„Zagospodarowanie terenu przy SP nr 4, SP nr 6 w Bielsku-Białej w ramach projektu "Adaptacja do zmian klimatu na terenie miasta Bielska-Białej - II etap" w formule „zaprojektuj i wybuduj”

Miasto Bielsko-Biała Urząd Miejski w Bielsku-Białej

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00382121
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00382121/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-07 08:49
Lokalizacja
Bielsko-Biała, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-659476f1-37ca-47a9-a516-3ce5286177f5
Identyfikator
9372686990
Ostatnia aktualizacja
2026-08-09

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolneUsługi architektoniczne i podobneUsługi projektowania architektonicznegoUsługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiaroweUsługi architektoniczne i dotyczące pomiarów budynkówUsługi wkomponowywania ogrodów w krajobrazSadzenie drzewUsługi zarządzania budowąUsługi nadzoru budowlanegoPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie oczyszczania terenuRoboty w zakresie usuwania gruzuRoboty w zakresie stabilizacji gruntuRoboty w zakresie usuwania glebyRoboty odwadniające i nawierzchnioweRoboty w zakresie odwadniania gruntuRoboty rozbiórkoweRoboty w zakresie kształtowania terenuRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonychRoboty na placu budowyRoboty inżynieryjne i budowlaneRoboty budowlane w zakresie konstrukcjiSpecjalne roboty budowlane inne niż dachoweRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałeRoboty budowlane w zakresie ścieżek pieszychRoboty w zakresie kształtowania placów zabaw

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00382121 z dnia 2026-08-07

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Zagospodarowanie terenu przy SP nr 4, SP nr 6 w Bielsku-Białej w ramach projektu "Adaptacja do zmian klimatu na terenie miasta Bielska-Białej - II etap" w formule „zaprojektuj i wybuduj”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Bielsko-Biała Urząd Miejski w Bielsku-Białej

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072181741

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: pl. Ratuszowy 1

1.5.2.) Miejscowość: Bielsko-Biała

1.5.3.) Kod pocztowy: 43-300

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@um.bielsko-biala.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.um.bielsko.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://um-bielsko.logintrade.net/zapytania_email,236165,7c35343b13e8c4f6cc3b586ed0539758.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Zagospodarowanie terenu przy SP nr 4, SP nr 6 w Bielsku-Białej w ramach projektu "Adaptacja do zmian klimatu na terenie miasta Bielska-Białej - II etap" w formule „zaprojektuj i wybuduj”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-659476f1-37ca-47a9-a516-3ce5286177f5

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00382121

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-07

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00041961/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Zagospodarowanie terenu przy SP nr 4 przy ul. E. Plater, SP nr 6 przy ul. Bratków i przy ul. K. Brodzińskiego w ramach projektu: "Adaptacja terenów zurbanizowanych do zmian klimatu - II etap"

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

1) Nazwa Projektu: „Adaptacja do zmian klimatu na terenie miasta Bielska-Białej – II etap” 2) Nazwa Programu: Program Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00353855

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.2.73.2026.AB

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zagospodarowanie terenu przy Szkole Podstawowej nr 4 przy ul. E. Plater, Szkole Podstawowej nr 6 przy ul. K. Brodzińskiego i przy ul. Bratków
w Bielsku-Białej w ramach projektu "Adaptacja do zmian klimatu na terenie miasta
Bielska-Białej - II etap" w formule „zaprojektuj i wybuduj”, obejmująca w szczególności:
 sporządzenie kompletnej dokumentacji projektowej w standardzie projektu budowlanego wraz
z częścią kosztorysową,
 sprawowanie nadzorów autorskich nad realizacją robót na podstawie dokumentacji przez cały czas trwania robót budowlanych,
 przygotowanie terenu inwestycji, w tym wykonanie robót przygotowawczych i zabezpieczających,
 kompleksowe wykonanie wszelkich robót budowlanych i montażowych w zakresie zagospodarowania terenu wraz z dokonaniem wszelkich prób i sprawdzeń,
 dostawa i montaż obiektów małej architektury,
 wykonanie nasadzeń drzew, krzewów, roślin okrywowych i bylin,
 wykonanie dokumentacji powykonawczej ze wskazaniem osiągnięcia wymaganych wskaźników, ujętych w Programach Funkcjonalno-Użytkowych,
 uporządkowania terenu robót najpóźniej w dniu odbioru końcowego,
odrębnie dla każdego z poniższych zadań:
1. Ograniczenie miejskiej wyspy ciepła – zagospodarowanie terenu przy Szkole Podstawowej nr 4 przy ul. E. Plater 3, 43-300 Bielsko-Biała;
2. Ograniczenie miejskiej wyspy ciepła, zwiększenie bioróżnorodności i retencji terenu przy Szkole Podstawowej nr 6 przy ul. Bratków 6, 43-300 Bielsko-Biała;
3. Zwiększenie powierzchni biologicznie czynnej poprzez usunięcie nawierzchni nieprzepuszczalnych, zwiększenie bioróżnorodności i retencji terenu przy Szkole Podstawowej nr 6 przy ul. K. Brodzińskiego 3, 43-300 Bielsko-Biała.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71250000-5 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe

71251000-2 - Usługi architektoniczne i dotyczące pomiarów budynków

71421000-5 - Usługi wkomponowywania ogrodów w krajobraz

77211600-8 - Sadzenie drzew

71540000-5 - Usługi zarządzania budową

71520000-9 - Usługi nadzoru budowlanego

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111213-4 - Roboty w zakresie oczyszczania terenu

45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu

45111230-9 - Roboty w zakresie stabilizacji gruntu

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45232451-8 - Roboty odwadniające i nawierzchniowe

45111240-2 - Roboty w zakresie odwadniania gruntu

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45113000-2 - Roboty na placu budowy

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji

45262000-1 - Specjalne roboty budowlane inne niż dachowe

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45233161-5 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek pieszych

45112723-9 - Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający, działając zgodnie z art. 255 pkt 1 ustawy Pzp, unieważnił postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na realizację ww. zadania, bowiem w terminie składania ofert, tj. do dnia 6.08.2026 r. do godz. 9:00 nie złożono żadnej oferty.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 0

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

2026-08-07 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane