Remont i przebudowa schodów zewnętrznych, pochylni dla osób niepełnosprawnych oraz przedsionka w budynku Audytorium Novum (budynek nr 17 na terenie kampusu PG)

Politechnika Gdańska

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00382339
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00382339/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-07 09:42
Lokalizacja
Gdańsk, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-ef9ca091-cf46-4ce9-8296-2b7444c2ef7d
Identyfikator
5840203593
Ostatnia aktualizacja
2026-08-09

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty rozbiórkoweRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty konstrukcyjne z wykorzystaniem staliRoboty w zakresie stolarki budowlanejRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

Wykonawcy

1 przyznane

FB-JELCZ SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄChwaszczyno, PL · lot 0
346 392,35 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00382339 z dnia 2026-08-07

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont i przebudowa schodów zewnętrznych, pochylni dla osób niepełnosprawnych oraz przedsionka w budynku Audytorium Novum (budynek nr 17 na terenie kampusu PG)

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Politechnika Gdańska

1.3.) Oddział zamawiającego: Centrum Zamówień Publicznych

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001620

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Narutowicza 11/12

1.5.2.) Miejscowość: Gdańsk

1.5.3.) Kod pocztowy: 80-233

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ewakield@pg.edu.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pg.edu.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/pg_edu

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont i przebudowa schodów zewnętrznych, pochylni dla osób niepełnosprawnych oraz przedsionka w budynku Audytorium Novum (budynek nr 17 na terenie kampusu PG)

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ef9ca091-cf46-4ce9-8296-2b7444c2ef7d

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00382339

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-07

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00163374/25/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.21 Remont i przebudowa schodów zewnętrznych, pochylni dla osób niepełnosprawnych oraz przedsionka w budynku Audytorium Novum (budynek 17 na terenie kampusu PG)

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Przedmiot zamówienia realizowany będzie na potrzeby projektu Politechnika dostępna” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego nr umowy o dofinansowanie FERS.03.01-IP.08-0059/24-00.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00300595

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP/115/055/R/26

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 182434,57 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest remont i przebudowa schodów zewnętrznych, pochylni dla osób niepełnosprawnych oraz przedsionka w budynku Audytorium Novum (budynek nr 17 na terenie kampusu PG.
2. Kody wg klasyfikacji Wspólnego Słownika Zamówień (CPV):
, , , , , ,
2. Przedmiot zamówienia określa dokumentacja techniczna, na którą składa się:
- opis przedmiotu zamówienia
- przedmiar robót (pomocniczo),
- projekty
- STWIORB
Powyższe dokumenty stanowią załącznik nr 6 do niniejszej SWZ pod nazwą Dokumentacja techniczna.
3. Szczegółowe postanowienia dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia zawarto w projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących załącznik nr 4 do SWZ.
4. Przy realizacji Umowy Wykonawca lub zgłoszony przez niego Podwykonawca będzie stale zatrudniał na podstawie stosunku pracy w wymiarze czasu pracy adekwatnym do powierzonych zadań osoby wykonujące czynności tj. fizyczna realizacja robót budowlanych i prac montażowych oraz innego rodzaju prac fizycznych związanych z realizacją przedmiotu umowy, jak również obsługa maszyn, sprzętów i urządzeń niezbędnych do wykonania robót/prac, o których mowa wyżej, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45223210-1 - Roboty konstrukcyjne z wykorzystaniem stali

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 346392,35 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 362212,40 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 346392,35 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: FB-JELCZ Sp. z o. o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5892021817

7.3.4) Miejscowość: Chwaszczyno

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-06

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 346392,35 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 56 dni

2026-08-07 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane