Kompleksowa modernizacja boiska sportowego w Sulikowie

Gmina Sulików

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00379917
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00379917/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-06 08:37
Lokalizacja
Sulików, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-3bd94947-f015-45d6-b6b3-087f45df765c
Identyfikator
6151808708
Ostatnia aktualizacja
2026-08-09

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowychOświetlenie zewnętrzneSprzęt do sportów uprawianych na boiskachRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneWyrównywanie terenuRoboty drogoweMalowanie nawierzchiRoboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty rozbiórkoweUsuwanie powłoki glebyRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonychRoboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnychRoboty w zakresie kształtowania terenuRoboty inżynieryjne i budowlaneRoboty budowlane w zakresie robót inżynieryjnych, z wyjątkiem mostów, tuneli, szybów i kolei podziemnejRoboty budowlane w zakresie konstrukcjiMontaż konstrukcji metalowychMontaż i wznoszenie gotowych konstrukcjiFundamentowanieRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznychRoboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabliRoboty pomocnicze w zakresie linii energetycznychRoboty instalacyjne w budynkachRoboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznychInstalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznegoInstalacje niskiego napięciaOgólne roboty budowlane związane z budową rurociągówRoboty budowlane w zakresie kładzenia rurociągówRoboty budowlane w zakresie rurociągów nawadniającychRoboty w zakresie rurociągów do przesyłu wodyRoboty nawadniająceRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00379917 z dnia 2026-08-06

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Kompleksowa modernizacja boiska sportowego w Sulikowie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Sulików

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 230821440

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Dworcowa 5

1.5.2.) Miejscowość: Sulików

1.5.3.) Kod pocztowy: 59-975

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski

1.5.7.) Numer telefonu: ug@sulikow.pl

1.5.8.) Numer faksu: ug@sulikow.pl

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@sulikow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.sulikow.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1322185

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Kompleksowa modernizacja boiska sportowego w Sulikowie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3bd94947-f015-45d6-b6b3-087f45df765c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00379917

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-06

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00068442/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Kompleksowa modernizacja boiska sportowego w Sulikowie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Priorytetu 6 „Fundusze Europejskie bliżej mieszkańców Dolnego Śląska” Działania 6.1 „Rozwój lokalny – strategie ZIT” Programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021-2027

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00274820

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IW-ZA.271.2.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja inwestycji pn „Kompleksowa modernizacja boiska sportowego w Sulikowie” w ramach Priorytetu 6 „Fundusze Europejskie bliżej mieszkańców Dolnego Śląska” Działania 6.1 „Rozwój lokalny – strategie ZIT” Programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021-2027.

Zamówienie polega na wykonaniu robót budowlanych polegających na kompleksowej modernizacji istniejącego boiska sportowego zlokalizowanego w Sulikowie przy ul. Sportowej (dz. nr 15/2, obr. Sulików), obejmującej przebudowę istniejącego boiska piłkarskiego, budowę infrastruktury lekkoatletycznej, wykonanie systemów technicznych, montaż wyposażenia sportowego oraz zagospodarowanie terenu. W ramach inwestycji istniejące boisko piłkarskie zostanie przebudowane poprzez wykonanie nowej nawierzchni trawiastej wraz z systemem nawadniania, budowę bieżni lekkoatletycznej o nawierzchni poliuretanowej wokół płyty boiska, wymianę trybun dla kibiców, wykonanie nowego oświetlenia obiektu oraz budowę ciągów pieszych z kostki betonowej.
Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z dokumentacją projektową, obowiązującymi normami, przepisami prawa budowlanego, zasadami wiedzy technicznej oraz wymaganiami określonymi w niniejszym opisie.
Zakres robót
Roboty rozbiórkowe i przygotowawcze:
- rozbiórka istniejących elementów stalowych i betonowych,
- likwidacja istniejących nasypów ziemnych,
- przygotowanie terenu pod realizację inwestycji.
Roboty ziemne i niwelacyjne:
- roboty ziemne związane z korytowaniem i profilowaniem terenu,
- przygotowanie podłoża pod nawierzchnie sportowe i komunikacyjne,
- wykonanie odpowiednich spadków zgodnie z dokumentacją projektową,
- zagęszczenie podłoża i warstw konstrukcyjnych.
Modernizacja płyty boiska piłkarskiego:
- przygotowanie podłoża pod nową nawierzchnię,
- wykonanie warstwy wegetacyjnej grubości 10 cm po zagęszczeniu,
- nawożenie i przygotowanie podłoża pod zasiew,
- wykonanie nowej nawierzchni trawiastej metodą siewu,
- pielęgnację trawnika do momentu osiągnięcia parametrów użytkowych,
- wykonanie oznakowania boiska zgodnie z przepisami Polskiego Związku Piłki Nożnej,
- dostawę i montaż dwóch bramek piłkarskich, dwóch piłkochwytów i dwóch wiat dla zawodników z siedziskami.
Budowa bieżni lekkoatletycznej:
Wokół płyty boiska należy wykonać bieżnię lekkoatletyczną wraz z niezbędną infrastrukturą, obejmującą:
- wykonanie robót ziemnych i koryta,
- wykonanie obrzeży betonowych,
- wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego,
- wykonanie warstw bitumicznych,
-wykonanie nawierzchni dwuwarstwowej w systemie poliuretanowym z granulatem EPDM, typu 2S, o grubości minimalnej 16 mm,
- wykonanie oznaczeń torów biegowych zgodnie z obowiązującymi przepisami i normami.
Budowa ciągów komunikacyjnych:
- wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego,
- montaż krawężników betonowych i obrzeży,
- wykonanie chodników oraz utwardzeń z kostki betonowej grubości 80 mm.
Trybuny i wyposażenie stadionu:
- zdemontować istniejące elementy przeznaczone do usunięcia,
- dostarczyć i zamontować trybunę stalową o pojemności 204 miejsc siedzących,
- wykonać wszelkie elementy mocujące i fundamentowe wymagane przez producenta.
Ogrodzenia i zabezpieczenia:
- wykonanie ogrodzeń wewnętrznych płyty boiska,
- montaż bramy wjazdowej wraz z furtką,
- wykonanie ogrodzenia segmentowego ocynkowanego ogniowo i malowanego proszkowo o wysokości 2,0 m.
Instalacja nawadniania boiska:
- sieć wodociągową z rur PE/PEHD,
- wykonanie przyłącza wodociągowego z rur PE o średnicy zewnętrznej 63 mm,
- montaż studni technicznej,
- montaż zbiornia retencyjnego żelbetowego o pojemności 12 m³ wraz z wyposażeniem,
- montaż układu automatycznego sterowania nawadnianiem wraz z czujnikiem opadów,
- montaż zraszaczy i armatury.
System powinien zapewniać równomierne nawodnienie całej powierzchni boiska.
Budowa oświetlenia zewnętrznego:
- wykonanie tras kablowych,
- wykonanie wykopów pod instalacje elektroenergetyczne,
- montaż rur ochronnych,
- układanie kabli zasilających,
- montaż szaf i rozdzielnic elektrycznych,
- montaż 6 słupów oświetleniowych,
- montaż wysięgników,
- montaż 36 opraw oświetlenia zewnętrznego.
Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia jest ujęty w projekcie technicznym, specyfikacji technicznej oraz przedmiarze robót – dokumentacja stanowiąca Załącznik nr 4 do SWZ

4.5.3.) Główny kod CPV: 45212200-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

31527200-8 - Oświetlenie zewnętrzne

37451000-4 - Sprzęt do sportów uprawianych na boiskach

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45236000-0 - Wyrównywanie terenu

45233140-2 - Roboty drogowe

45233221-4 - Malowanie nawierzchi

45000000-7 - Roboty budowlane

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45112200-7 - Usuwanie powłoki gleby

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych

45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45222000-9 - Roboty budowlane w zakresie robót inżynieryjnych, z wyjątkiem mostów, tuneli, szybów i kolei podziemnej

45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji

45223100-7 - Montaż konstrukcji metalowych

45223800-4 - Montaż i wznoszenie gotowych konstrukcji

45262210-6 - Fundamentowanie

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli

45232200-4 - Roboty pomocnicze w zakresie linii energetycznych

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

45315600-4 - Instalacje niskiego napięcia

45231100-6 - Ogólne roboty budowlane związane z budową rurociągów

45231110-9 - Roboty budowlane w zakresie kładzenia rurociągów

45232121-6 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów nawadniających

45232150-8 - Roboty w zakresie rurociągów do przesyłu wody

45232120-9 - Roboty nawadniające

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Działając na podstawie art. 255 pkt. 6 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych, Zamawiający unieważnia przedmiotowe postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego. Postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
W toku analizy dokumentacji po dokonaniu wyboru najkorzystniejszej oferty, Zamawiający zidentyfikował rażącą i istotną rozbieżność w Opisie Przedmiotu Zamówienia (OPZ). W Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ), w projektowanych postanowieniach umowy oraz w ogłoszeniu o zamówieniu Zamawiający określił, iż grubość warstwy wegetacyjnej przy modernizacji boiska ma wynosić 10 cm. Tymczasem w dokumentacji projektowej, stanowiącej kluczowy element OPZ, grubość tej samej warstwy została określona na 30 cm.
Powyższa rozbieżność ma charakter błędu istotnego i nieusuwalnego na obecnym etapie postępowania; brak porównywalności ofert - różnica pomiędzy warstwą 10 cm a 30 cm oznacza konieczność dostarczenia, rozłożenia i zagęszczenia trzykrotnie większej ilości specjalistycznego materiału. Generuje to również potężne, dodatkowe koszty transportu i robocizny. Istnieje uzasadnione ryzyko, że część wykonawców skalkulowała cenę na podstawie SWZ (10 cm), a część na podstawie projektu (30 cm). Powoduje to, że złożone oferty są całkowicie nieporównywalne, co wprost narusza art. 16 pkt. 1 ustawy Pzp (zasadę zachowania uczciwej konkurencji oraz równego traktowania wykonawców). Zamawiający również nie ma możliwości zmiany dokumentacji po wyborze oferty - zmiany wymagań i „dopasowania” SWZ do projektu (lub odwrotnie) po upływie terminu składania ofert.
Zawarcie umowy na warunkach z SWZ (10 cm) doprowadziłoby do wykonania obiektu niezgodnie ze sztuką budowlaną i projektem technologicznym, co zagraża trwałości boiska.
Zmuszenie wykonawcy do wykonania warstwy 30 cm w cenie oferty skalkulowanej na 10 cm stanowiłoby nielegalną zmianę warunków zamówienia i naraziło Zamawiającego na spór sądowy lub porzucenie placu budowy przez wykonawcę.
Zgodnie z ugruntowanym orzecznictwem Krajowej Izby Odwoławczej (KIO) oraz sądów okręgowych, sytuacja, w której dokumentacja zamówienia zawiera sprzeczne informacje uniemożliwiające jednoznaczne obliczenie ceny oferty, a błąd ten zostaje wykryty po terminie składania ofert, wyczerpuje znamiona art. 255 pkt. 6 ustawy Pzp. Wada ta powstała na etapie przygotowania postępowania, ma wpływ na jego wynik (wpłynęła na sposób kalkulacji cen) i jest niemożliwa do naprawienia.
W związku z powyższym, w celu zapewnienia transparentności i ochrony środków publicznych, konieczne jest unieważnienie niniejszego postępowania i ponowne jego przygotowanie z jednoznacznym opisem przedmiotu zamówienia.
2026-08-06 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane