„Przebudowa i adaptacja budynków komunalnych zlokalizowanych w msc. Las Winiarski, Kostki Duże i Szaniec, na terenie gminy Busko-Zdrój pod potrzeby mieszkań socjalnych”

Gmina Busko-Zdrój

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00383419
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00383419/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-07 13:35
Lokalizacja
Busko-Zdrój, świętokrzyskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-e720cdb0-ce70-4dc0-b310-ada1793bb957
Identyfikator
6551879646
Ostatnia aktualizacja
2026-08-09

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneUsługi architektoniczne i podobneUsługi inżynieryjneRoboty instalacyjne w budynkachRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychUsługi projektowania architektonicznegoRoboty budowlane w zakresie budynkówRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychRoboty izolacyjneRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

Wykonawcy

1 przyznane

MICHAŁ KOSZKABusko Zdrój, PL · lot 0
3 099 077,77 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00383419 z dnia 2026-08-07

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Przebudowa i adaptacja budynków komunalnych zlokalizowanych w msc. Las Winiarski, Kostki Duże i Szaniec, na terenie gminy Busko-Zdrój pod potrzeby mieszkań socjalnych”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Busko-Zdrój

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 291009716

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: al. Mickiewicza 10

1.5.2.) Miejscowość: Busko-Zdrój

1.5.3.) Kod pocztowy: 28-100

1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL722 - Sandomiersko-jędrzejowski

1.5.7.) Numer telefonu: (+48) 41 370-52-00

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@umig.busko.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.umig.busko.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-e720cdb0-ce70-4dc0-b310-ada1793bb957

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Przebudowa i adaptacja budynków komunalnych zlokalizowanych w msc. Las Winiarski, Kostki Duże i Szaniec, na terenie gminy Busko-Zdrój pod potrzeby mieszkań socjalnych”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e720cdb0-ce70-4dc0-b310-ada1793bb957

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00383419

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-07

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00078035/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.13 Przebudowa i adaptacja budynków gminnych na mieszkania socjalne w miejscowościach Las Winiarski, Kostki Duże, Skorzów i Szaniec

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00303980

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RSID.271.22.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia, osobno dla każdej lokalizacji, jest wykonanie:
a) dokumentacji projektowej wymagającej zgłoszenia bądź pozwolenia na budowę (jeżeli zakres robót ujęty w przygotowanym projekcie tego wymaga),
b) robót budowlanych zgodnie z opracowaną dokumentacją, o której mowa w pkt 1 lit. a),
c) uzyskanie dokumentów pozwalających na użytkowanie obiektów, po ich adaptacji.
1.1. Stan prawny nieruchomości:
Budynki objęte niniejszym opracowaniem stanowią własność Gminy Busko-Zdrój.
1.2. Finansowanie inwestycji:
Roboty, o których mowa w pkt 1, muszą zostać wykonane zgodnie z wymogami ustawy z dnia 8 grudnia 2006 r. o finansowym wsparciu niektórych przedsięwzięć mieszkaniowych (Dz. U. z 2026 r. poz. 511). Wykonawca zobowiązany jest do realizacji przedmiotu zamówienia w sposób umożliwiający Zamawiającemu pełne i skuteczne rozliczenie dofinansowania z Funduszu Dopłat w ramach rządowego programu budownictwa komunalnego, realizowanego przez Bank Gospodarstwa Krajowego.
1.3. Zakres zamówienia:
a) sporządzenie dokumentacji projektowej;
b) przebudowa, rozbudowa lub remont istniejących budynków gminnych;
c) wykonanie niezbędnej infrastruktury technicznej;
d) wykonanie robót wykończeniowych;
e) dostawa i montaż wyposażenia budynków (w tym m.in. biały montaż, osprzęt elektryczny);
f) sporządzenie dokumentacji powykonawczej.

2. Przedmiot zamówienia szczegółowo opisano w:
a) Programie Funkcjonalno-Użytkowym
b) wzorze umowy

3. Wykonawca przystępujący do postępowania o zamówienie publiczne ma obowiązek odbycia wizji lokalnej na warunkach opisanych w SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne

71300000-1 - Usługi inżynieryjne

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3099077,77 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3750000,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 3099077,77 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Ogólnobudowlany Usługi & Handel Michał Koszka

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6551003227

7.3.4) Miejscowość: Busko-Zdrój

7.3.5) Kod pocztowy: 28-100

7.3.6.) Województwo: świętokrzyskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-05

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 3099077,77 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 18 miesiące

2026-08-07 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane