po terminietermin 2026-08-27 09:00

Zagospodarowanie budynku pokopalnianego Łaźni Moszczenica w Jastrzębiu-Zdroju – Etap IV – Budowa klatki schodowej i windy.

Miasto Jastrzębie-Zdrój

wadium 30 000 zł

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00382600
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00382600/01
Typ
Contract Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-07 10:49
Termin
2026-08-27 09:00
Lokalizacja
Jastrzębie-Zdrój, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-4a79f128-9fb8-42b0-86a0-e6a5749f416f
Identyfikator
6332216615
Ostatnia aktualizacja
2026-08-25

Dokumenty

To postępowanie jest prowadzone na zewnętrznej platformie.

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty instalacyjne w budynkachRoboty w zakresie okablowania elektrycznegoRoboty w zakresie instalacji elektrycznychInstalacje zasilania elektrycznego

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00382600 z dnia 2026-08-07

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Zagospodarowanie budynku pokopalnianego Łaźni Moszczenica w Jastrzębiu-Zdroju – Etap IV – Budowa klatki schodowej i windy.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Jastrzębie-Zdrój

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276255358

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Aleja Józefa Piłsudskiego 60

1.5.2.) Miejscowość: Jastrzębie-Zdrój

1.5.3.) Kod pocztowy: 44-335

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL227 - Rybnicki

1.5.7.) Numer telefonu: +48 324785133

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bzp@um.jastrzebie.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://platformazakupowa.pl/pn/um_jastrzebiezdroj

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zagospodarowanie budynku pokopalnianego Łaźni Moszczenica w Jastrzębiu-Zdroju – Etap IV – Budowa klatki schodowej i windy.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4a79f128-9fb8-42b0-86a0-e6a5749f416f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00382600

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-07

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00042264/26/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.112 Zagospodarowanie budynku pokopalnianego Łaźni Moszczenica w Jastrzębiu-Zdroju – Etap IV – Budowa klatki schodowej i windy

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.15.) Nazwa projektu lub programu

Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027, Priorytet : FESL.10. „Fundusze Europejskie na transformację”, Działanie FSL.10.09 „Ponowne wykorzystanie terenów poprzemysłowych, zdewastowanych, zdegradowanych na cele rozwojowe regionu”, Umowa o dofinansowaniu projektu „Zagospodarowanie budynku pokopalnianego Łaźni Moszczenica w Jastrzębiu-Zdroju” nr FESL.10.09-IZ.01-1148/25

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/um_jastrzebiezdroj

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: W przedmiotowym postępowaniu komunikacja pomiędzy Zamawiającym a
Wykonawcami (w szczególności składanie ofert, oświadczeń, wymiana informacji, przekazywanie dokumentów lub oświadczeń)
odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą
elektroniczną (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1513 z późn. zm.) za pośrednictwem strony https://platformazakupowa.pl/um_jastrzebiezdroj

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. Wykonawca zamierzający wziąć
udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, musi posiadać konto na Platformie. Rejestracja i konto na Platformie
są darmowe. Sposób założenia konta opisany został w instrukcji znajdującej się pod linkiem: https://platformazakupowa.pl/strona/45-
instrukcje.
2. Informacje o wymaganiach technicznych niezbędnych do wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej znajdują się w
Regulaminie Platformy, znajdującym się pod linkiem https://platformazakupowa.pl/strona/1-regulamin oraz w instrukcjach, o których
mowa w pkt. 2.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Z uwagi na limit znaków w niniejszym ogłoszeniu Zamawiający informuje, że klauzula
informacyjna dotycząca obowiązków Zamawiającego wynikających z rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (ue)
2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie
swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/we, jest zawarta w rozdziale 32 Specyfikacji Warunków
Zamówienia.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: BZP.271.1.139.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Tak

4.1.14.) Określenie aspektów społecznych, środowiskowych lub etykiet w opisie przedmiotu zamówienia:

Zamawiający uwzględnił wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, zgodnie z art. 100 ust. 1 ustawy

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania: “Zagospodarowanie budynku pokopalnianego Łaźni Moszczenica w Jastrzębiu-Zdroju”
2. Zakresem zadania etapu IV jest wykonanie robót budowlanych polegających na budowie zewnętrznej klatki schodowej z windą osobową zlokalizowaną w skarpie. Zakres opracowania obejmuje działki nr 801/14 oraz 787/14 (Jednostka ewidencyjna: 246701_1 Jastrzębie – Zdrój, Obręb ewidencyjny: 246701_1.0008 Jastrzębie-Zdrój).
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi „dokumentacja techniczna” załącznik nr 9 do specyfikacji, w skład której wchodzą niżej wymienione dokumenty:
2.1 Projekt połączenia komunikacyjnego działki nr 801/14 w rejonie ul. Energetyków oraz działki 787/14 w rejonie ul. Towarowej tj. zewnętrznej klatki schodowej z windą osobową zlokalizowaną w skarpie - projekt zagospodarowania działki lub terenu – cz. 1.
2.2 Projekt połączenia komunikacyjnego działki nr 801/14 w rejonie ul. Energetyków oraz działki 787/14 w rejonie ul. Towarowej tj. Zewnętrznej klatki schodowej z windą osobową zlokalizowaną w skarpie - projekt architektoniczno-budowlany – cz. 2
2.3 Projekt połączenia komunikacyjnego działki nr 801/14 w rejonie ul. Energetyków oraz działki 787/14 w rejonie ul. Towarowej tj. Zewnętrznej klatki schodowej z windą osobową zlokalizowaną w skarpie - załączniki projektu budowlanego – cz.3,
2.4 projekt połączenia komunikacyjnego działki nr 801/14 w rejonie ul. Energetyków oraz działki 787/14 w rejonie ul. Towarowej tj. Zewnętrznej klatki schodowej z windą osobową zlokalizowaną w skarpie - projekt techniczny – architektura i konstrukcja – cz.4.1.,
2.5 Projekt połączenia komunikacyjnego działki nr 801/14 w rejonie ul. Energetyków oraz działki 787/14 w rejonie ul. Towarowej tj. Zewnętrznej klatki schodowej z windą osobową zlokalizowaną w skarpie - projekt techniczny – elektryczny– cz.4.2.,
2.6 Szczegółowa specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych – część ogólna, roboty ogólnobudowlane, roboty elektryczne wewnętrzne, roboty elektryczne zewnętrzne,
2.7 Decyzja pozwolenia na budowę nr 280/2024 (ar.6740.199.2024) z dnia 18.10.2024- połączenia komunikacyjnego działki nr 801/14 w rejonie ul. Energetyków oraz działki 787/14 w rejonie ul. Towarowej tj. Zewnętrznej klatki schodowej z windą osobową zlokalizowaną w skarpie,
2.8 Przedmiary robót: nr 1 - roboty ogólnobudowlane, nr 2 - instalacje elektryczne
2.9 Tabele równoważności materiałów
Zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2026 r. poz. 793 z późn. zm.) Zamawiający opisując przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 Pzp, dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym w dokumentacji technicznej.

4.2.6.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45315300-1 - Instalacje zasilania elektrycznego

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Zamawiający udzieli zamówienia Wykonawcy, którego oferta odpowiadać będzie wszystkim
wymaganiom przedstawionym w ustawie PZP oraz w SWZ i zostanie oceniona jako najkorzystniejsza w oparciu o podane kryteria
wyboru.

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres gwarancji

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące zdolności technicznej lub zawodowej:
1.1 Wykonawca udokumentuje, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał z należytą starannością, co najmniej jedno zadanie polegające na wykonaniu robót budowlanych kubaturowych, które spełniają łącznie następujące wymagania:
a. całkowita wartość inwestycji (robót budowlanych) wyniosła co najmniej 2 000 000,00 zł brutto;
b. realizacja inwestycji została zakończona i odebrana, co zostało potwierdzone podpisaniem protokołu odbioru końcowego.
Jako zakończenie zadania należy rozumieć zakończenie inwestycji protokołem odbioru końcowego.
Przez zadanie Zamawiający rozumie wykonanie zakresu robót w ramach jednej umowy, zlecenia na rzecz danego Zamawiającego.
Uwaga: w przypadku, gdy Wykonawca w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa powyżej, powołuje się na doświadczenie w realizacji robót budowlanych wykonywanych wspólnie z innymi Wykonawcami, winien wykazać wyłącznie zadania, w wykonaniu których bezpośrednio uczestniczył i wykazał zakres wynikający z warunku.
1.2 Wykonawca udokumentuje, że dysponuje lub będzie dysponować przy wykonywanych pracach osobami posiadającymi uprawnienia niezbędne do wykonywania prac określonych w dokumentacji technicznej, wymaganych przepisami Prawa budowlanego, tj. osobą przyjmującą obowiązki:
a. Kierownika Budowy w specjalności konstrukcyjno-budowlanej, która powinna posiadać:
 uprawnienia budowlane do kierowania robotami o specjalności konstrukcyjno - budowlanej lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów,
 co najmniej pięcioletnie doświadczenie zawodowe w zakresie wypełniania obowiązków kierownika budowy w branży konstrukcyjno-budowlanej.
b. Kierownika robót, w specjalności sieci i instalacji wod-kan, wentylacyjnych i grzewczych, która powinna posiadać:
 uprawnienia budowlane do kierowania robotami o specjalności instalacyjnej w zakresie sieci i instalacji wod-kan, wentylacyjnych i grzewczych lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów,
 co najmniej pięcioletnie doświadczenie zawodowe w zakresie wypełniania obowiązków kierownika robót w branży sieci i instalacji wodociągowych i kanalizacyjnych.
c. Kierownika robót, w specjalności sieci i instalacji elektrycznych, która powinna posiadać:
 uprawnienia budowlane do kierowania robotami o specjalności instalacyjnej w zakresie sieci i instalacji elektrycznych i elektroenergetycznych lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów,
 co najmniej pięcioletnie doświadczenie zawodowe w zakresie wypełniania obowiązków kierownika robót w branży sieci i instalacji elektrycznych.
Uwaga:
Zamawiający dopuszcza łączenie funkcji w kilku branżach przez jedną osobę, spełniając warunek posiadania odpowiednich uprawnień budowlanych.
W przypadku specjalistów zagranicznych posiadających uprawnienia wydane poza terytorium Rzeczypospolitej Polski wymaga się od wykonawcy, aby osoby te spełniały odpowiednie warunki opisane w art. 12 a ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 418).

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: 1 wykaz robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne odpowiednie dokumenty.
Wykaz robót budowlanych winien być sporządzony wg załącznika nr 6 do specyfikacji.
2 wykaz osób, skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za […] kierowanie robotami budowlanymi wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami.
Wykaz osób winien być sporządzony wg załącznika nr 7 do specyfikacji.

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

1 Formularz ofertowy - według załącznika nr 1,1.6 Zobowiązanie podmiotu udostępniającego swoje zasoby – według załącznika nr 4 lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów – jeżeli wykonawca polega na zdolnościach podmiotu trzeciego (jeżeli dotyczy),
2 Oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia – według załącznika nr 5 (jeżeli dotyczy),
3 Pełnomocnictwo (jeżeli dotyczy),
4 Kosztorys uproszczony obejmujący wszystkie pozycje ujęte w przedmiarze robót wg załącznika nr 9 do specyfikacji pn. „Dokumentacja techniczna” (Uwaga: Wycena wszystkich robót winna być opracowana w formie kosztorysu uproszczonego zawierającego minimum opis robót, jednostkę obmiarową, ilość, cenę jednostkową oraz wartość pozycji w wyliczeniu do 2 miejsc po przecinku).
W celu sprawniejszej weryfikacji kosztorysu zaleca się dodatkowo przedłożyć go w postaci pliku Excel.
Każdy kosztorys ofertowy Wykonawcy powinien obligatoryjnie zawierać (np. na stronie tytułowej) informacje o przyjętej do wyliczenia oferty stawce roboczogodziny oraz narzutach, tj. Kp i Z
Wersję szczegółową kosztorysu Wykonawca jest zobowiązany przedstawić Zamawiającemu przed podpisaniem umowy. Zamawiający zastrzega sobie możliwość żądania kosztorysów szczegółowych na etapie wyjaśnień treści oferty.

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak

6.4.1) Informacje dotyczące wadium:

1. Oferta musi być zabezpieczona wadium w wysokości 30 000,00 zł (słownie: trzydzieści tysięcy złotych).
2. Wadium może być wniesione według wyboru wykonawcy zgodnie z art. 97 ust. 7 ustawy PZP, w jednej lub kilku następujących formach:
2.1 pieniądzu,
2.2 gwarancjach bankowych,
2.3 gwarancjach ubezpieczeniowych,
2.4 poręczeniach udzielonych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
3. Wadium wniesione w gwarancji lub poręczeniu winno:
3.1 obowiązywać przez cały okres związania ofertą,
3.2 obejmować uwarunkowania zawarte w art. 98 ust. 6 ustawy PZP,
3.3 w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (art. 58 p.z.p.), Zamawiający wymaga aby poręczenie lub gwarancja obejmowała swą treścią (tj. zobowiązanych
z tytułu poręczenia lub gwarancji) wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia lub aby z jej treści wynikało, że zabezpiecza ofertę Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcjum)
3.4 zostać wniesione w oryginale w postaci elektronicznej
3.5 zawierać bezwarunkowe, na każde pisemne żądanie zgłoszone w terminie związania ofertą przez Zamawiającego, zobowiązanie Gwaranta do wypłaty Zamawiającemu pełnej kwoty wadium
w okolicznościach określonych w art. 98 ust. 6 ustawy PZP.
4. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na konto bankowe w Banku Spółdzielczym w Jastrzębiu-Zdroju o numerze 74 8470 0001 2001 0017 6125 0010.
5. Skuteczne wniesienie wadium w pieniądzu następuje z chwilą uznania środków pieniężnych na rachunku bankowym Zamawiającego, o którym mowa w pkt 4 niniejszego rozdziału SWZ, przed upływem terminu składania ofert (tj. przed upływem dnia i godziny wyznaczonej jako ostateczny termin składania ofert).
6. Wadium wniesione w pieniądzu Zamawiający przechowuje na rachunku bankowym.
7. W przypadku wyboru formy niepieniężnej wniesienia wadium Wykonawca zobowiązany jest przekazać je wraz z ofertą, przy użyciu Platformy w oryginale, w postaci elektronicznej.
8. Zwrot wadium reguluje art. 98 ust. 1 – 5 ustawy PZP.
9. Zatrzymanie wadium reguluje art. 98 ust. 6 ustawy PZP.
10. Niewniesienie wadium na zasadach określonych w ustawie PZP oraz SWZ lub wniesienie w sposób nieprawidłowy stanowić będzie podstawę do odrzucania oferty.

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

1. Wykonawcy ubiegający się wspólnie o udzielenie zamówienia ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania w postępowaniu, albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo należy dołączyć do oferty.
Uwaga: Pełnomocnictwo winno być udzielone przez wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się zamówienie.
Wykonawcy ubiegający się wspólnie o udzielenie zamówienia ponoszą solidarnie odpowiedzialność za realizację zamówienia.
2. Obowiązek złożenia oświadczenia dotyczącego spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz o braku podstaw do wykluczenia, o czym mowa w Rozdziale 21 pkt 1 oraz Rozdziale 20 przez każdego z Wykonawców.
3. Obowiązek złożenia oświadczenia, z którego wynikać będzie, które roboty budowlane, dostawy lub usługi wykonają poszczególni Wykonawcy według załącznika nr 5 do specyfikacji.
4. Sposób spełnienia przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie warunków udziału w postępowaniu (powyższą kwestię reguluje art. 58 ust. 4 ustawy Pzp):
W przypadku Wykonawców występujących wspólnie, spełnianie warunków dotyczących zdolności technicznej lub zawodowej oceniane będzie przez Zamawiającego łącznie.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

1. Zakazuje się zmian postanowień umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, z
zastrzeżeniem postanowień § 9 ust. 2 umowy.
2. Z uwagi na limit znaków w niniejszym ogłoszeniu Zamawiający informuje, iż rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia zostały szczegółowo określone w § 11,12,13,14 i 21 projektowanych postanowień umownych, stanowiących załącznik nr 8 do SWZ

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak

7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-08-25 09:00

8.2.) Miejsce składania ofert: Ofertę należy złożyć przy użyciu środków komunikacji elektronicznej za pośrednictwem Platformy - strona https://platformazakupowa.pl/um_jastrzebiezdroj

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-08-25 09:15

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-09-23

2026-08-07 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane