„Nowe połączenie drogowe ul. Wł. Jagiełły z ul. Węglową w Siemianowicach Śląskich.”
Gmina Siemianowice Śląskie-Urząd Miasta Siemianowice Śląskie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00015272
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00015272/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-03-09 15:23
- Lokalizacja
- Siemianowice Śląskie, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-385abe6c-6852-11eb-86b1-a64936a8669f
- Identyfikator
- 6431004477
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00015272 z dnia 2021-03-09 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Nowe połączenie drogowe ul. Wł. Jagiełły z ul. Węglową w Siemianowicach Śląskich.”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Siemianowice Śląskie-Urząd Miasta Siemianowice Śląskie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276255453
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Jana Pawła II 10
1.5.2.) Miejscowość: Siemianowice Śląskie
1.5.3.) Kod pocztowy: 41-100
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki
1.5.7.) Numer telefonu: 32-76 05 484
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: pz_polaczenie_drogowe@um.siemianowice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.siemianowice.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://umsiemianowice.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Nowe połączenie drogowe ul. Wł. Jagiełły z ul. Węglową w Siemianowicach Śląskich.”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-385abe6c-6852-11eb-86b1-a64936a8669f
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00015272
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-03-09
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000760/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.5 Nowe połączenie drogowe ul. Wł. Jagiełły z ul. Węglową w Siemianowicach Śląskich
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00005984/02
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RD.271.2.2021, ZP.rp.3.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 845111,86 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
1.1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie nowego połączenia drogowego ulicy Wł. Jagiełły z ulicą Węglową w Siemianowicach Śląskich o długości jezdni 510 m i szerokości 5 m wraz z wykonaniem chodnika i budową oświetlenia.
1.2. Zakres robót obejmuje w szczególności:
1) wykonanie nawierzchni jezdni z asfaltobetonu – warstwa wiążąca i warstwa ścieralna,
2) wykonanie chodnika z kostki betonowej,
3) budowę oświetlenia,
4) wycinkę drzew i krzewów.
1.3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają:
1)Przedmiar robót (Dodatek nr 3 do SWZ),
2)Plan sytuacyjny (Dodatek nr 4 do SWZ),
c)Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych (Dodatek nr 5 do SWZ),
3)Projekt wykonawczy – branża elektryczna (Dodatek nr 6 do SWZ),
4) Projektowane postanowienia umowy (Dodatek nr 7 do SWZ),
zwane dalej łącznie jako Dokumentacja.
Uwaga: Ze względu na to, iż podstawą rozliczania robót z Wykonawcą jest wynagrodzenie ryczałtowe przedmiary robót nie są podstawą sporządzenia przez Wykonawcę wyceny, a mają charakter jedynie pomocniczy, informacyjny.
1.4. Na roboty będące przedmiotem zamówienia wybrany Wykonawca udzieli Zamawiającemu gwarancji i rękojmi na okres zgodny z ofertą Wykonawcy, jednak nie krótszy niż 60 miesięcy, licząc od dnia następnego po dniu protokolarnego odbioru bez zastrzeżeń całości przedmiotu zamówienia.
1.5. Jeżeli Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia wskazał znaki towarowe, patenty lub pochodzenia, źródła lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, dopuszcza się zaoferowanie materiałów lub rozwiązań równoważnych opisanym, tj. o parametrach technicznych i jakościowych nie gorszych niż określono w SWZ wyłącznie w odniesieniu do materiałów lub rozwiązań, których pochodzenie zostało określone przez Zamawiającego przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę. W sytuacji gdy zamawiający opisał przedmiot zamówienia przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, to należy rozumieć, iż dopuszcza się zastosowanie rozwiązań równoważnych. Operowanie przykładowymi nazwami producenta ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Tak więc posługiwanie się nazwami producentów czy produktów ma wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający przy opisie przedmiotu zamówienia wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy) lub konkretny produkt, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych, co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych parametrach lub lepszych. Pod pojęciem „parametry” rozumie się funkcjonalność, przeznaczenie, materiały, kształt, wielkość, bezpieczeństwo i wytrzymałość. Wszelkie „produkty” pochodzące od konkretnych producentów, określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe jakimi muszą odpowiadać „produkty”, aby spełniać wymagania stawiane przez Zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Przez zapis dotyczący minimalnych wymagań parametrów jakościowych Zamawiający rozumie wymagania towarów zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Materiały, rozwiązania proponowane w ofercie równoważnej nie muszą cechować się dokładnie takimi samymi parametrami jak te, które podane zostały w specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Uznaje się bowiem, że oferta równoważna to taka, która przedstawia przedmiot zamówienia o właściwościach funkcjonalnych i jakościowych takich samych lub zbliżonych do tych, które zostały zakreślone w SWZ, lecz oznaczonych innym znakiem towarowym, patentem lub pochodzeniem, źródłem lub szczególnym procesem, który charakteryzuje produkty usługi. Na Wykonawcy spoczywa obowiązek wykazania, iż oferowane dostawy (rozwiązania i materiały budowlane), usługi lub roboty budowlane spełniają wymagania Zamawiającego. W takiej sytuacji Zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów, uwiarygodniających te materiały lub rozwiązania w postaci np. atestów, certyfikatów czy aprobat technicznych. W przypadku gdy Wykonawca nie złoży w ofercie dokumentów o zastosowaniu innych materiałów i urządzeń, to rozumie się przez to, że do kalkulacji ceny oferty ujęto materiały i urządzenia zaproponowane w dokumentacji opisanej w pkt 1.3. powyżej. Dokumenty dotyczące równoważności Wykonawca powinien złożyć wraz z ofertą. W przypadku gdy Wykonawca nie złoży w ofercie dokumentów o zastosowaniu innych materiałów i urządzeń, to rozumie się przez to, że do kalkulacji ceny oferty ujęto materiały i urządzenia zaproponowane w Dokumentacji.
1.6. Jeżeli w dokumentacji opisanej w pkt 1.3. powyżej znajdą się odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Użycie w dokumentacji danej normy, oceny technicznej, specyfikacji technicznych i systemu referencji technicznej ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego materiału/urządzenia/produktu.
1.7. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp, tj. mających status zakładu pracy chronionej, spółdzielnie socjalne oraz innych wykonawców, których głównym celem lub głównym celem działalności ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, jest społeczna i zawodowa integracja osób społecznie marginalizowanych.
1.8. Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia nie uwzględnił wymagań w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, o których mowa art. 100 ust. 1 Pzp,
1.9. Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia nie określił wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 1 Pzp.
1.10. Zamawiający nie żąda od Wykonawcy etykiety oraz nie wskazuje mających zastosowanie wymagań określonej etykiety, o których mowa w art.104 Pzp.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233221-4 - Malowanie nawierzchi
45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 256 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający działając na podstawie art. 137 ust. 7 w związku z art. 256 Pzp unieważnił postępowanie pn.: „Nowe połączenie drogowe ul. Wł. Jagiełły z ul. Węglową w Siemianowicach Śląskich”, ponieważ zgodnie z treścią przepisu art.137 ust. 7 Pzp w przypadku gdy zmiany treści SWZ prowadziłyby do istotnej zmiany charakteru zamówienia w porównaniu z pierwotnie określonym, w szczególności prowadziłyby do znacznej zmiany zakresu zamówienia, zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie art.256 Pzp.Uzasadnienie:
Zamawiający posiada nieważne warunki techniczne usunięcia kolizji sieci elektroenergetycznej wydane przez Tauron Dystrybucja S.A. z dnia 22 maja 2018 r., numer TD/OGL/OME/2018-06-14/0000005. Ważność warunków została ustalona na okres dwóch lat od daty ich wydania, a porozumienie w sprawie usunięcia kolizji z siecią elektroenergetyczną stanowiąca składnik majątku Tauron Dystrybucja S.A. Oddział w Gliwicach nie zostało zawarte.
Warunki techniczne zostały wydane w związku z wystąpieniem na terenie inwestycji Zamawiającego „Nowe połączenie drogowe ul. Wł. Jagiełły z ul. Węglową w Siemianowicach Śląskich” kolizji z istniejącymi urządzeniami elektroenergetycznymi stanowiącymi składnik majątku Tauron Dystrybucja S.A., tj.:
- z linią kablową SN 6kV relacji BTK – C74S typ XRUHAKXS 3x1x240mm2
- z linia kablowa SN 20kV relacji BTK – C151S typ XRUHAKXS 3x1x240mm2.
Zgodnie z warunkami technicznymi, o których mowa powyżej, usunięcie kolizji wymaga przebudowy w/w linii kablowych SN poza obszar kolizji z nowym połączeniem drogowym.
Z uwagi na fakt, iż wydane przez Tauron Dystrybucja S.A. Warunki techniczne usunięcia kolizji sieci elektroenergetycznej z dnia 22 maja 2018 r., numer TD/OGL/OME/2018-06-14/0000005 wygasły, Zamawiający nie może ich aneksować, lecz zobowiązany jest złożyć nowy wniosek o wydanie warunków technicznych usunięcia kolizji sieci elektroenergetycznej i rozpocząć czasochłonna procedurę ich uzyskania od nowa.
Tym samym Zamawiający nie może rozpocząć wskazanych w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia (rozdział 1 pkt 1.3. SWZ) robót dotyczących przekładki istniejących kabli SN (branża elektryczna), w tym demontażu kabli SN oraz robót przy nawierzchniach (branża drogowa), gdyż trasa istniejących czynnych kabli SN stanowiących własność Tauron Dystrybucja S.A. częściowo pokrywa się z przeznaczoną do wykonania drogą oraz chodnikiem.
W związku z powyższym konieczna byłaby zmiana treści ogłoszenia o zamówieniu oraz zmiana treści SWZ prowadząca do znacznej zmiany zakresu zamówienia, tj. polegająca na wykreśleniu z przedmiotu zamówienia zakresu robót dotyczącego wykonania nawierzchni jezdni z asfaltobetonu – warstwy wiążącej i warstwy ścieralnej, wykonania chodnika z kostki betonowej oraz wykonania przekładki istniejących kabli SN.
Zgodnie z uzasadnieniem do projektu ustawy z dnia 11 września 2019r. regulacja art. 137 ust 7 Pzp, jest odzwierciedleniem motywu 81 dyrektywy klasycznej, zgodnie z którym zmiany w ogłoszeniu o zamówieniu oraz w dokumentach zmówienia „(…) nie powinny być na tyle istotne, by umożliwić dopuszczenie innych kandydatów niż kandydaci pierwotnie zakwalifikowani lub by zainteresować postępowaniem o udzielenie zamówienia dodatkowych uczestników. Taki przypadek wystąpiłby w sytuacji, gdy wprowadzane modyfikacje istotnie zmieniają charakter zamówienia lub umowy ramowej w porównaniu z charakterem pierwotnie określonym w dokumentach zamówienia (…)”.
W przedmiotowym postępowaniu krąg Wykonawców niewątpliwie uległby zmianie, po wykreśleniu z przedmiotu zamówienia branży drogowej, gdyż zakres zamówienia po zmianie treści SWZ dotyczyłby budowy oświetlenia oraz wycinki drzew i krzewów. Ponadto zmianie uległby główny przedmiot zamówienia, tj. roboty w zakresie różnym nawierzchni (kod CPV 45233200-1).
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
| 2021-03-09 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |