Adaptacja lokalu użytkowego nr. 72 U o powierzchni 166,40 m², usytuowanego na parterze budynku wielorodzinnego na potrzeby Biblioteki Publicznej przy ul. Awionetki RWD 1 w Warszawie
Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m. st. Warszawy
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00381156
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00381156/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-06 13:12
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-d7968127-2e53-428f-b22c-26df9d1448ca
- Identyfikator
- 1130210392
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-09
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00381156 z dnia 2026-08-06 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Adaptacja lokalu użytkowego nr. 72 U o powierzchni 166,40 m², usytuowanego na parterze budynku wielorodzinnego na potrzeby Biblioteki Publicznej
przy ul. Awionetki RWD 1 w Warszawie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m. st. Warszawy
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000284345
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 24
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 03-982
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dyrekcja@bppragapd.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bppragapd.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://bppragapd-waw.ezamawiajacy.pl/pn/BPPRAGAPD/demand/295192/notice/public/details1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Adaptacja lokalu użytkowego nr. 72 U o powierzchni 166,40 m², usytuowanego na parterze budynku wielorodzinnego na potrzeby Biblioteki Publicznejprzy ul. Awionetki RWD 1 w Warszawie
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d7968127-2e53-428f-b22c-26df9d1448ca
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00381156
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-06
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00274850
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DOA.26.03.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w ramach zadania pn.: „Adaptacji lokalu użytkowego nr. 72 U o powierzchni 166,40 m², usytuowanego na parterze budynku wielorodzinnego na potrzeby Biblioteki Publicznej przy ul. Awionetki RWD 1 w Warszawie”.
Zamówienie będzie realizowane w bezpośrednim otoczeniu budynku mieszkalnego, który przez cały okres prowadzenia robót pozostanie użytkowany. W związku z tym Wykonawca zobowiązany jest do takiej organizacji i prowadzenia prac, aby w możliwie najmniejszym stopniu oddziaływały one na mieszkańców.
Roboty należy prowadzić z uwzględnieniem bieżącego funkcjonowania lokali mieszkalnych,
w sposób minimalizujący uciążliwości, w szczególności związane z hałasem, zapyleniem oraz zanieczyszczeniami. Wykonawca zobowiązany jest do stosowania odpowiednich rozwiązań technicznych i organizacyjnych ograniczających te oddziaływania oraz do prowadzenia prac
w sposób niekolidujący z użytkowaniem budynku przez jego mieszkańców.
Zakres robót, stanowiący przedmiot umowy w szczególności obejmuje:
Roboty przygotowawcze, w tym:
• Organizacja zaplecza
• Zabezpieczenie terenu
Roboty zasadnicze:
• Roboty konstrukcyjne
• Roboty instalacyjne
• Roboty wykończeniowe
Roboty towarzyszące:
• Transport materiałów
• Uporządkowanie terenu
Zamawiający zastrzega, że wszystkie wskazane z nazwy materiały (wyroby) w dokumentacji projektowej oraz specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót należy rozumieć, jako określenie wymaganych parametrów technicznych lub standardów jakościowych. Oznacza to, że w przypadku wskazanych z nazwy materiałów i wyrobów Zamawiający dopuszcza zastosowanie równoważnych materiałów (wyrobów), nie gorszej jakości niż opisane w dokumentacji projektowej i specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót. Ciężar udowodnienia, że materiał (wyrób) jest równoważny w stosunku do wymogu określonego przez Zamawiającego spoczywa na składającym ofertę (art.101 ust. 5 ustawy Pzp). W takim wypadku Wykonawca musi przedłożyć w ofercie odpowiednie dokumenty opisujące parametry techniczne, wymagane prawem certyfikaty i inne dokumenty dopuszczające dane materiały (wyroby) do użytkowania, oraz pozwalające jednoznacznie stwierdzić, że są one rzeczywiście równoważne.
Szczegółowy opis oraz zakres robót określa załącznik nr 9 do SWZ:
a) Opis przedmiotu zamówienia (OPZ);
b) Dokumentacja projektowa;
c) Przedmiar robót
d) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych;
2. Dodatkowe obowiązki Wykonawcy wynikające z klauzuli społecznej w oparciu o art. 95 ust. 1 ustawy Pzp
Zamawiający wymaga, aby Wykonawca lub Podwykonawca przez cały okres realizacji zamówienia zatrudniał na podstawie stosunku pracy w rozumieniu art. 22 § 1 ustawy z dnia 26.06.1974 r. Kodeks Pracy (Dz.U. z 2025 r. poz. 277 t.j.) pracowników/pracownika bezpośrednio wykonujących czynności związane m.in.: z robotami ogólnobudowlanymi i instalacyjnymi.
Powyższy warunek zostanie spełniony poprzez zatrudnienie na umowę o pracę nowych pracowników/pracownika lub wyznaczenie do realizacji zamówienia pracowników/pracownika zatrudnionych już u Wykonawcy lub Podwykonawcy.
Szczegółowe wymogi określa §5 Wzoru umowy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian
45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie
45442000-7 - Nakładanie powierzchni kryjących
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne
45331210-1 - Instalowanie wentylacji
45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych
45321000-3 - Izolacja cieplna
45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 784163,76 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 899000,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 899000,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: USŁUGI OGÓLNOBUDOWLANE TOMASZ MARZĘCKI, DOMINIK MARZĘCKI S.C.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5671911346
7.3.3) Ulica: Wychódźc nr 65
7.3.4) Miejscowość: Czerwińsk nad Wisłą
7.3.5) Kod pocztowy: 09-150
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-04
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 899000,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 126 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-08-06 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |