Roboty budowlano-konserwatorskie dotyczące zabytkowej willi przy ulicy Czerwona Droga 8 w Toruniu wraz z pracami termomodernizacyjnymi
Kujawsko-Pomorskie Centrum Dziedzictwa w Toruniu
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00381771
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00381771/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-06 16:08
- Lokalizacja
- Toruń, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-895d4a20-98c5-4dab-bf59-80008e6cd54e
- Identyfikator
- 9562369146
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-09
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00381771 z dnia 2026-08-06 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Roboty budowlano-konserwatorskie dotyczące zabytkowej willi przy ulicy Czerwona Droga 8 w Toruniu wraz z pracami termomodernizacyjnymi
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania1.2.) Nazwa zamawiającego: Kujawsko-Pomorskie Centrum Dziedzictwa w Toruniu
1.3.) Oddział zamawiającego: KPCD w Toruniu
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 389096441
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Czerwona Droga 8
1.5.2.) Miejscowość: Toruń
1.5.3.) Kod pocztowy: 87-100
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL613 - Bydgosko-toruński
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: biuro@kpcd.com.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://kpcd.com.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-895d4a20-98c5-4dab-bf59-80008e6cd54e1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Roboty budowlano-konserwatorskie dotyczące zabytkowej willi przy ulicy Czerwona Droga 8 w Toruniu wraz z pracami termomodernizacyjnymi2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-895d4a20-98c5-4dab-bf59-80008e6cd54e
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00381771
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-06
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00140188/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Przebudowa Willi przy ulicy Czerwona Droga 8 w Toruniu oraz prace termomodernizacyjne
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Zadanie współfinansowane jest w zakresie termoizolacji ze środków Funduszy Europejskich dla Kujaw i Pomorza 2021-2027, w ramach Działania 2.4 Ciepłownie, sieci ciepłownicze i efektywność energetyczna budynków zabytkowych.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00186053
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP/4/2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1) Przedmiotem zamówienia jest: „Roboty budowlano-konserwatorskie dotyczące zabytkowej willi przy ulicy Czerwona Droga 8 w Toruniu wraz z pracami termomodernizacyjnymi”. Willa przy ul. Czerwona Droga 8 w Toruniu została wpisana do rejestru zabytków decyzją Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Toruniu z dnia 28 grudnia 1987 r., pod nr 574 (obecny numer A/212).
4) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (OPZ) określają:
4.1. opis robót budowlanych oraz stawiane im wymagania wraz z dokumentacją projektową;
4.2. specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB);
4.3. Wykonawca przedłoży kosztorys – podział ceny ryczałtowej opracowany metodą szczegółową - w ciągu 14 dni od zawarcia umowy, przed przystąpieniem do robót.
4.4. OPZ wraz z ww. dokumentami stanowi załącznik nr 10 do SWZ,
4.5. projektowane postanowienia umowy – załącznik nr 9 do SWZ.
Wszystkie wymagania określone w dokumentach wskazanych powyżej stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne. Niespełnienie ww. wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45262300-4 - Betonowanie
45262522-6 - Roboty murarskie
45442100-8 - Roboty malarskie
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45261310-0 - Kładzenie zaprawy
45421152-4 - Instalowanie ścianek działowych
45421146-9 - Instalowanie sufitów podwieszanych
45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45453100-8 - Roboty renowacyjne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 6682590,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 10878180,59 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 6682590,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: BUD-EKO Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON: 870276346
7.3.3) Ulica: J. Dekerta 20
7.3.4) Miejscowość: Toruń
7.3.5) Kod pocztowy: 87-100
7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-06
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 6682590,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 9 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-08-06 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |