Modernizacja Mikołajów 1: Modernizacja dachu w leśniczówce polegająca na przebudowie dachu
Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Bardo Śląskie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00381466
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00381466/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-06 14:16
- Lokalizacja
- Bardo, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-9bffc2bf-b82f-44c5-bd02-d2197708be2b
- Identyfikator
- 8870000459
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-09
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00381466 z dnia 2026-08-06 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja Mikołajów 1: Modernizacja dachu w leśniczówce polegająca na przebudowie dachu
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Bardo Śląskie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 931023871
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Noworudzka 9a
1.5.2.) Miejscowość: Bardo
1.5.3.) Kod pocztowy: 57-256
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bardo@wroclaw.lasy.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bardo.wroclaw.lasy.gov.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-9bffc2bf-b82f-44c5-bd02-d2197708be2b1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Leśnictwo
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja Mikołajów 1: Modernizacja dachu w leśniczówce polegająca na przebudowie dachu2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9bffc2bf-b82f-44c5-bd02-d2197708be2b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00381466
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-06
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00045254/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 Modernizacja budynku leśniczówki Wilcza w miejscowości Mikołajów, gmina Stoszowice, powiat Ząbkowicki, województwo Dolnośląskie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00335846
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: NZP.270.26.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 179769,64 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa modernizacja dachu budynku leśniczówki oraz wykonanie robót budowlano-remontowych obejmujących głównie prace konstrukcyjne dachu, a także roboty murarsko-tynkarskie i pełne wykończenie wnętrz obiektu wraz z odtworzeniem instalacji. Prace mają na celu odtworzenie, zabezpieczenie oraz podniesienie standardu technicznego i estetycznego budynku, zgodnie z dokumentacją techniczną.
1) Dodatkowe uwagi dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia:
a) Wykonawca zorganizuje zaplecze budowy w miejscu uzgodnionym z Zamawiającym.
b) Wykonanie robót i prac oraz oddanie do użytku przedmiotu zamówienia powinno być zrealizowane zgodnie z obowiązującymi przepisami i wszelkimi aktami prawnymi właściwymi dla przedmiotu zamówienia, z przepisami techniczno-budowlanymi, obowiązującymi polskimi normami, wytycznymi oraz zasadami wiedzy technicznej.
c) Wszystkie materiały i wyroby budowlane stosowane przez Wykonawcę przy wykonywaniu robót powinny być nowe i nieużywane, odpowiadać wymaganiom Polskich Norm i wymogom, które określa art. 10 Ustawy Prawo Budowlane z dnia 7 lipca 1994 r. oraz art. 5 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych z późniejszymi zmianami, powinny mieć wymagane polskimi przepisami świadectwa dopuszczenia do obrotu oraz odpowiadać wymaganiom projektu budowlanego i projektów wykonawczych. Materiały powinny być akceptowane przez Zamawiającego przed ich wbudowaniem. Materiały winny posiadać atesty lub aprobaty techniczne. Składowanie materiałów powinno być zgodne z zaleceniami producentów tych materiałów. Za spełnienie wymagań jakościowych dotyczących materiałów i wyrobów budowlanych ponosi odpowiedzialność Wykonawca.
2) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został opisany w dokumentacji projektowej (Załącznik nr 8 do SWZ), na którą składa się:
- Przedmiar robót,
- Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót,
- Projekt techniczny,
- Projekt wykonawczy,
- Projekt architektoniczno – budowlany,
- Plan sytuacyjny,
- Opis techniczny.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia
45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu
45262310-7 - Zbrojenie
45261100-5 - Wykonywanie konstrukcji dachowych
45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych
45262500-6 - Roboty murarskie i murowe
45410000-4 - Tynkowanie
45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów
45421152-4 - Instalowanie ścianek działowych
45421146-9 - Instalowanie sufitów podwieszanych
45432000-4 - Kładzenie i wykładanie podłóg, ścian i tapetowanie ścian
45442100-8 - Roboty malarskie
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Postępowanie zostaje unieważnione na podstawie art. 255 pkt 6 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jedn.: Dz. U. z 2026 r. poz. 793 z późn. zm.).Zgodnie z powyższym przepisem, Zamawiający unieważnia postępowanie, jeżeli obarczone jest ono niemożliwą do usunięcia wadą, uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego. Wystąpienie błędu w opisie przedmiotu zamówienia, który determinuje sposób obliczenia ceny w systemie kosztorysowym, stanowi wadę o charakterze istotnym i nieusuwalnym na obecnym etapie procedury.
W toku prowadzonego postępowania stwierdzono wystąpienie rozbieżności pomiędzy parametrami technicznymi w projekcie technicznym i wykonawczym, a ilościami wskazanymi w przedmiarze robót (stanowiącym Załącznik nr 8 do SWZ). Stwierdzone rozbieżność mają charakter istotny, uniemożliwiając sporządzenie ofert pozbawionych wad.
| 2026-08-06 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |