Modernizacja instalacji centralnego ogrzewania w budynku Centrum Administracyjnego Placówek Opiekuńczo -Wychowawczych przy ul. Mickiewicza 1 w Krasnymstawie
Centrum Administracyjne Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00380054
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00380054/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-06 09:16
- Lokalizacja
- Krasnystaw, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-3366ee6c-5bb1-4819-8b13-f0d78eba1473
- Identyfikator
- 5641698126
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-09
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00380054 z dnia 2026-08-06 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja instalacji centralnego ogrzewania w budynku Centrum Administracyjnego Placówek Opiekuńczo -Wychowawczych przy ul. Mickiewicza 1 w Krasnymstawie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Centrum Administracyjne Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000739188
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Mickiewicza
1.5.2.) Miejscowość: Krasnystaw
1.5.3.) Kod pocztowy: 22-300
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL812 - Chełmsko-zamojski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: capow@domdzieckawkrasnymstawie.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: domdzieckawkrasnymstawie.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-3366ee6c-5bb1-4819-8b13-f0d78eba14731.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Działalność opiekuńczo-wychowawcza na rzecz dzieci i młodzieży
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja instalacji centralnego ogrzewania w budynku Centrum Administracyjnego Placówek Opiekuńczo -Wychowawczych przy ul. Mickiewicza 1 w Krasnymstawie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3366ee6c-5bb1-4819-8b13-f0d78eba1473
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00380054
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-06
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00291056/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Modernizacja instalacji centralnego ogrzewania w budynku Centrum Administracyjnego Placówek Opiekuńczo -Wychowawczych przy ul. Mickiewicza 1 w Krasnymstawie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00291077
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 02/CAPOW/2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 354067,89 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowalnych polegających
na modernizacji instalacji centralnego ogrzewania w budynku Centrum Administracyjnego Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych przy ul. Mickiewicza 1 w Krasnymstawie.
4.1.1. Charakterystyka obiektu
Budynek zbudowany w technologii tradycyjnej, murowany, ściany z gazobetonu docieplone. Stropodach wentylowany, stropy typ DZ-3, z lat sześćdziesiątych ubiegłego stulecia, składający się z trzech segmentów :
segment A ; budynek parterowy niepodpiwniczony, od strony wschodniej w budynku zlokalizowane jest mieszkanie służbowe ( w chwili obecnej nieużytkowane)
segment B; budynek o dwóch kondygnacjach nadziemnych, częściowo podpiwniczony
w piwnicy zlokalizowana jest kotłownia gazowa, w części nadziemnej znajdują się głównie pokoje sypialne, łazienki i kuchnie.
segment C ; budynek parterowy w całości podpiwniczony, od strony zachodniej
w budynku zlokalizowane jest mieszkanie służbowe (w chwili obecnej nieużytkowane). Większość pomieszczeń zajętych jest przez stołówkę i kuchnię z zapleczem.
Pomiędzy segmentami znajdują się łączniki parterowe niepodpiwniczone.
Budynek użytkowany jest jako Dom Dziecka oraz jako obiekt administracyjny Centrum
Administracyjnego Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych.
Wyposażony jest w instalacje :
• wody zimnej – zasilenie z miejskiej sieci wodociągowej, w tym instalacja ppoż. –
hydranty wewnętrzne Dn25,
• centralnego ogrzewania – źródło ciepła z własnej kotłowni opalanej gazem ziemnym
znajdującej się w pomieszczeniu piwnicy segmentu B, przewody stalowe, grzejniki
żeliwne, pojedyncze grzejniki łazienkowe, stan i wiek instalacji kwalifikuje ją do
wymiany,
• ciepła woda – zasilana z kotłowni gazowej wspomagana przez kolektory słoneczne,
• instalację kanalizacji sanitarnej – odpływ do sieci miejskiej,
• instalację elektryczną
• wentylacji grawitacyjnej
Poszczególne segmenty obiektu na przestrzeni lat poddawane były przedsięwzięciom
termomodernizacyjnym, docieplenie ścian, wymiana stolarki okiennej.
4.1.2. Inwentaryzacja techniczno- budowlana
1. Powierzchnia zabudowana w m2 – 1 426,40
2. Kubatura budynku w m3 – 7 480,00
3. Kubatura ogrzewanej części budynku powiększona o kubaturę ogrzewanych pomieszczeń na poddaszu użytkowym lub w piwnicy i pomniejszona o kubaturę wydzielonych klatek schodowych, szybów, otwartych wnęk – m3 -6 309,80
4. Powierzchnia użytkowa pomieszczeń m2 – 1387,72
5. Powierzchnia korytarzy i klatek schodowych m2– 342,95
6. Powierzchnia pomieszczeń ogrzewanych w piwnicy m2 -488,00
7. Wysokość kondygnacji w świetle – 2,8:3
4.2. Zakres zamówienia obejmuje w szczególności:
Demontaż instalacji c.o.;
Montaż nowej instalacji c.o. z rur stalowych spawanych (w pomieszceniu kotłowni) i rur ze stali węglowej o połączeniach zaprasowanych;
Grzejniki stalowe płytowe i łazienkowe, zawory termostatyczne i odcinające grzejnikowe;
Izolacja rur oraz zabudowa części projektowanych rur płytami g-k .
4.3. Wizja lokalna.
Zamawiający przewiduje możliwość przeprowadzenia przez Wykonawcę wizji lokalnej, w celu oceny stanu inwestycji oraz jej istotnych uwarunkowań realizacyjnych. Termin wizji lokalnej Zamawiający wyznaczy po otrzymaniu oświadczenia Wykonawcy o chęci jej odbycia. Wizja lokalna odbędzie się w obecności przedstawiciela Zamawiającego.
4.5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku Nr 1 do SWZ, na który składają się następujące dokumenty:
1) dokumentacja projektowa, w tym: projekt wykonawczy
2) specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB),
3) przedmiar robót,
Z uwagi na to, że wynagrodzenie Wykonawcy wskazane w ofercie będzie miało charakter ryczałtowy, Wykonawca przy wycenie oferty powinien opierać się na zakresie wskazanym w dokumentacji projektowej, o której mowa w pkt 4.5.1) oraz STWiORB. Przedmiar robót ma charakter pomocniczy. Wystąpienie w trakcie realizacji umowy robót nieujętych w przedmiarze lub robót w większej ilości w stosunku do przyjętej w przedmiarze nie będzie uprawniało Wykonawcy do żądania dodatkowego wynagrodzenia - jeżeli roboty te ujęte były w dokumentacji projektowej, o której mowa w pkt 4.5.1) oraz STWiORB.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne
45320000-6 - Roboty izolacyjne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 237060,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 628359,34 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 237060,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: WM Budowa PAWEŁ MIEINICKI"
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9222800355
7.3.3) Ulica: Karola Kurpińskiego 4
7.3.4) Miejscowość: Zamość
7.3.5) Kod pocztowy: 22-400
7.3.6.) Województwo: lubelskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-04
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 237060,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-08-06 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |