„Przebudowa drogi gminnej ul. Cmentarnej w Gubinie”

GMINA GUBIN O STATUSIE MIEJSKIM

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00382880
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00382880/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-07 11:46
Lokalizacja
Gubin, lubuskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-94523781-21f0-45d7-8a3d-c57df14cd580
Identyfikator
9260008606
Ostatnia aktualizacja
2026-08-09

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie budowy drógRoboty drogoweRoboty w zakresie nawierzchni ulicRoboty instalacyjne elektryczneRoboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznychInstalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

Wykonawcy

1 przyznane

Przedsiębiorstwo Drogowe ”KONTRAKT” Sp. z o.o.Krosno Odrzańskie, PL · lot 0
1 855 764,65 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00382880 z dnia 2026-08-07

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Przebudowa drogi gminnej ul. Cmentarnej w Gubinie”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA GUBIN O STATUSIE MIEJSKIM

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 970770190

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Piastowska 24

1.5.2.) Miejscowość: Gubin

1.5.3.) Kod pocztowy: 66-620

1.5.4.) Województwo: lubuskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@gubin.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.gubin.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1330891

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Przebudowa drogi gminnej ul. Cmentarnej w Gubinie”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-94523781-21f0-45d7-8a3d-c57df14cd580

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00382880

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-07

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00042240/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.6 Przebudowa drogi gminnej ul. Cmentarnej w Gubinie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00301878

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WI.271.4.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zakres zamówienia obejmuje m.in.:
 przebudowę nawierzchni asfaltowej;
 przebudowę skrzyżowania z ul. Małą, Mylną, Poleską;
 budowę wyniesionych przejść dla pieszych;
 budowę progu zwalniającego;
 budowę peronu autobusowego;
 wymianę istniejących wpustów deszczowych wraz z osadnikami;
 przebudowę i budowę chodników;
 przebudowę zjazdów zwykłych;
 remont murków oporowych;
 budowę oświetlenia ulicznego;
 budowę doświetlenia przejść dla pieszych;
 zmianę stałej organizacji ruchu;
 humusowanie terenów zielonych.

Parametry techniczne drogi:
 klasa - l;
 przekrój – uliczny; dwukierunkowy 1/2;
 kategoria ruchu – kr2;
 prędkość projektowa: 40km/h;
 dopuszczalny nacisk pojedynczej osi - 100kn;
 nawierzchnia jezdni - mieszanka mineralno-asfaltowa;
 szerokość jezdni - 6,0m; 7,0m;
 długość: 427,18m;
 szerokość pobocza: 0,75m; 0,5m;

Zestawienie powierzchni, długości elementów nawierzchni oraz sztuk materiałów:
 drogi 3 000 m2
 zjazdy zwykłe, utwardzone tereny 705 m2
 chodniki, dojścia do posesji 890 m2
 pobocza gruntowe 195 m2
 zieleń 955 m2
 krawężniki / oporniki 1 295 m
 obrzeża 615 m
 wpusty 10 szt.
 rury osłonowe dwudzielne 480 m
 słupy oświetleniowe wraz z oprawami LED 18 szt.
 linie kablowe oświetleniowe o łącznej długości 515 m.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233140-2 - Roboty drogowe

45233252-0 - Roboty w zakresie nawierzchni ulic

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1855764,65 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2019012,04 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1855764,65 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Drogowe ”KONTRAKT” Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 261508162

7.3.3) Ulica: Szosa Poznańska 17

7.3.4) Miejscowość: Krosno Odrzańskie

7.3.5) Kod pocztowy: 66-600

7.3.6.) Województwo: lubuskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Roboty niebitumiczne - Podwykonawcy nie są znani na etapie składania ofert

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-06

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1855764,65 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-08-07 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane