępności szkół podstawowych i ponadpodstawowych prowadzących kształcenie ogólne dla osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
2. Miejsce realizacji robót budowlanych:
Budynek Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej – Curie w Starym Sączu, ul. Partyzantów 15, 33-340 Stary Sącz. Budynek, w którym prowadzone będą roboty budowlane jest użytkowany zgodnie z jego przeznaczeniem. Działalność edukacyjna szkoły nie zostanie zawieszona na czas realizacji zamówienia.
3. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności:
a) roboty budowlane polegające na dostosowaniu części parterowej budynku Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej - Curie w Starym Sączu dla osób ze specjalnymi potrzebami;
b) uzyskanie wszystkich wymaganych przepisami prawa, w tym prawa budowlanego, zezwoleń/decyzji/ uzgodnień umożliwiających użytkowanie przedmiotu zamówienia,
c) wykonanie wszystkich obowiązków wynikających z decyzji/warunków technicznych/opinii/uzgodnień uzyskanych na etapie projektowania i zawartych w dokumentacji projektowej.
4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz warunki jego realizacji zostały zawarte w niniejszej specyfikacji warunków zamówienia wraz z załącznikami, w tym w szczególności w:
a) dokumentacji projektowej, stanowiącej Załącznik nr 1 do niniejszej SWZ, na którą składają się:
• projekty branży architektonicznej, elektrycznej i sanitarnej (dalej „projekt”),
• specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych dla poszczególnych branż (dalej „STWiORB”),
• „Model Dostępnej Szkoły” w zakresie dotyczącym przedmiotu zamówienia
(link: https://www.dostepnaszkola.info/model-dostepnej-szkoly/)
b) projekcie umowy, stanowiącym Załącznik nr 2 do niniejszej SWZ
c) formularzu oferty, stanowiącym Załącznik nr 4 do niniejszej SWZ.
5. Dodatkowo Załącznik nr 1 do SWZ zawiera przedmiar robót, który - z uwagi na ryczałtowy charakter wynagrodzenia - stanowi jedynie materiał informacyjny co do rodzaju robót objętych niniejszym zamówieniem, zatem wykonawca nie może powoływać się na przedmiar jako podstawę wyceny oferty.
UWAGA:
Z uwagi na ryczałtowy charakter wynagrodzenia wszelkie inne zapisy dotyczące sposobu rozliczenia zawarte w dokumentacji projektowej należy traktować jako niewiążące. Ponadto Zamawiający zastrzega, że kwestie związane z odbiorami robót budowlanych oraz gwarancją jakości reguluje projekt umowy, stanowiący Załącznik nr 2 do niniejszej SWZ, a wszelkie zastosowane w tym zakresie w dokumentacji projektowej zapisy należy traktować jako niewiążące.
6. Wskazane roboty budowlane mają być wykonane zgodnie ze sztuką budowlaną i dokumentacją projektową, stanowiącą Załącznik nr 1 do SWZ.
7. Podane w dokumentacji projektowej ewentualne znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, nazwy własne towarów lub ich producentów, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty dostarczane przez konkretnego wykonawcę, mają charakter przykładowy, a ich wskazanie ma na celu określenie oczekiwanego standardu, przy czym wskazaniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”.
8. W przypadkach, w których przedmiot zamówienia opisany jest przez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy Pzp, zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, a odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”.
9. Zamawiający wymaga, by na roboty budowlane, stanowiące przedmiot niniejszego zamówienia wykonawca udzielił minimum 5 - letniej gwarancji jakości i rękojmi (uwaga: okres gwarancji jakości i rękojmi stanowi kryterium oceny ofert – patrz pkt XIII ppkt 4 SWZ).
10. Zamawiający wymaga, aby wykonawca przez cały okres realizacji przedmiotu zamówienia posiadał ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej o wymaganej przez zamawiającego sumie ubezpieczenia. Szczegółowe wymagania w tym zakresie zostały zawarte w projekcie umowy, stanowiącym Załącznik nr 2 do niniejszej SWZ.
TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA:
1. Termin rozpoczęcia wykonania przedmiotu zamówienia ustala się na dzień przekazania terenu budowy.
2. Zamawiający przekaże Wykonawcy teren budowy za protokołem zdawczo – odbiorczym w terminie do 7 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy.
3. Przedmiot zamówienia zostanie wykonany (zgłoszony do odbioru) w terminie: do 100 dni kalendarzowych od dnia przekazania terenu budowy.
4. Przez wykonanie przedmiotu zamówienia rozumie się wykonanie wszelkich prac i robót składających się na przedmiot zamówienia, umożliwiających użytkowanie przedmiotu zamówienia zgodnie z jego przeznaczeniem oraz dopełnienie wszelkich przewidzianych prawem czynności wymaganych dla dopuszczenia przedmiotu zamówienia do użytkowania.
5. Etapowanie prac:
Z uwagi na konieczność minimalizacji uciążliwości dla funkcjonowania obiektu, Wykonawca zobowiązany jest do podzielenia prac technologicznych według następującego harmonogramu:
a) wszelkie roboty budowlane o charakterze ciężkim, generujące wysoki poziom hałasu, wibracji oraz znaczne zapylenie (w szczególności: prace wyburzeniowe, kucie, wiercenie, roboty ziemne oraz betonowe) muszą zostać bezwzględnie zakończone do dnia 31 sierpnia 2026 r.;
b) pozostałe roboty budowlane Wykonawca zobowiązany jest wykonać w terminie określonym powyżej w ppkt 3;
c) z uwagi na planowane w dniu 24 sierpnia 2026 r. poprawkowe egzaminy maturalne, obowiązywać będzie zakaz wykonywania wszelkich robót budowlanych, przy czym przestój ten nie stanowi podstawy do roszczeń finansowych ani przedłużenia terminu realizacji umowy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45313100-5 - Instalowanie wind
45315100-9 - Instalacyjne roboty elektrotechniczne
45315700-5 - Instalowanie stacji rozdzielczych
45331220-4 - Instalowanie urządzeń klimatyzacyjnych
45410000-4 - Tynkowanie
45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów
45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian
45432111-5 - Kładzenie wykładzin elastycznych
45442100-8 - Roboty malarskie
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
34514700-0 - Platformy ruchome
39717200-3 - Urządzenia klimatyzacyjne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 996196,29 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1044168,71 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 996196,29 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: KESON P. CABAK SPÓŁKA KOMANDYTOWA
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON: 527812773
7.3.3) Ulica: Łabowa 72A
7.3.4) Miejscowość: Łabowa
7.3.5) Kod pocztowy: 33-336
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-05
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 996196,29 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 100 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-08-05 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |