Budowa trybun z dojściami pieszymi i schodami terenowymi na wałach ziemnych stadionu im. Pawła Waloszka położonego na terenie OSiR "Skałka" w Świętochłowicach

GMINA ŚWIĘTOCHŁOWICE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00188617
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00188617/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-04-14 08:04
Lokalizacja
Świętochłowice, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-c5d5b85b-e02e-4bb2-86a3-e0a279aeefed
Identyfikator
6272748738
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty rozbiórkoweRoboty w zakresie usuwania glebyRoboty w zakresie zagospodarowania terenuRoboty w zakresie kształtowania terenuRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty związane z oznakowaniem obiektów sportowychRoboty budowlane związane ze stadionamiRoboty inżynieryjne i budowlaneRoboty budowlane w zakresie konstrukcjiKonstrukcje z betonu zbrojonegoMontaż i wznoszenie gotowych konstrukcjiRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznychRoboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabliRoboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówRoboty drogoweFundamentowanieBetonowanieZbrojenieWznoszenie konstrukcji obiektówWznoszenie ogrodzeń

Wykonawcy

1 przyznane

BIELSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWNICTWA PRZEMYSŁOWEGO SPÓŁKA AKCYJNABielsko-Biała, PL · lot 0
3 374 881,64 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00188617 z dnia 2025-04-14

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa trybun z dojściami pieszymi i schodami terenowymi na wałach ziemnych stadionu im. Pawła Waloszka położonego na terenie OSiR "Skałka"
w Świętochłowicach

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ŚWIĘTOCHŁOWICE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276255499

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Katowicka 54

1.5.2.) Miejscowość: Świętochłowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 41-600

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@swietochlowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.swietochlowice.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1054184

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa trybun z dojściami pieszymi i schodami terenowymi na wałach ziemnych stadionu im. Pawła Waloszka położonego na terenie OSiR "Skałka"
w Świętochłowicach

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c5d5b85b-e02e-4bb2-86a3-e0a279aeefed

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00188617

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-04-14

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00031784/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Budowa trybun z dojściami pieszymi i schodami terenowymi na wałach ziemnych na terenie OSiR Skałka w Świętochłowicach – ETAP I

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00072449

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: INZP.271.3.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie na rzecz Zamawiającego robót budowlanych polegających
budowie trybun na wałach ziemnych wraz z dojściami pieszymi i schodami terenowymi wokół toru żużlowego/boiska piłkarskiego zlokalizowanego na terenie stadionu im. Pawła Waloszka położonego na terenie OSiR "Skałka" w Świętochłowicach – realizacja etapowa.

Przedmiot zamówienia opisany został za pomocą wielobranżowej dokumentacji projektowej pn. „Budowa trybun z dojściami pieszymi i schodami terenowymi na wałach ziemnych; budowa przyłączy i instalacji zewnętrznych związanych z torem, boiskiem i budynkiem OSiR „Skałka” w Świętochłowicach” autorstwa
AnArchiGroup sp. z o.o. z siedzibą w Gliwicach przy ul. Chorzowskiej 64, opracowanej w październiku 2024 r. (stanowiącej aktualizację części dokumentacji projektowej opisującej zamierzenie inwestycyjne
pn. „Przebudowa stadionu żużlowego wraz z zapleczem i infrastrukturą towarzyszącą na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji Skałka w Świętochłowicach ul. Bytomska 40 oraz przebudowa i termomodernizacja budynku siedziby Ośrodka Sportu i Rekreacji Skałka” opracowanej w 2018 r.), specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, opinii, uzgodnień, pozwoleń i innych dokumentów oraz decyzji administracyjnej – pozwolenia na budowę, które to dokumenty wraz z niniejszym opisem przedmiotu zamówienia należy rozpatrywać łącznie.

Dokumenty stanowiące opis przedmiotu zamówienia tj. dokumentacja projektowa (w tym jej część opisowa, rysunkowa oraz sporządzony na jej podstawie przedmiar robót), STWiORB, opinie, uzgodnienia, pozwolenia i inne dokumenty oraz decyzja administracyjna – pozwolenie na budowę oraz opis przedmiotu zamówienia są dokumentami wzajemnie się wyjaśniającymi i uzupełniającymi. Wszystkie roboty budowlane i czynności ujęte w niniejszym opisie, a nie ujęte na rysunkach i/lub ujęte na rysunkach, a nie ujęte w opisie oraz odpowiednio w STWiORB i/lub w przedmiarze robót i/lub w innych załączonych dokumentach, winne być traktowane tak, jakby były ujęte w każdym z wymienionych dokumentów.
W przypadku gdy jakaś część robót wynika choćby z jednego z tych dokumentów, Wykonawca zobowiązany jest do jej wykonania. W przypadku jakiejkolwiek rozbieżności lub sprzeczności pomiędzy wskazanymi dokumentami, Wykonawca zobowiązany jest do realizacji zgodnie z wyższym standardem lub w większej ilości wynikających z tych dokumentów, chyba że Zamawiający poleci inaczej.

Wykonawca w ramach realizacji przedmiotowego zamówienia zobowiązany jest wyłącznie do zrealizowania etapu 1 tj. budowy nowej trybuny na wałach ziemnych wraz z obejściem wokół trybuny, pasem neutralnym oraz schodami po zewnętrznej części trybuny (prowadzącymi z obejścia wokół trybun) i schodami po wewnętrznym obwodzie trybun (prowadzącymi na pas neutralny) w zakresie osi 5-17.


Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności.:
 wykonanie robót przygotowawczych (w tym m.in.: wygrodzenie terenu budowy, montaż tablic informacyjnych oraz ostrzegawczych),
 rozbiórkę istniejących nawierzchni utwardzonych wraz z warstwami podbudowy oraz obiektów budowlanych (schodów terenowych),
 wytyczenie geodezyjne w terenie,
 wymianę gruntu dla potrzeb posadowienia elementów konstrukcyjnych,
 wykonanie ścian oporowych (od strony stadionu oraz terenu),
 wykonanie izolacji przeciwwilgociowej elementów konstrukcji stykających się z gruntem,
 wykonanie trybun z prefabrykowanych płyt audytoryjnych,
 wykonanie odwodnienia wraz z jego wpięciem do istniejącej zewnętrznej kanalizacji deszczowej,
 montaż siedzisk ,
 wykonanie schodów terenowych (wejścia na trybuny, pomocniczych – zejścia z poziomu widowni do obejścia strefy neutralnej),
 montaż balustrad i poręczy,
 wykonanie utwardzonego obejścia wokół trybuny,
 wykonanie oznaczeń (w tym: punktu orientacyjnego, oznaczenia sektorów, wyjść ewakuacyjnych, miejsc dla osób z niepełnosprawnościami, numeracji rzędów i siedzeń, krawędzi schodów),
 montaż ogrodzenia wraz z furtami wokół strefy neutralnej,
 uzyskanie prawomocnej decyzji pozwolenia na użytkowanie dla wykonanej części robót,
 wykonanie dokumentacji powykonawczej,
 przekazanie wszelkich odpadów oraz nadmiaru mas ziemnych powstałych w trakcie i/lub w wyniku realizacji zamówienia do odzysku, zagospodarowania lub unieszkodliwienia zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa,
 likwidację zaplecza i wygrodzenia terenu budowy,
 wszelkie pozostałe roboty i/lub czynności niezbędne dla prawidłowej realizacji zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45212213-2 - Roboty związane z oznakowaniem obiektów sportowych

45212224-2 - Roboty budowlane związane ze stadionami

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji

45223500-1 - Konstrukcje z betonu zbrojonego

45223800-4 - Montaż i wznoszenie gotowych konstrukcji

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45233140-2 - Roboty drogowe

45262210-6 - Fundamentowanie

45262300-4 - Betonowanie

45262310-7 - Zbrojenie

45262420-1 - Wznoszenie konstrukcji obiektów

45342000-6 - Wznoszenie ogrodzeń

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 9891808,95 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 12596484,05 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 9891808,95 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego S.A.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5470168863

7.3.3) Ulica: gen. Mieczysława Boruty-Spiechowicza 27

7.3.4) Miejscowość: Bielsko-Biała

7.3.5) Kod pocztowy: 43-300

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Część robót ogólnobudowlanych oraz prace instalacyjne. Wykonawcy nie są znani na etapie składania ofert.

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-04-10

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 3374881,64 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-03-31

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Zamówienie udzielono na kwotę 9891808,95 zł. Cena ta zawiera cenę za wykonanie zamówienia podstawowego w wysokości 3 374 881,64 zł oraz cenę za wykonanie zamówienia w ramach prawa opcji.
2025-04-14 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane