Remont drogi powiatowej nr 2331D Lubań - Uniegoszcz - Nawojów Śląski uszkodzonej wskutek powodzi we wrześniu 2024r.
POWIATOWY ZARZĄD DRÓG W LUBANIU
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00382912
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00382912/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-07 11:52
- Lokalizacja
- Lubań, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-0c73baeb-6136-4a22-87f1-ba279b0e7c02
- Identyfikator
- 6131396993
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-09
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00382912 z dnia 2026-08-07 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont drogi powiatowej nr 2331D Lubań - Uniegoszcz - Nawojów Śląski uszkodzonej wskutek powodzi we wrześniu 2024r.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIATOWY ZARZĄD DRÓG W LUBANIU
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 230827388
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Jarosława Dąbrowskiego 29 C
1.5.2.) Miejscowość: Lubań
1.5.3.) Kod pocztowy: 59-800
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski
1.5.7.) Numer telefonu: 75 64 63 750
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@pzdluban.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.powiatluban.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/pzdluban1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Zarząd Dróg
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont drogi powiatowej nr 2331D Lubań - Uniegoszcz - Nawojów Śląski uszkodzonej wskutek powodzi we wrześniu 2024r.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0c73baeb-6136-4a22-87f1-ba279b0e7c02
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00382912
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-07
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00036642/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 Remont drogi powiatowej nr 2331D Uniegoszcz - Nawojów Śląski uszkodzonej wskutek powodzi we wrześniu 2024r.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Dofinansowanie ze środków z Funduszu Solidarności Unii Europejskiej otrzymanych na podstawie decyzji wykonawczej Komisji z dnia 28.10.2025r. przyznającej wkład finansowy z Funduszu Solidarności Unii Europejskiej na finansowanie działań nadzwyczajnych i działań służących odbudowie po powodziach w Polsce we wrześniu 2024r.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00254187
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: PZD/ZP/1/2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych dla zadania pn.:
"Remont drogi powiatowej nr 2331D Lubań-Uniegoszcz-Nawojów Śląski uszkodzonej w skutek powodzi we wrześniu 2024r."
Przedmiot zamówienia musi być wykonany zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami w szczególności z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320).
Zadanie obejmuje remont drogi powiatowej nr 2331D Lubań-Uniegoszcz-Nawojów Śląski uszkodzonej w skutek powodzi we wrześniu 2024r., w km 0+000-10+655 w miejscowości Lubań, Uniegoszcz, Nawojów Śląski na odcinku 10,655km
Droga powiatowa nr 2331D na wskazanym odcinku zlokalizowana jest części na terenie zabudowanym. Remont drogi uwzględnia przebudowę przepustów pod drogą i zjazdami, wyprofilowanie rowów odwadniających, wykonanie zjazdów na drogi gminne, posesje, grunty rolne, a także oczyszczenie obiektu mostowego. Przewiduje się wykonanie robót nawierzchniowo bitumicznych na jezdni, ułożenie geosiatki ,wyrównanie i uzupełnienie poboczy materiałem kamiennym oraz uwzględniono wymianę barier ochronnych stalowych, a także wymianę oznakowania pionowego. Przewidziano także przebudowę istniejącego chodnika (ul. Dolna) oraz krawężników zabezpieczających posesje przed wodami opadowymi z pasa drogowego, a także wykonanie cieków rzędowych i umocnień wewnętrznych łuków z kostki kamiennej. Przewidziano korytowanie pod wzmocnienie krawędzi jezdni. Na odcinku remontowanej drogi zaplanowano wycinkę drzew zagrażających bezpieczeństwu ruchu drogowego w ilości około 20 szt. ( 10 szt. o średnicy o 46-65cm, 10 szt. o średnicy 66-150cm).
W zakres zamówienia wchodzi wykonanie wszystkich niezbędnych prac do prawidłowego wykonania zadania. Należy wykonać roboty budowlane zgodnie z wymaganiami Zamawiającego i warunkami Umowy. Przed odbiorem ostatecznym robót, należy sporządzić i zgromadzić kompletne dokumenty i oświadczenia wymagane zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2026 r. poz. 524), niezbędne do uzyskania pozwolenia na użytkowanie.
Wykonawca powinien uzyskać w imieniu i na rzecz Zamawiającego pozwolenie na użytkowanie (jeżeli wymagane).
W ramach realizacji zadania objętego przedmiotem zamówienia należy:
Wykonać dokumentację powykonawczą z kompletem dokumentów potwierdzających jakość wbudowanych materiałów i wymaganych badań oraz operatem geodezyjnym (kolaudatu), ze zgłoszeniem do zasobów geodezyjnych i uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie (o ile będzie to wymagane decyzjami).
Wykonawca w cenie oferty winien uwzględnić:
- wywóz i zagospodarowanie zgodnie z ustawą o odpadach materiałów odpadowych pochodzące
z rozbiórki, nie nadających się do ponownego wbudowania
- transport materiałów pochodzący z rozbiórki nadający się do ponownego wbudowania na plac PZD lub wskazane miejsce składowania.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane
45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
34953300-5 - Chodniki
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 9
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 8
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 8107459,59 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 12532524,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 8107459,59 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6131367566
7.3.4) Miejscowość: Jałowiec
7.3.5) Kod pocztowy: 59-800
7.3.6.) Województwo: dolnośląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-28
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 8107459,59 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 9 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-08-07 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |