Budowa magazynu OC z funkcją Gminnego Centrum Bezpieczeństwa- etap I

GMINA PAKOŚĆ

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00383127
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00383127/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-07 12:41
Lokalizacja
Pakość, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-35bbeaa4-4abb-4d12-bdbb-e6409aaa238e
Identyfikator
5562685448
Ostatnia aktualizacja
2026-08-09

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty instalacyjne w budynkachRoboty w zakresie instalacji elektrycznychRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUG GMINNYCH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄPakość, PL · lot 0
2 399 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00383127 z dnia 2026-08-07

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa magazynu OC z funkcją Gminnego Centrum Bezpieczeństwa- etap I

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA PAKOŚĆ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092350783

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Rynek 4

1.5.2.) Miejscowość: Pakość

1.5.3.) Kod pocztowy: 88-170

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL617 - Inowrocławski

1.5.7.) Numer telefonu: 525666072

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@pakosc.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.pakosc.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa magazynu OC z funkcją Gminnego Centrum Bezpieczeństwa- etap I

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-35bbeaa4-4abb-4d12-bdbb-e6409aaa238e

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00383127

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-07

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00023536/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.10 Budowa magazynu OC z funkcją Gminnego Centrum Bezpieczeństwa

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00307825

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Gmina Pakość jako podmiot Zamawiający jest jedynym wspólnikiem Spółki- Przedsiębiorstwo Usług Gminnych Spółka z o.o. (Gmina Pakość posiada 100% udziałów w wyżej wymienionej Spółce). Podstawowym celem Spółki jest zaspokajanie zbiorowych potrzeb wspólnoty samorządowej Gminy Pakość, bieżące i nieprzerwane zaspokajanie potrzeb ludności w drodze świadczenia usług powszechnie dostępnych. Ponad 91,19 % działalności Spółki dotyczy
wykonywania zadań powierzonych przez Gminę Pakość. Ponadto w Przedsiębiorstwie Usług Gminnych Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością nie ma bezpośredniego udziału kapitału prywatnego. Powyżej przedstawiony stan faktyczny wyczerpuje przesłanki przewidziane w art. 214 ust. 1 pkt
11 ustawy Prawo zamówień publicznych, na podstawie których możliwe jest udzielenie zamówienia Wykonawcy.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: OPO.271.1.5.2026.MG

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 3873959,48 PLN

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 1950406,50 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja I etapu inwestycji polegającej na budowie nowoczesnego kompleksu służącego poprawie bezpieczeństwa i ochrony ludności gminy Pakość. Zamówienie obejmuje wzniesienie jednokondygnacyjnego, niepodpiwniczonego obiektu o prostej bryle, w skład którego wchodzą trzy strefy funkcjonalne:
- część administracyjna (biura i zaplecze),
- część sanitarno- socjalna (zespół toalet),
- część magazynowa (hangary).
2. Zakres robót:
1) Roboty przygotowawcze i stan surowy:
a) prace rozbiórkowe: demontaż istniejących magazynów z prefabrykatów drewnianych (ok. 77 m2), rozbiórka nawierzchni z kostki betonowej;
b) roboty ziemne: zdjęcie humusu (1400 m2), wykonanie wykopów pod fundamenty, wykonanie ław i stóp żelbetowych, wymurowanie ścian fundamentowych z bloczków betonowych wraz z pełną izolacją przeciwwilgociową i termiczną;
c) konstrukcja nadziemna: wzniesienie ścian z bloczków z betonu komórkowego, wykonanie słupów, belek oraz wieńców żelbetowych;
d) dach: montaż konstrukcji stalowej dachu (podciągi i słupy HEB), wykonanie stropodachu płaskiego z attyką, pokrycie blachą trapezową oraz dwiema warstwami papy termozgrzewalnej wraz z dociepleniem wełną mineralną.
2) Wykończenie i zagospodarowanie terenu:
a) stolarka: montaż energooszczędnej stolarki okiennej i drzwiowej aluminiowej, montaż bram garażowych segmentowych podnoszonych mechanicznie, fasady słupowo-ryglowej;
b) infrastruktura przywodna: przygotowanie terenu pod budowę żelbetowych schodów zewnętrznych prowadzących do jeziora, przygotowanie do wykonania ścian oporowych i umocnienia skarpy,
c) prace wewnętrzne: wykonanie ścianek działowych, podłoży i posadzek wraz z izolacjami.
3) Instalacje wewnętrzne i zewnętrzne:
a) instalacje sanitarne: montaż instalacji C.O. (ogrzewanie podłogowe) i instalacji wodociągowej i kanalizacji sanitarnej, przygotowanie układu pod montaż pompy ciepła i stacji uzdatniania wody;
b) instalacje elektryczne: montaż rozdzielnic (RG, RPV), częściowe wykonanie instalacji oświetleniowej (oprawy LED) oraz gniazd wtykowych;
c) instalacje niskoprądowe i bezpieczeństwa: wykonanie instalacji systemu monitoringu wizyjnego CCTV (kamery wewnętrzne i zewnętrzne, rejestrator), systemu sygnalizacji włamania i napadu (SSWiN) oraz systemu kontroli dostępu (KD);
d) oświetlenie zewnętrzne: budowa linii zasilającej i oświetlenia terenu.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45000000-7 - Roboty budowlane

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Usług Gminnych Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5560004266

7.3.3) Ulica: Inowrocławska 14

7.3.4) Miejscowość: Pakość

7.3.5) Kod pocztowy: 88-170

7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-05

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2399000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 5 miesiące

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Termin realizacji umowy do 5 miesięcy od dnia zawarcia umowy (jednak nie później niż do dnia 21 grudnia 2026 r. z uwagi na konieczność rozliczenia projektu)
2026-08-07 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane