„Termomodernizacja budynków Niepublicznego Zespołu Szkół w Łuszczanowie”
GMINA JAROCIN
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00381872
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00381872/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-06 22:31
- Lokalizacja
- Jarocin, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-08964748-a89d-4d76-96ef-c5500d011f01
- Identyfikator
- 6170006401
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-09
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00381872 z dnia 2026-08-06 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Termomodernizacja budynków Niepublicznego Zespołu Szkół w Łuszczanowie”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA JAROCIN
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 250854702
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: AL. NIEPODLEGŁOŚCI 10
1.5.2.) Miejscowość: Jarocin
1.5.3.) Kod pocztowy: 63-200
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL416 - Kaliski
1.5.7.) Numer telefonu: 627499500
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: office@jarocin.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.jarocin.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://jarocin.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Termomodernizacja budynków Niepublicznego Zespołu Szkół w Łuszczanowie”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-08964748-a89d-4d76-96ef-c5500d011f01
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00381872
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-06
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00017684/13/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.12 Termomodernizacja budynków Niepublicznego Zespołu Szkół w Łuszczanowie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
dofinansowana na podstawie zawartej pomiędzy Gminą Jarocin a NFOŚiGW umowy o objęcie przedsięwzięcia wsparciem bezzwrotnym z planu rozwojowego nr KPOD.03.05-IW.04-0139/24– przedsięwzięcie pn.: „Termomodernizacja budynków Niepublicznego Zespołu Szkół w Łuszczanowie” ” w ramach Inwestycji: B1.1.3. Termomodernizacja instytucji edukacyjnych Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00300091
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WID.271.1.38.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 5533268,28 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie robót budowlanych w dwóch budynkach Niepublicznego Zespołu Szkół w Łuszczanowie, polegających na termomodernizacji i częściowej przebudowie budynku B1 oraz termomodernizacji, przebudowie wraz ze zmianą sposobu użytkowania budynku B2.
Niepubliczny Zespół Szkół w Łuszczanowie stanowi kompleks dwóch budynków dydaktycznych, zlokalizowanych na działce nr 665/2, w miejscowości Łuszczanów, ul. Długa 108, 108A oraz 110 gmina Jarocin, powiat jarociński.
Z uwagi na brak możliwości wyłączenia z zajęć lekcyjnych dwóch budynków jednocześnie- roboty budowlane należy prowadzić etapowo.
W ramach realizacji przedmiotu zamówienia należy wykonać roboty budowlane w:
budynku B1 (budynek od strony ulicy)- polegające na termomodernizacji i przebudowie części budynku, co stanowi I etap prac,
budynku B2- polegające na termomodernizacji, przebudowie otworów okiennych i drzwiowych oraz przebudowie ze zmianą sposobu użytkowania parteru budynku szkoły na przedszkole oraz parteru budynku schroniska na przedszkole, co stanowi II etap prac.
Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności:
Etap I (budynek B1):
Ocieplenie ścian budynku;
Ocieplenie dachu i stropodachu;
Wykonanie nowego orynnowania;
Ocieplenie strychu;
Wymiana stolarki okiennej i drzwiowej;
Wymiana podłóg w części pomieszczeń;
Remont ścian i sufitów w części pomieszczeń;
Wyburzenie wskazanych w dokumentacji otworów drzwiowych i ścian wewnętrznych budynku oraz wymurowaniu nowych ścian działowych wraz z pracami towarzyszącymi;
Wykonanie opaski z kostki betonowej w miejscach wskazanych w projekcie;
Wymiana zadaszeń nad drzwiami wejściowymi do obiektu;
Wymiana posadzki oraz wykonanie renowacji tynków w pomieszczeniu kotłowni;
Prace dotyczące podjazdu dla niepełnosprawnych;
Odtworzenie terenu zielonego wraz z wykonaniem nowych nasadzeń.
Modernizacja instalacji zimnej wody użytkowej i ciepłej wody użytkowej zgodnie z załączoną dokumentacją projektową;
Montaż pomp ciepła, modernizacja instalacji c.o.; wymiana rurarzu, grzejników i automatyki;
Wymiana instalacji hydrantowej wraz z pracami towarzyszącymi;
Modernizacja instalacji kanalizacji sanitarnej,
Wykonanie instalacji fotowoltaicznej;
Montaż przeciwpożarowego wyłącznika prądu;
Wykonanie oświetlenia, uziemienia, instalacji połączeń wyrównawczych, instalacji strukturalnej, instalacji zarządzania budynkiem, monitoringu wizyjnego CCTV oraz instalacji antenowej zgodnie z projektem technicznym;
Wymiana instalacji piorunochronnej.
Etap II (budynek 2):
Ocieplenie ścian budynku;
Ocieplenie stropodachu;
Ocieplenie strychu;
Demontaż i ponowny montaż orynnowania;
Wykonanie obróbki blacharskiej;
Wymiana stolarki okiennej i drzwiowej wraz wykonaniem niezbędnych robót towarzyszących;
Wykonanie wyburzeń i zamurowani ścian wewnętrznych wraz z remontem podłóg, ścian i sufitów zgodnie z dokumentacja projektową;
Prace dotyczące wyburzeń schodów wewnętrznych oraz wykonanie stropu żelbetowego;
Modernizacja instalacji zimnej wody użytkowej, ciepłej wody użytkowej wraz z pracami towarzyszącymi;
Montaż pompy ciepła, modernizacja instalacji c.o.; wymiana rurarzu, grzejników i automatyki;
Modernizacja wewnętrznej instalacji kanalizacji sanitarnej;
Wykonanie instalacji fotowoltaicznej;
Montaż przeciwpożarowego wyłącznika prądu;
Wykonanie prac przewidzianych w dokumentacji w zakresie oświetlenia, uziemienia, instalacji połączeń wyrównawczych, instalacji strukturalnej, instalacji zarządzania budynkiem, monitoringu wizyjnego CCTV, wideofonowej oraz instalacji antenowej;
Demontaż i ponowny montaż istniejącego wyłącznika p.poż;
Demontaż i ponowny montaż opraw oświetleniowych, tablic informacyjnych oraz kamer.
Przedmiot umowy będzie realizowany w ramach zadnia budżetowego pn. „Termomodernizacja budynków Niepublicznego Zespołu Szkół w Łuszczanowie”
Wykonawca zobowiązany jest rozpocząć prace od budynku B1.
Rozpoczęcie robót w ramach etapu II (budynek B2) może nastąpić dopiero po zakończeniu robót budowlanych objętych etapem I- za wyjątkiem prac, których wykonanie w budynku B2 jest konieczne, aby roboty w budynku B1 mogły zostać zakończone. Przy czym wykonanie tych czynności musi zostać uzgodnione z Zamawiającym i Dyrekcją i (jeżeli będzie taka możliwość) wykonane w okresie wakacyjnym.
W trakcie prac w budynku B1 zajęcia z uczniami będą prowadzone w budynku B2, natomiast po zakończeniu prac w budynku B1 roboty budowlane będą prowadzone w budynku B2, a zajęcia lekcyjne będą się odbywały w budynku B1.
Zamawiający zastrzega, że we wskazanym powyżej okresie prowadzenia zajęć w poszczególnych budynkach uczniowie muszą mieć zapewniony dostęp do pomieszczeń szkoły. Ponadto w trakcie prac w budynku B1 należy zapewnić dojście i dojazd do budynku B2. Po stronie Wykonawcy leży zapewnienie bezpieczeństwa uczniom oraz zabezpieczenie placu budowy przed wejściem osób postronnych.
Prace należy prowadzić w uzgodnieniu z Dyrekcją szkoły i Zamawiającym.
Termin realizacji I etapu: do 112 dni od dnia podpisania Umowy,
Termin realizacji II etapu: do 220 dni od dnia podpisania Umowy.
Zakończenie etapu I musi nastąpić na podstawie odbioru częściowego.
Zamawiający wyraża zgodę na dokonanie dodatkowych odbiorów częściowych w ramach każdego z etapów. Poniżej przedstawione zostały możliwe i obowiązkowe odbiory:
1) odbiór częściowy - po wykonaniu nie mniej niż 40% wartości prac przewidzianych do etapu I- (wystąpienie odbioru zależy od woli Wykonawcy i spełnienia warunków przewidzianych w umowie),
2) odbiór częściowy 2- po zakończeniu etapu I - obowiązkowy,
3) odbiór częściowy 3- po wykonaniu nie mniej niż 40% wartości prac przewidzianych do etapu II- (wystąpienie odbioru zależy od woli Wykonawcy i spełnienia warunków przewidzianych w umowie, przy czym nie może nastąpić wcześniej niż po rozpoczęciu roku 2027r. na zasadach określonych w Umowie),
4) odbiór końcowy – po zakończeniu całego przedmiotu umowy (przy czym nie wcześniej niż po 01.01.2027r.).
Termin „po 01.01.2027r.” zostaje wyznaczony z uwagi na angażowanie środków na realizację umowy odrębnie w budżecie Zamawiającego na każdy rok. W przypadku zgłoszenia przez Wykonawcę możliwości zakończenia całego zadania jeszcze w roku 2026r. odbiór prac w tym roku możliwy będzie w przypadku posiadania przez Zamawiającego środków na opłacenie faktury końcowej jeszcze w 2026 r., co będzie wymagało odrębnej zgody Zamawiającego.
Wykonawca zobowiązany jest do wykonania przedmiotu zamówienia z materiałów
i urządzeń własnych (zakupionych lub wytworzonych przez Wykonawcę), fabrycznie nowych i wolnych od wad fizycznych i prawnych, odpowiadających co do jakości wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie w zgodzie z dokumentacją projektową.
Realizując przedmiot umowy Wykonawca zobowiązany będzie do prowadzenia wszelkich prac związanych z wykonaniem zamówienia zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa w zakresie ochrony środowiska, w tym przepisami Unii Europejskiej i prawa krajowego, a także zgodnie z zasadą DNSH (ang. Do No Significant Harm), tj. w sposób, który nie powoduje znaczącej szkody dla żadnego z celów środowiskowych, w tym m.in. do wykonania i w przypadku potrzeby- aktualizowania planu gospodarowania odpadami.
Katalog obowiązków Wykonawcy, również w odniesieniu do DNSH, został zawarty w projekcie umowy stanowiącej załącznik do SWZ.
Jeżeli będą wymagały tego przepisy prawa- Wykonawca zobowiązany jest uzyskać wymagane zapisami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane pozytywnych opinii (stanowiska) Państwowej Straży Pożarnej i Państwowej Inspekcji Sanitarnej (jeżeli będą wymagane) oraz uzyskać brak sprzeciwu na złożone przez Wykonawcę (na rzecz Zamawiającego) zawiadomienie o zakończeniu budowy (lub jeżeli będzie to konieczne pozwolenie na użytkowanie budynku).
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia przedstawia załączona/ny do SWZ:
1. Dokumentacja projektowa (dalej jako: Dokumentacja projektowa) obejmująca:
Dla budynku B1:
a) projekt budowlany przebudowy części budynku szkoły,
b) projekt budowlany dla termomodernizacji budynków NZS w Łuszczanowie,
c) projekty techniczne branży konstrukcyjno – budowlanej, elektrycznej, instalacji sanitarnej dla termomodernizacji budynków NZS w Łuszczanowie- Budynek B1 (szkoła, przedszkole, sala);
Dla budynku B2:
a) projekt budowlany dla termomodernizacji budynków NZS w Łuszczanowie, projekty techniczne branży konstrukcyjno – budowlanej, elektrycznej, instalacji sanitarnej dla termomodernizacji budynków NZS w Łuszczanowie- Budynek B2 (szkoła),
b) projekt zagospodarowania działki, projekt architektoniczno – budowlany oraz projekt techniczny branży konstrukcyjnej dla przebudowy otworów okiennych i drzwiowych w ramach zadania pn. "Termomodernizacja budynków NZS w Łuszczanowie",
c) projekt zagospodarowania działki, projekt architektoniczno – budowlany oraz projekt techniczny branży architektoniczno – budowlanej, elektrycznej i instalacji sanitarnej dla przebudowy ze zmianą sposobu użytkowania parteru budynku szkoły na przedszkole oraz parteru budynku schroniska na przedszkole;
Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót.
2. Audyt przedrozbiórkowy i wykaz odpadów, które mogą powstać w związku z realizacją zadania oraz opracowanie zawierające działania mające na celu ograniczenie emisji hałasu, pyłu i innych substancji w trakcie robót budowlanych.
3. Przedmiary robót budowlanych opracowane dla dokumentacji wymienionej powyżej.
3. Rozwiązania równoważne: ze wzgl. na ograniczoną liczbę znaków opis w SWZ rozd. IV pkt.3.
5. Zamawiający nie przewiduje podziału zamówienia na części. Biorąc pod uwagę charakter przedmiotu zamówienia stwierdzić należy, że jest on niepodzielny. Podział realizacji zamówienia na części spowodowałby zwiększenie kosztów, trudności realizacyjne oraz ryzyko opóźnienia terminów, jak również miałby charakter sztuczny i niecelowy.
7. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
09332000-5 - Instalacje słoneczne
45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów
45223110-0 - Instalowanie konstrukcji metalowych
31000000-6 - Maszyny, aparatura, urządzenia i wyroby elektryczne; oświetlenie
71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt. 3 ustawy Pzp postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego unieważnia się, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.W przedmiotowym postępowaniu cena najkorzystniejszej oferty znacznie przekracza możliwości finansowe Zamawiającego, który zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę 2 610 800,00 zł brutto. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia objętego przedmiotową procedurą do ceny oferty najkorzystniejszej. Mając powyższe na względzie uznać należy, iż zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania na ww. podstawie prawnej.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 6081470,72 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 6865650,92 PLN
| 2026-08-06 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |