Poprawa efektywności energetycznej poprzez modernizację oświetlenia ulicznego w gminie Lubsza
GMINA LUBSZA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00379832
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00379832/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-08-06 08:08
- Lokalizacja
- Lubsza, opolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-86e59aa1-e0e9-4376-89e5-4c6e758c53e5
- Identyfikator
- 7471406277
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-09
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00379832 z dnia 2026-08-06 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Poprawa efektywności energetycznej poprzez modernizację oświetlenia ulicznego w gminie Lubsza
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA LUBSZA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531412786
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Brzeska 16
1.5.2.) Miejscowość: Lubsza
1.5.3.) Kod pocztowy: 49-313
1.5.4.) Województwo: opolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL523 - Nyski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@lubsza.ug.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.lubsza.ug.gov.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-86e59aa1-e0e9-4376-89e5-4c6e758c53e51.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Poprawa efektywności energetycznej poprzez modernizację oświetlenia ulicznego w gminie Lubsza2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-86e59aa1-e0e9-4376-89e5-4c6e758c53e5
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00379832
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-06
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00022795/09/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.3 Poprawa efektywności energetycznej poprzez modernizację oświetlenia ulicznego w gminie Lubsza
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00330431
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.7.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn. „Poprawa efektywności energetycznej poprzez modernizację oświetlenia ulicznego w gminie Lubsza”
4.2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności:
1) Dostawę i montaż fabrycznie nowych 45 sztuk opraw oświetleniowych solarno-ledowych o mocy nie mniejszej niż 50W, montowanych na stalowych słupach o wysokości ok. 6,0 m na terenie gminy Lubsza.
2) Przeprowadzenie badań, prób i pomiarów.
3) Wykonanie dokumentacji powykonawczej.
4) Wykonanie wszystkich pozostałych robót i czynności określonych w dokumentacji technicznej stanowiącej załącznik do Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ).
Ponad to:
Ponadto Wykonawca zobowiązany jest do:
a) zastosowania opraw oświetleniowych posiadających oznakowanie CE;
b) zastosowania wyłącznie nowych opraw oświetleniowych solarno-LED wyprodukowanych na terenie Unii Europejskiej lub nowych opraw dopuszczonych do obrotu i stosowania na terenie Unii Europejskiej, zgodnie z obowiązującymi przepisami;
c) wykonania wszelkich uzgodnień, uzyskania wymaganych opinii, decyzji administracyjnych, przeprowadzenia analiz, badań oraz wykonania innych czynności niezbędnych do prawidłowej realizacji przedmiotu zamówienia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 31520000-7 - Lampy i oprawy oświetleniowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie faktyczne:W dniu 22.07.2026 r. Zamawiający dokonał otwarcia ofert złożonych w przedmiotowym
postępowaniu. Przed otwarciem ofert Zamawiający opublikował na stronie prowadzonego
postępowania informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia,
tj. 393 737,92 zł brutto.
W postępowaniu wpłynęły oferty, jednak cena oferty niepodlegającej odrzuceniu przewyższyła
kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający
nie ma możliwości zwiększenia tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty, w związku z czym
zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania określona w art. 255 pkt 3 ustawy Pzp
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 409328,67 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 409328,67 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2026-08-06 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |