Zamówienie polegające na powtórzeniu podobnych robót budowlanych do zadania: „Bieżące utrzymanie DW (...) z podziałem na 8 części: część D: Powiat Lubliniecki (...)

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00454323
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00454323/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-08-12 12:51
Lokalizacja
Katowice, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-64959cb8-cbec-4365-9d79-078fe1988c9f
Identyfikator
9542295953
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogoweRoboty w zakresie konserwacji drógRoboty w zakresie naprawy drógRoboty w zakresie nawierzchni drógRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowaniaRoboty w zakresie kanalizacji ściekowejInstalowanie znaków drogowychUsługi wycinania drzewUsługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonychUsługi czyszczenia kanałów ściekowychUsługi sprzątania

Wykonawcy

1 przyznane

"PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO-USŁUGOWE LARIX" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄLubliniec, PL · lot 0
401 365,91 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00454323 z dnia 2024-08-12

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Zamówienie polegające na powtórzeniu podobnych robót budowlanych do zadania: „Bieżące utrzymanie DW (...) z podziałem na 8 części: część D: Powiat
Lubliniecki (...)

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276303005

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Lechicka 24

1.5.2.) Miejscowość: Katowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 40-609

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: jendrzejek@zdw.katowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: zdw.katowice.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/zdw.katowice

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


zarządzanie drogami wojewódzkimi

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zamówienie polegające na powtórzeniu podobnych robót budowlanych do zadania: „Bieżące utrzymanie DW (...) z podziałem na 8 części: część D: Powiat
Lubliniecki (...)

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-64959cb8-cbec-4365-9d79-078fe1988c9f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00454323

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-08-12

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00043208/09/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.28 Zamówienie polegające na powtórzeniu podobnych robót budowlanych do zadania: „Bieżące utrzymanie DW (...) z podziałem na 8 części: część D: Powiat Lubliniecki (...)

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00441520

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Zamawiający w dniu 14.06.2021 r. w trybie przetargu nieograniczonego wszczął postępowanie na:
BIEŻĄCE UTRZYMANIE DRÓG WOJEWÓDZKICH POLEGAJĄCE NA WYKONANIU ROBÓT BUDOWLANYCH,
ZIMOWEGO UTRZYMANIA ORAZ PIELĘGNACJI I UTRZYMANIU ZIELENI Z PODZIAŁEM NA 8 CZĘŚCI :
CZĘŚĆ A – POWIAT BĘDZIŃSKI DW 910, DW 913
CZĘŚĆ B – POWIAT BIERUŃSKO – LĘDZIŃSKI DW 780, DW 931, DW 934
CZĘŚĆ C - POWIAT CIESZYŃSKI I BIELSKI DW 937, DW 938, DW 941, DW 942, DW 943, DW 944
CZĘŚĆ D – POWIAT LUBLINIECKI DW 789, DW 905, DW 906, DW 907, DW 908
CZĘŚĆ E – POWIAT MIKOŁOWSKI DW 925, DW 926, DW 927, DW 928
CZĘŚĆ F – POWIAT TARNOGÓRSKI DW 789, DW 907, DW 908, DW 911, DW 912,
CZĘŚĆ G – POWIAT WODZISŁAWSKI DW 937, DW 930, DW 932, DW 933, DW 936
CZĘŚĆ H – POWIAT ŻYWIECKI DW 781, DW 945, DW 946, DW 948, DW 942.
W dniu 18.06.2021 zamieścił na stronie prowadzonego postępowania opublikowane ogłoszenie o zamówieniu nr 2021/S 117-304047 (...) Ciąg dalszy uzasadnienia w SEKCJA VI INFORMACJE DODATKOWE

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WD-D/W/240712/3

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 341427,84 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest letnie utrzymanie dróg wojewódzkich województwa śląskiego administrowanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach, poprzez bieżące utrzymanie dróg wojewódzkich polegające na wykonywaniu robót budowlanych oraz pielęgnacji i utrzymania zieleni na terenie powiatu - Powiat lubliniecki DW 789, DW 905, DW 906, DW 907 i DW 908.
Szczegóły realizacji zamówienia zostały opisane w Opisie Przedmiotu Zamówienia i Przedmiarach, które stanowią załącznik do zaproszenia do negocjacji.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

77211400-6 - Usługi wycinania drzew

77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

90470000-2 - Usługi czyszczenia kanałów ściekowych

90910000-9 - Usługi sprzątania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO – USŁUGOWE „LARIX” SP. Z O.O.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 240865033

7.3.3) Ulica: KLONOWA 11

7.3.4) Miejscowość: LUBLINIEC

7.3.5) Kod pocztowy: 42-700

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-08-07

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 401365,91 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 7 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Ciąg dalszy uzasadnienia: (...) gdzie w sekcji II.2.14) zamieścił zapis „Zamawiający przewiduje udzielenia zamówień z art.
214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp. Szczegóły w pkt 29 SWZ.” W ww. p. SWZ zapisano, iż: ”Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień z art. 214 ust. 1 pkt. 7 ustawy PZP. przedmiot: frezowanie nawierzchni bitumicznej, remont cząstkowy, wielkopowierzchniowe remonty nawierzchni bitumicznej, remonty cząstkowe mieszanka emulsyjno-grysową, wykonanie
poboczy, oczyszczanie rowów i przepustów, regulacja studzienek, oznakowanie pionowe i poziome, koszenie, wycinka drzew, pielęgnacja zieleni, zimowe utrzymanie; wielkość lub zakres: zgodnie z załączonym przedmiarem robót dla poszczególnych Części stanowiący załącznik do niniejszego postępowania; warunki na jakich zostanie udzielone
zamówienie: warunkiem zamówienia jest zagwarantowanie środków finansowych na ten cel.
Niniejsze zamówienie podyktowane jest koniecznością prowadzania bieżącego utrzymania (robót budowlanych i utrzymania zieleni) na terenie powiatu Lublinieckiego.
Po przeprowadzeniu analizy finansowej istnieje ryzyko wyczerpania środków finansowych w powiecie Lublinieckim.
W ramach bieżącego utrzymania będą prowadzone prace interwencyjne i utrzymaniowe polegające na zapewnieniu ciągłości nawierzchni oraz zapewnieniu bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Ze względu na liczne ubytki i spękania nawierzchni jezdni, będą wykonywane roboty budowlane związane z remontem cząstkowym polegające na
wymianie warstwy ścieralnej, naprawie nawierzchni jezdni. Ponadto prowadzone będą prace związane z czyszczeniem nawierzchni i poboczy, usuwaniem i utylizacją martwych zwierząt, utrzymaniem oraz pielęgnacją zieleni.
Zamawiający przewidział wykonanie zamówienia polegające na powtórzeniu podobnych robót budowlanych w ramach postępowania przetargowego dotyczącego zadania podstawowego, jego wartość została uwzględniona przy obliczaniu wartości zamówienia podstawowego.
2024-08-12 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane