Dostawa paliwa płynnego do samochodów i sprzętu Zakładu Gospodarki Komunalnej w Kurzętniku Sp. z o. o.

Zakład Gospodarki Komunalnej w Kurzętniku sp. z o.o.

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00188549
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00188549/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2025-04-13 19:51
Lokalizacja
Kurzętnik, warmińsko-mazurskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-3f836ff2-a7e3-425a-8750-57d018e8dfdc
Identyfikator
8771470558
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Olej napędowyBenzyna bezołowiowaDodatki do olejów

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00188549 z dnia 2025-04-13

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa paliwa płynnego do samochodów i sprzętu Zakładu Gospodarki Komunalnej w Kurzętniku Sp. z o. o.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zakład Gospodarki Komunalnej w Kurzętniku sp. z o.o.

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 280561738

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Tadeusza Kościuszki 23

1.5.2.) Miejscowość: Kurzętnik

1.5.3.) Kod pocztowy: 13-306

1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL621 - Elbląski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@zgkkurzetnik.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.kurzetnik.warmia.mazury.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://kurzetnik.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Sp. z o. o.

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa paliwa płynnego do samochodów i sprzętu Zakładu Gospodarki Komunalnej w Kurzętniku Sp. z o. o.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3f836ff2-a7e3-425a-8750-57d018e8dfdc

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00188549

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-04-13

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00043248/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.2 Dostawa paliwa płynnego do samochodów i sprzętu Zakładu Gospodarki Komunalnej w Kurzętniku Sp. z o. o.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00130676

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZGK.271.3.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

4.1 Przedmiotem zamówienia jest sprzedaż przez Wykonawcę na rzecz Zamawiającego paliw płynnych tj. oleju napędowego (ON) w szacunkowej ilości 60000 litrów oraz benzyny bezołowiowej 95 w szacunkowej ilości 2500 litrów oraz dodatku do oleju napędowego Adblue 350 litrów za pomocą wystawianych dokumentów WZ w systemie bezgotówkowym. Wskazane powyżej wartości są prognozowanym zapotrzebowaniem zamawiającego w okresie realizacji umowy. Rzeczywista ilość paliw będzie wynikać z aktualnych potrzeb Zamawiającego w okresie realizacji umowy. Rozliczenia pomiędzy Wykonawcą a Zamawiającym dokonywane będą na podstawie faktycznie zakupionych przez Zamawiającego ilości.
4.2 Sprzedaż paliw będzie dokonywana głównie na stacji paliw Wykonawcy zlokalizowanej na terenie Gminy Kurzętnik bezpośrednio do zbiorników pojazdów (ciągników, samochodów służbowych, beczkowozów, śmieciarek itp) należących do Zamawiającego lub też do kanistrów (sprzęt gospodarczy). Wykonawca umożliwi Zamawiającemu tankowanie paliw również na stacjach paliw Wykonawcy na terenie całego kraju.
4.3 UWAGA! Do skalkulowania ceny paliwa należy przyjąć ceny z całodobowej stacji paliw zlokalizowanej na terenie gminy Kurzętnik.
4.4 Przy sprzedaży paliwa Wykonawca będzie uwzględniał zaoferowany w ofercie rabat, naliczając go od ceny 1 litra paliwa z dnia sprzedaży na stacji paliw.
4.5 Dostarczane paliwa i oleje muszą spełniać wymagania jakościowe odpowiednich
i obowiązujących polskich norm oraz przepisów w tym zakresie. Paliwa muszą spełniać w szczególności wymagania jakościowe dla paliw ciekłych zgodnie z rozporządzeniem Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 26 czerwca 2024r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych (Dz.U. z 2024, poz. 1018 z dnia 2024.07.10) oraz wymagania obowiązujących norm.
4.6 Stacje paliw Sprzedawcy muszą spełniać wymogi przewidziane przepisami dla stacji paliw zgodnie z rozporządzeniem Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 23 lipca 2023r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać bazy i stacje paliw płynnych, bazy i stacje gazu płynnego, rurociągi przesyłowe dalekosiężne służące do transportu ropy naftowej i produktów naftowych i ich usytuowanie (Dz.U. z 2023r. poz. 1707 z dnia 2023.08.25).
4.7 Zamawiający informuje, że jego specyfika działalności jest różna i nieprzewidziana związku z awariami. Zamawiający informuje, że nie jest możliwe dokładne określenie ilości sprzedawanego paliwa oraz pór dnia w których te paliwo jest tankowane.
4.8 Aktualnie Zamawiający posiada 4 samochody ciężarowe do 3,5 T, 5 samochodów ciężarowych powyżej 3,5T, 3 ciągniki rolnicze, 2 koparki, 2 kosiarki spalinowe, 2 posypywarki kosiarki, odśnieżarki oraz agregaty.
4.9 Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych. Podzielenie na części groziłoby nadmiernymi trudnościami technicznymi i kosztami wykonania zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 09134100-8 - Olej napędowy

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

09132100-4 - Benzyna bezołowiowa

24951200-7 - Dodatki do olejów

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zawiadomienie o unieważnieniu postępowania

Zamawiający Zakład Gospodarki Komunalnej w Kurzętniku sp. z o. o. , działając na podstawie art. 260, w związku z art. 255 pkt 2 ustawy Pzp, informuje o unieważnieniu przedmiotowego postępowania przedstawiając poniżej uzasadnienie faktyczne i prawne.

Uzasadnienie faktyczne:
W dniu 04.03.2025r. przekazano ogłoszenie o zamówieniu publicznym pn. „Dostawa paliwa płynnego do samochodów i sprzętu Zakładu Gospodarki Komunalnej w Kurzętniku Sp. z o. o. W trybie podstawowym bez negocjacji na portalu internetowym Urzędu Zamówień Publicznych opublikowano ogłoszenie o zamówieniu Nr 2025/BZP 00130676/01 z dnia 04.03.2025r. oraz ogłoszenie zostało zamieszczone na platformie zakupowej https://kurzetnik.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html od dnia 04.03.2025 r. do 12.03.2025 r. W wyznaczonym terminie do 12.03.2025 r. do godz. 14:00 wpłynęła 1 oferta.
Oferta Wykonawcy OLKOP BIS Sp. z o. o. Ul. Szosa Rypińska 26, 87-400 Golub-Dobrzyń, podlega odrzuceniu z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na postawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp. Wobec powyższego ziściły się przesłanki powodujące unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, określone w art. 255 pkt. 2 ustawy Pzp.

Uzasadnienie prawne:
Zgodnie z art. 255 pkt 2 ustawy Pzp: „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: 2) wszystkie złożone wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo oferty podlegały odrzuceniu; (…)”. Mając na uwadze zaktualizowanie się podstaw unieważnienia postępowania, o których mowa w art. 255 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 z późn. zm.), Zamawiający unieważnia przedmiotowe postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Dostawa paliwa płynnego do samochodów i sprzętu Zakładu Gospodarki Komunalnej w Kurzętniku Sp. z o. o.”
2025-04-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy