Adaptacja do zmian klimatu poprzez zagospodarowanie terenów zielonych na terenie miasta i gminy Ślesin

GMINA ŚLESIN

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00380068
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00380068/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-06 09:20
Lokalizacja
Ślesin, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-b26fce70-4674-4aea-8ede-8c09251bb98b
Identyfikator
6652716489
Ostatnia aktualizacja
2026-08-09

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonychPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty w zakresie odwadniania gruntuRoboty w zakresie zagospodarowania terenuPróbne wiercenia i wykopyRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty budowlane w zakresie robót inżynieryjnych, z wyjątkiem mostów, tuneli, szybów i kolei podziemnejRoboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowejRoboty drogoweUsługi architektoniczne w zakresie przestrzeniUsługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiaroweUsługi inżynieryjneUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaUsługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnejUsługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenu

Wykonawcy

1 przyznane

ZAKŁAD GOSPODARKI KOMUNALNEJ SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄŚlesin, PL · lot 0
2 131 590 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00380068 z dnia 2026-08-06

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Adaptacja do zmian klimatu poprzez zagospodarowanie terenów zielonych na terenie miasta i gminy Ślesin

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ŚLESIN

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 311019310

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Kleczewska, 15

1.5.2.) Miejscowość: Ślesin

1.5.3.) Kod pocztowy: 62-561

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL414 - Koniński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: klaudia.jakalska@slesin.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.umig.slesin.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1309186

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Adaptacja do zmian klimatu poprzez zagospodarowanie terenów zielonych na terenie miasta i gminy Ślesin

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b26fce70-4674-4aea-8ede-8c09251bb98b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00380068

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-06

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00059653/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Adaptacja do zmian klimatu poprzez zagospodarowanie terenów zielonych na terenie miasta i gminy Ślesin

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Priorytet 02 „Fundusze europejskie dla zielonej Wielkopolski” Działania 02.06 „Zwiększanie odporności na zmiany klimatu i klęski żywiołowe w ramach ZIT” Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00244863

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BZS.271.2.6.TP.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia stanowi realizacja zadania pn.:
„Adaptacja do zmian klimatu poprzez zagospodarowanie terenów zielonych na terenie miasta i gminy Ślesin” w formule zaprojektuj i wybuduj.
Realizacja projektu odbędzie się w Ślesinie, obręb ewidencyjny Ślesin, na działkach o numerach ewidencyjnych: 456, 663, 664/2, 1187, 1152, 1186/2, 1188/3, 1185, 706/5, 706/1, 720, 752/2.
Realizacja zadania obejmuje w szczególności prace związane z zaprojektowaniem, uzyskaniem pozwolenia na budowę lub zgłoszeniem i wykonaniem następujących części inwestycji:
• Park Miejski i Marina w Ślesinie:
- Przebudowa ścieżki pieszej z betonowej kostki brukowej na nawierzchnię przepuszczalną,
- Umocnienie brzegu jeziora faszyną wzdłuż ścieżki w celu zatrzymania degradacji brzegu wraz z roślinnością,
- Wykonanie oświetlenia energooszczędnego wzdłuż ścieżki,
- Wymiana opraw oświetleniowych w Parku Miejskim oraz na Marinie,
- Wykonanie wiat rowerowych w Parku Miejskim i na Marinie,
- Wykonanie kurtyn wodnych w Parku Miejskim,
- Nasadzenia drzew i roślinności hydrofitowej (jak ogrody deszczowe),
- Montaż ławek wraz z koszami.
• Rynek w Ślesinie:
- Rozbiórka istniejącej nawierzchni z kostki kamiennej i wykonanie terenów zielonych wraz z nawodnieniem,
- Wykonanie fontanny,
- Wymiana opraw oświetleniowych na Rynku w Ślesinie,
- Wykonanie instalacji FV wraz z magazynem energii,
- Nasadzenia drzew i roślinności hydrofitowej (jak ogrody deszczowe),
- Montaż ławek wraz z koszami.
Celem zadania inwestycyjnego jest adaptacja do zmian klimatu poprzez zagospodarowanie terenów zielonych na terenie miasta i gminy Ślesin.
Zamówienie dotyczy:
- opracowania dokumentacji projektowej oraz dokumentacji powykonawczej,
- uzyskania wymaganych prawem decyzji, opinii, uzgodnień oraz pozwoleń, zgłoszeń,
- wykonania robót budowlanych,
- pełnienia nadzoru autorskiego nad realizacją inwestycji.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania Zamawiającego w zakresie realizacji i odbioru robót określone zostały w Programie Funkcjonalno-Użytkowym (PFU), stanowiącym załącznik nr 10 do SWZ, a także w przedmiarach szacunkowych.
Przedmiary szacunkowe mają wyłącznie charakter pomocniczy i informacyjny.
Wykonawca jest zobowiązany uwzględnić w cenie oferty wszystkie roboty, dostawy i usługi niezbędne do prawidłowej realizacji przedmiotu zamówienia, wynikające z PFU, niezależnie od tego, czy zostały one ujęte w przedmiarach szacunkowych.
Wykonawca przyjmuje do wiadomości, że po opracowaniu dokumentacji projektowej sporządzony zostanie kosztorys ostateczny, obejmujący pełen zakres robót budowlanych. Kosztorys ten może różnić się od przedmiaru szacunkowego pod względem ilościowym i rzeczowym, jednak nie może powodować zmiany ostatecznej wartości robót budowlanych określonych przez Wykonawcę w formularzu oferty.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45111240-2 - Roboty w zakresie odwadniania gruntu

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45120000-4 - Próbne wiercenia i wykopy

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45222000-9 - Roboty budowlane w zakresie robót inżynieryjnych, z wyjątkiem mostów, tuneli, szybów i kolei podziemnej

45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej

45233140-2 - Roboty drogowe

71222000-0 - Usługi architektoniczne w zakresie przestrzeni

71250000-5 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe

71300000-1 - Usługi inżynieryjne

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

71400000-2 - Usługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenu

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 6

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2131590,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2131590,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2131590,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6652988472

7.3.3) Ulica: Spokojna 10

7.3.4) Miejscowość: Ślesin

7.3.5) Kod pocztowy: 62-561

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

MAXBET Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Wierzelin 9A, 62-561 Ślesin
1. Opracowanie dokumentacji projektowej wraz ze specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych w wymaganych branżach.
2. Realizacja prac wynikających z programu funkcjonalno-użytkowego:
- Roboty przygotowawcze - na terenie parku miejskiego i Mariny;
- Elementy ulic - na terenie parku miejskiego i Mariny (w tym: ławy pod krawężniki z oporem, obrzeża betonowe);
- Nawierzchnia przepuszczalna - na terenie parku miejskiego i Mariny;
- Umocnienie brzegu faszyną wraz z geowłókniną - na terenie parku miejskiego i Mariny;
- Roboty przygotowawcze - na terenie rynku w Ślesinie;
- Elementy ulic - na terenie rynku w Ślesinie (w tym: ławy pod krawężniki z oporem, obrzeża kamienne cięte płomieniowane);
- Fontanna i kurtyny wodne, podlewanie - na terenie rynku w Ślesinie;

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-05

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2131590,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 350 dni

2026-08-06 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane