Transformacja energetyczna budynku Urzędu Miejskiego w Bukownie

GMINA BUKOWNO

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00381118
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00381118/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-06 13:06
Lokalizacja
Bukowno, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-cbc49f77-c697-4b25-bf7c-559bd61dde46
Identyfikator
6371998065
Ostatnia aktualizacja
2026-08-09

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty budowlane w zakresie budynkówInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnychRoboty instalacyjne elektryczneRoboty w zakresie instalacji elektrycznychRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychInstalowanie drzwi i okien, i podobnych elementówRoboty remontowe i renowacyjneRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałeInstalowanie wind

Wykonawcy

1 przyznane

STRADOM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄKalwaria Zebrzydowska, PL · lot 0
2 368 656,62 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00381118 z dnia 2026-08-06

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Transformacja energetyczna budynku Urzędu Miejskiego w Bukownie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA BUKOWNO

1.3.) Oddział zamawiającego: Urząd Miejski w Bukownie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276257481

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Kolejowa 16

1.5.2.) Miejscowość: Bukowno

1.5.3.) Kod pocztowy: 32-332

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: inwestycje@umbukowno.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.miastobukowno.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://zamowienia.sidaspzp.pl/zamowienia/9cbbf2b6-595d-4ccf-8aaa-8c85c73bf047

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Transformacja energetyczna budynku Urzędu Miejskiego w Bukownie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cbc49f77-c697-4b25-bf7c-559bd61dde46

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00381118

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-06

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00027917/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Transformacja energetyczna budynku Urzędu Miejskiego w Bukownie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00297745

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: PP.271.4.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest „Transformacja energetyczna budynku Urzędu Miejskiego w Bukownie” realizowana w ramach projektu pn.: Transformacja energetyczna Budynków Użyteczności Publicznej w Bukownie.
Zakres zadania obejmuje:
- Termomodernizację – docieplenie nadziemnej części ścian zewnętrznych i wewnętrznych (ścianki przy schowkach na poddaszu) oraz stropów (zgodnie z audytem - ocieplenie stropu pod dachem, ocieplenie połaci dachu), wymiana okien i drzwi zewnętrznych (spełniające warunki WT2021) wraz z robotami towarzyszącymi.
- Wykonanie wentylacji nawiewno-wywiewnej z odzyskiem ciepła i montaż systemu chłodzenia wraz z całością prac towarzyszących niezbędnych do kompleksowego przeprowadzenia robót budowlanych.
- Modernizację instalacji c.o. ( wymiana kotłów jest poza zakresem zamówienia).
- Montaż magazynu energii.
- Wykonanie oświetlenia z systemem zarządzania.
- Wykonanie platformy schodowej na torze krzywoliniowym umożliwiającej dostanie się na każdy poziom budynku Urzędu od poziomu ± 0 (parter) do poziomu +2 oraz platformy schodowej na torze prostoliniowym zlokalizowanej na łączeniu z dobudowaną częścią budynku zapewniającej komunikację na 1 piętrze budynku. Platformy należy wykonać wraz
z konstrukcją do mocowania szyn prowadzących oraz instalacją elektryczną.
- Dostosowanie bezpośredniego otoczenia budynku dla osób z niepełnosprawnościami – przebudowa chodników o pow. ok. 53,5 m2 (nadanie spadku, aby wyeliminować różnicę poziomów) w celu umożliwienia osobom z niepełnosprawnościami dojścia do budynku Urzędu.
- Wykonanie zielonej ściany o powierzchni min.12 m2 należy zrealizować w oparciu o kompozycję żywych roślin. Rośliny doniczkowe o wys. min. 1 m, posadzone w donicach pochodzących z recyklingu Ø 38 cm w ilości 5 sztuk należy wkomponować we wspólną przestrzeń Urzędu. Preferowane rośliny na stanowiska półcieniste.
- Wszelkie roboty budowlane wymagane w celu doprowadzenia pomieszczeń budynku do stanu pozwalającego na użytkowanie po przeprowadzonych pracach – w tym wykonanie gładzi na wszystkich ścianach i sufitach wraz z pracami malarskimi, a na korytarzu uzupełnienie uszkodzonych w trakcie prac remontowych istniejących okładzin (tapety z włókna szklanego) oraz sufitów z płyt gipsowo-kartonowych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45313100-5 - Instalowanie wind

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2368656,62 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 5768367,90 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2368656,62 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Stradom Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 122668232

7.3.3) Ulica: ul. Zjednoczenia 10C

7.3.4) Miejscowość: Kalwaria Zebrzydowska

7.3.5) Kod pocztowy: 34-130

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-31

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2368656,62 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

2026-08-06 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane