Przebudowa drogi gminnej wewnętrznej w miejscowości Różanna

GMINA OPOCZNO

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00381451
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00381451/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-06 14:12
Lokalizacja
Opoczno, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-dfeb4dff-3d2c-42b0-8ede-943a9ac48600
Identyfikator
7681717575
Ostatnia aktualizacja
2026-08-09

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogoweUsługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolnePrzygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztówNadzór nad robotami budowlanymiNadzór nad projektem i dokumentacjąUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaUsługi inżynieryjneRoboty inżynieryjne i budowlaneRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógRoboty w zakresie różnych nawierzchniRoboty w zakresie nawierzchni drógRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie zagospodarowania terenuInstalowanie znaków drogowychRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00381451 z dnia 2026-08-06

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi gminnej wewnętrznej w miejscowości Różanna

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA OPOCZNO

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 590648379

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Staromiejska 6

1.5.2.) Miejscowość: Opoczno

1.5.3.) Kod pocztowy: 26-300

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL713 - Piotrkowski

1.5.7.) Numer telefonu: 44/ 78 60 165, 44/ 78 60 137

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia21@um.opoczno.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.opoczno.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-dfeb4dff-3d2c-42b0-8ede-943a9ac48600

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa drogi gminnej wewnętrznej w miejscowości Różanna

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-dfeb4dff-3d2c-42b0-8ede-943a9ac48600

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00381451

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-06

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00077001/10/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.7 Przebudowa drogi gminnej wewnętrznej w miejscowości Różanna

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00330816

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.21.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

5.1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pod nazwą: Przebudowa drogi gminnej wewnętrznej w miejscowości Różanna.
5.2. Przedmiotem zamówienia obejmuje wykonanie w formule ,,zaprojektuj i wybuduj” dokumentacji projektowej oraz na jej podstawie wykonanie przebudowy drogi gminnej wewnętrznej w miejscowości Różanna.
5.3. Zakres prac objętych przedmiotem zamówienia obejmuje w szczególności:
1) Opracowanie kompletnej, wielobranżowej dokumentacji projektowej zgodnie z PFU (załącznik nr 1 do SWZ),
2) Opracowanie dokumentacji geodezyjnej
3) Opracowanie Specyfikacji Technicznego Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STW i ORB),
4) Uzyskanie opinii geologiczno – inżynierskiej ( jeżeli dotyczy)
5) Uzyskanie wymaganych prawem niezbędnych decyzji, opinii, warunków, pozwoleń, uzgodnień i zatwierdzeń wynikających z zakresu projektu oraz akceptację kompletnej dokumentacji przez Zamawiającego,
6) Dostarczenie dokumentacji w wersji pisemnej i elektronicznej na którą składają się:
a) opracowanie wstępne ( 1 kpl),
b) projekty budowlane (w zakresie wszystkich branż - 5 egz.) w wersji papierowej +(2 egz.)w wersji elektronicznej na komputerowym nośniku informacji zapisane w wersji edytowalnej oraz z rozszerzeniem *.dwg i *pdf,
c) projekty wykonawcze (w zakresie wszystkich branż - 3 egz.) w wersji papierowej
+(2 egz.) w wersji elektronicznej na komputerowym nośniku informacji zapisane
w wersji edytowalnej oraz z rozszerzeniem *.dwg i *pdf,
d) Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STW i ORB)
– (3 egz.) w wersji papierowej+ (2 egz.) w wersji elektronicznej (edytowalnej oraz *pdf),
e) plan bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (BIOZ) - (5 egz.) w wersji papierowej +(2 egz.) w wersji elektronicznej (edytowalnej oraz *.pdf),
f) przedmiary robót - (2 egz.) w wersji papierowej + (2 egz.) w wersji elektronicznej,
g) projekt organizacji ruchu na czas budowy - (5 egz.) w wersji papierowej + (2 egz) w wersji elektronicznej;
h) projekt docelowej organizacji ruchu - (5 egz.) w wersji papierowej + (2 egz) w wersji elektronicznej.
Dokumentacja w wersji elektronicznej powinna być spójna z dokumentacją w wersji papierowej tj. zawierać zachowaną kolejność stron oraz niezbędne opinie i uzgodnienia.
7) Wykonanie robót budowlanych na podstawie wykonanej dokumentacji projektowej opracowanej zgodnie z PFU (Załącznik nr 1 do umowy),
8) Wykonanie inwentaryzacji powykonawczej geodezyjnej,
9) Uzyskanie wszelkich ostatecznych decyzji administracyjnych niezbędnych
do przekazania obiektu do użytkowania. lub zawiadomienie o zakończeniu budowy, przyjęte bez sprzeciwu ( jeżeli będzie wymagane ).
Szczegółowy zakres do opracowania dokumentacji projektowej określa PFU, który stanowi załącznik nr 1 do SWZ

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów

71247000-1 - Nadzór nad robotami budowlanymi

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71300000-1 - Usługi inżynieryjne

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne:
Postępowanie zostało unieważnione na podstawie przepisów art. 255 pkt 3) ustawy Pzp, ponieważ cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Uzasadnienie faktyczne:
W prowadzonym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w terminie składania ofert ustalonym na dzień 28.07.2026 r., do godz. 10:00, wpłynęły 3 oferty, zgodnie z poniższym zestawieniem: Nr oferty Nazwa i adres Wykonawcy Ceny brutto [zł brutto] Długość okresu gwarancji na wykonane roboty budowlane oraz wbudowane materiały
1. Progres-Bud Bebak Jarosław ul. Piotrkowska 76, 26-341 Mniszków,
799 500,00 zł 60 m-cy
2 Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
w Opocznie, ul. Krótka 1, 26-300 Opoczno 810 000,00 zł 60 m-cy
3 DROMED ROSPĘDEK WIĘCKOWSKI SPÓŁKA JAWNA, ul. Leśna 11, 26-300 OPOCZNO
807 000,00 zł 60 m-cy
Przed otwarciem ofert Zamawiający podał kwotę jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia w wysokości brutto: 680 000,00 zł. Oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Po dokonanej analizie możliwości finansowej jednostki Zamawiający uznał, że nie jest możliwe zwiększenie kwoty pierwotnie przeznaczonej na realizację zamówienia do ceny oferty najkorzystniejszej.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 799500,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 810000,00 PLN

2026-08-06 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane