po terminietermin 2026-08-24 09:00

„Naprawa elewacji (docieplenie budynku) OOW w Pszczynie Łące wraz z robotami towarzyszącymi – etapy: VI, VIa, oraz Remont pomieszczenia kuchennego wraz z Instalacją sanitarną i elektryczną”.

OKRĘGOWY OŚRODEK WYCHOWAWCZY W PSZCZYNIE ŁĄCE

bez wadium

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00383991
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00383991/01
Typ
Contract Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-07 19:40
Termin
2026-08-24 09:00
Lokalizacja
Pszczyna, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-df2abf67-19e8-47f5-81f2-cb04a232c127
Identyfikator
6381024494
Ostatnia aktualizacja
2026-08-25

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty elewacyjneRoboty budowlane w zakresie budynków

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00383991 z dnia 2026-08-07

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
„Naprawa elewacji (docieplenie budynku) OOW w Pszczynie Łące wraz z robotami towarzyszącymi – etapy: VI, VIa, oraz Remont pomieszczenia kuchennego wraz z Instalacją sanitarną i elektryczną”.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: OKRĘGOWY OŚRODEK WYCHOWAWCZY W PSZCZYNIE ŁĄCE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000322258

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Zdrojowa 64

1.5.2.) Miejscowość: Pszczyna

1.5.3.) Kod pocztowy: 43-200

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22C - Tyski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@pszczyna.oow.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.pszczyna.oow.gov.pl/

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność

placówka szkolno - wychowawcza

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Naprawa elewacji (docieplenie budynku) OOW w Pszczynie Łące wraz z robotami towarzyszącymi – etapy: VI, VIa, oraz Remont pomieszczenia kuchennego wraz z Instalacją sanitarną i elektryczną”.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-df2abf67-19e8-47f5-81f2-cb04a232c127

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00383991

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-07

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-df2abf67-19e8-47f5-81f2-cb04a232c127

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://ezamowienia.gov.pl/pl/

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: zostały opisane pkt 14 SWZ

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Został opisany w pkt. 27 SWZ

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): j.w.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: OOW.RB.1.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.1.5.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 210755,28 PLN

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Tak

4.1.9.) Liczba części: 2

4.1.10.) Ofertę można składać na wszystkie części

4.1.11.) Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

Część 1

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest Naprawa elewacji (docieplenie budynku) Okręgowego Ośrodka Wychowawczego w Pszczynie Łące wraz z robotami towarzyszącymi – etapy: VI, VIa

4.2.5.) Wartość części: 156551,81 PLN

4.2.6.) Główny kod CPV: 45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

45443000-4 - Roboty elewacyjne

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-10-31

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 70

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres gwarancji na wykonane roboty budowlane

4.3.6.) Waga: 10

Kryterium 3

4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Termin realizacji zamówienia

4.3.6.) Waga: 20

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

Część 2

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Remont pomieszczenia kuchennego wraz z Instalacją sanitarną i elektryczną

4.2.5.) Wartość części: 54203,47 PLN

4.2.6.) Główny kod CPV: 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-10-31

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Oferta która otrzyma największą ilość punktów wynikających z sumy uzyskanych punktów w każdym kryterium oceny wskazanym w pkt 22 SWZ

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 70

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres gwarancji na wykonane roboty budowlane

4.3.6.) Waga: 10

Kryterium 3

4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Termin realizacji zamówienia

4.3.6.) Waga: 20

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 10

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu oraz spełniają określone w SWZ warunki udziału w postępowaniu:
Doświadczenie zawodowe - w okresie ostatnich 5 prawidłowe ukończenie co najmniej 2 zamówień obejmujących budowę, rozbudowę, przebudowę remont modernizację budynku użyteczności publicznej o wartości każdego zamówienia nie mniejszej niż 150000,00 zł brutto.
Kwalifikacje zawodowe: Kierownik robót - co najmniej 1 osoba - posiadająca uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi, - posiadająca doświadczenie i realizowała zgodnie z Prawem Budowlanym w funkcji kierownika budowy lub kierownika robót min 2 zamówienia obejmujące budowę, robudowę remont, modernizację budynku użyteczności publicznej o wartości zamówienia minimum 150 000, 00 zł.
Przy Wykonawcach ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia (konsorcjum) ww. warunki mogą być spełnione łącznie przez Wykonawców składających wspólną ofertę,. - Doświadczenie zawodowe; Wspólnie ubiegający się mogą polegać na zdolnościach wykonawców którzy posiadają wymagane kompetencje. Zamawiający wymaga aby przynajmniej jeden z Wykonawców samodzielnie spełniał warunek i e dopuszcza sumowania doświadczenia. w przypadku polegania przez Wykonawcę na zasobach innego podmiotu, koniecznym jest aby podmiot ten spełniał powyższe warunki dotyczące doświadczenia zawodowego oraz kwalifikacji osób wyznaczonych do realizacji robót budowlanych.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: Zamawiający nie żąda podmiotowych środków dowodowych

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Zamawiający wzywa wykonawcę którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia- wykaz robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie 5 lat. Wykaz robót powinien być uzupełniony zgodnie z pkt 10. 2 SWZ załącznik nr 4 do SWZ
Wykaz osób skierowanych przez wykonawcę do wykonania zamówienia wraz z informacjami na temat kwalifikacji zawodowych, uprawnień doświadczenia itp. Wykaz osob powinien byś wypełniony zgodnie z pkt 10.2 SWZ załącznik 4 do SWZ

5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:

Zamawiający nie żąda przedmiotowych środków dowodowych

5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Nie

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

1. Kosztorys ofertowy sporządzony w oparciu o przedmiar robót.
2. Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu na podstawie art. 125 ust. 1 ustawy.
3. Pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania Wykonawcy lub podmiotu udostępniającego zasoby.
4. Pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
5. Oświadczenie Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, o którym mowa w art. 117 ust. 4 ustawy Pzp

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

Zgodnie z postanowieniami określonymi pkt 13 SWZ

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Zgodnie z postanowieniami określonymi w paragrafie 10 załącznika nr 6 do SWZ Projektowane postanowienia umowy

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak

7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-08-24 09:00

8.2.) Miejsce składania ofert: na platformie e-zamowienia za pośrednictwem zakładki " oferty/wnioski" widocznej w podglądzie postępowania po zalogowaniu na konto Wykonawcy .

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-08-24 09:30

8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni

2026-08-07 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane