Odtworzenie zabytkowej przestrzeni publicznej w osi widokowej zabytkowego pałacu, odtworzenie terenów zieleni wraz z infrastrukturą – część I – przebudowa zbiorników wodnych
Gmina Sławno
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00016066
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00016066/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-03-11 10:30
- Lokalizacja
- Sławno, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-e117bf10-6f87-11eb-86b1-a64936a8669f
- Identyfikator
- 4990523666
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00016066 z dnia 2021-03-11 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Odtworzenie zabytkowej przestrzeni publicznej w osi widokowej zabytkowego pałacu, odtworzenie terenów zieleni wraz z infrastrukturą – część I – przebudowa zbiorników wodnych
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Sławno
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 770979909
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: M. C. Skłodowskiej 9
1.5.2.) Miejscowość: Sławno
1.5.3.) Kod pocztowy: 76-100
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL426 - Koszaliński
1.5.7.) Numer telefonu: +48598106710
1.5.8.) Numer faksu: +48598106700
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@gminaslawno.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://ug.slawno.ibip.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
http://ug.slawno.ibip.pl/public/?id=228508&catalog=3791741.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Odtworzenie zabytkowej przestrzeni publicznej w osi widokowej zabytkowego pałacu, odtworzenie terenów zieleni wraz z infrastrukturą – część I – przebudowa zbiorników wodnych2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e117bf10-6f87-11eb-86b1-a64936a8669f
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00016066
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-03-11
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00002324/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.10 Odtworzenie zabytkowej przestrzeni publicznej w osi widokowej zabytkowego pałacu, odtworzenie terenów zieleni wraz z infrastrukturą – część I – przebudowa zbiorników wodnych
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
RPO WZ na lata 2014-2020 Oś priorytetowa 9 „Infrastruktura publiczna”, działanie 9.3 „Wspieranie rewitalizacji w sferze fizycznej, gospodarczej i społecznej ubogich społeczności i obszarów miejskich i wiejskich” w związku z realizacją projektu „Kompleksowe odtworzenie funkcji społecznych, infrastrukturalnych i przestrzennych rewitalizowanego obszaru wsi Kwasowo”.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00007538/02
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RSSA.271.6.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 145557,40 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie roboty budowlanej pn. „Odtworzenie zabytkowej przestrzeni publicznej w osi widokowej zabytkowego pałacu, odtworzenie terenów zieleni wraz z infrastrukturą – część I – przebudowa zbiorników wodnych”.
2. Przedmiot zamówienia określa dokumentacja projektowa budowlana:
projekt budowlany „Budowa obiektów małej architektury wraz z utwardzeniem terenu, remontem istniejących zbiorników wodnych, zagospodarowaniem zieleni przy pałacu oraz świetlicy wiejskiej w Kwasowie”, z uwzględnieniem zapisów SWZ.
3. Zakres przedmiotu zamówienia nie obejmuje wszystkich elementów zawartych w projekcie a jedynie przebudowę zbiorników wodnych wraz z infrastrukturą, tj.:
1) naprawę i przebudowę zbiornika przeciwpożarowego, w tym:
wyczyszczenie zbiornika oraz wykonanie skarpy ziemnej,
czyszczenie i naprawę muru kamiennego,
wykonanie wewnętrznej skarpy glinianej,
wykonanie zabruku kamiennego przy wlotach wody – 2 sztuki,
remont – budowę mnicha spiętrzającego wodę wraz z fragmentem ściany zbiornika,
utwardzenie placu do czerpania wody wraz ze schodami,
wykonanie drabinki bezpieczeństwa,
wykonanie rynsztoku z kamienia okrągłego doprowadzającego wodę do zbiornika p.poż. od drogi wojewódzkiej,
budowę przepustu dł. 3 m i śr. 600 mm przy wylocie wody ze zbiornika (za mnichem) i zasypanie go piaskiem;
2) zagospodarowanie stawu ziemnego jako elementu założenia parkowego:
wyczyszczenie i wywiezienie namułu, z uformowaniem dna i skarp,
remont mnicha piętrzącego wodę wraz z montażem zastawek i siatki,
wyłożenie dna i skarp piaskiem, geowłókniną i folią dwuwarstwową przeznaczoną do zbiorników wodnych,
wyłożenie dna zbiornika warstwą piasku o grubości 5-7 cm – dodatkowa warstwa piasku ułożona na folii dwuwarstwowej,
wykonanie przepustu z wlotem betonowym oraz kamiennego rynsztoku doprowadzającego wodę,
napełnienie zbiornika czystą wodą z sieci wodociągowej lub innego ujęcia do maksymalnego poziomu,
wykonanie narzutu kamiennego wokół zbiornika,
wykonanie skarpy wokół zbiornika z ziemi urodzajnej – pas o szerokości 2 m od krawędzi lustra wody.
4. UWAGA – CZĘŚĆ ROBÓT, TJ. ROZBIÓRKA OGRODZENIA POMIĘDZY STAWEM ZIEMNYM A DROGĄ, USUNIĘCIE KRZEWÓW PRZY STAWIE ZIEMNYM ORAZ 50% ROBÓT ZIEMNYCH ZWIĄZANYCH Z PRZEBUDOWĄ STAWU ZIEMNEGO ZOSTAŁA WYKONANA.
5. UWAGA – zamówienie nie obejmuje montażu fontanny pływającej wraz z oprzyrządowaniem.
6. UWAGA – zamówienie nie obejmuje nasadzeń roślinności wodnej, bagiennej w obrębie zbiorników.
7. UWAGA – zamówienie nie obejmuje wykonania ogrodzenia zbiornika.
8. UWAGA – niewykorzystany grunt z korytowania należy wywieźć na odległość 1 km.
9. UWAGA – inwestor udostępni kamień do wykonania zabruków, ścieków i narzutu kamiennego wokół stawu, składowany przy pałacu w Kwasowie oraz na terenie PSZOK w Warszkowie.
10. UWAGA – do SWZ załączono zamienny opis techniczny do projektu budowlanego, stanowiący załącznik nr 8 do SWZ.
11. Szczegółowy opis i zakres rzeczowy robót budowlanych przedstawiono w dokumentacji projektowej obejmującej:
1) projekt budowlany;
2) zamienny opis techniczny stanowiący załącznik nr 8 do SWZ;
3) specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych;
4) badania geotechniczne;
5) decyzje i uzgodnienia załączone do dokumentacji przetargowej.
Dokumenty te powinny być wykorzystane do właściwego przygotowania oferty.
Przedmiary robót załączone do dokumentacji przetargowej jest elementem pomocniczym, nie jest podstawą wyceny robót przez Wykonawcę. Za podstawę do wyceny należy uznać projekt budowlany, Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych oraz uwagi zawarte w SWZ.
Zamawiający zastrzega, że działy kosztorysu ofertowego sporządzonego przez Wykonawcę powinny odpowiadać działom harmonogramu rzeczowo – finansowego stanowiącego załącznik nr 8 do umowy.
Kompletna dokumentacja projektowa stanowi załącznik do postępowania przetargowego.
12. Na podstawie art. 131 ust. 2 ustawy Pzp Zamawiający wymaga aby Wykonawca dokonał wizji lokalnej miejsca roboty budowlanej, w celu uzyskania informacji niezbędnych do przygotowania oferty oraz zawarcia umowy i wykonania zamówienia. Koszty wizji lokalnej poniesie Wykonawca. Zamawiający na wniosek Wykonawcy udostępni mu obiekt na czas przeprowadzenia wizji. W przypadku nie dokonania przez Wykonawcę wizji lokalnej oferta tego Wykonawcy zostanie odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 18 ustawy Pzp.
13. Prowadzenie robót na budowie:
1) Za sposób wykonania prac przez Wykonawcę odpowiedzialny będzie wyznaczony przez niego kierownik budowy.
2) Wykonawca zobowiązany jest do przygotowania i przedłożenia Zamawiającemu harmonogramu prac.
14. Inne wymagania Zamawiającego wobec Wykonawcy w ramach ustalonego wynagrodzenia:
1) przed wbudowaniem wyrobów Wykonawca jest zobowiązany wystąpić z wnioskiem
o zatwierdzenie wyrobu i uzyskać akceptację Nadzoru Inwestorskiego na materiał (wzór wniosku opracuje Wykonawca w konsultacji z Inspektorem Nadzoru Inwestorskiego);
2) do Wykonawcy należy przygotowanie i utrzymanie placu i zaplecza budowy,
a w szczególności jego dozór;
3) Wykonawca zlikwiduje plac budowy na własny koszt i doprowadzi teren do należytego stanu;
4) Wykonawca robót w miejscach sąsiadujących z istniejącą zabudową zobowiązany jest do prowadzenia robót ze szczególną ostrożnością;
5) Wykonawca zobowiązany jest do takiego prowadzenia robót, aby nie wystąpiły uszkodzenia obiektów i infrastruktury, zlokalizowanych na terenie placu budowy i nie podlegających przebudowie oraz zlokalizowanych poza terenem placu budowy.
W przypadku wystąpienia uszkodzeń tych obiektów lub infrastruktury, Wykonawca zobowiązany jest do naprawy uszkodzeń lub odtworzenia tych obiektów lub infrastruktury;
6) Wykonawca w ramach wynagrodzenia wykona własnym staraniem zasilanie placu budowy w energię elektryczną i wodę, na warunkach uzgodnionych z gestorami tych mediów;
7) Wykonawca, jeżeli uzna za konieczne, zapewni ochronę mienia znajdującego się na placu budowy, Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za mienie Wykonawcy;
8) Wykonawca zobowiązany jest zorganizować plac budowy zgodnie z wymogami właściwej gospodarki odpadami oraz w sposób zapewniający ochronę powietrza atmosferycznego przed zanieczyszczeniem, w tym także przez zastosowanie sprawnego i właściwie eksploatowanego sprzętu oraz najmniej uciążliwej akustycznie technologii prowadzenia robót;
9) Wykonawca zobowiązany jest do zagospodarowania odpadów budowlanych zgodnie
z obowiązującymi w tym zakresie przepisami;
10) w przypadku, gdy w dokumentacji projektowej zostały wskazane Polskie lub Europejskie Normy, znaki towarowe, patenty lub pochodzenie materiałów i urządzeń, Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów i urządzeń równoważnych, pod warunkiem, że zagwarantują one uzyskanie parametrów technicznych i eksploatacyjnych nie gorszych od założonych w dokumentacji; w przypadku projektowanych rozwiązań systemowych Wykonawca zobowiązany jest do zastosowania odpowiadających rozwiązań systemowych.
15. Informacje dotyczące wynagrodzenia i gwarancji:
1) W ofercie Wykonawca określa wynagrodzenie ryczałtowe za wykonanie robót opisanych w załączonej dokumentacji projektowej, STWIOR i SWZ.
2) Wykonawca w wynagrodzeniu ryczałtowym musi uwzględnić wszystkie koszty wykonania robót określonych w dokumentacji projektowej oraz specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, a także koszty wynikające z zapisów SWZ.
3) W przypadku wynagrodzenia ryczałtowego przedmiar robót nie determinuje zakresu prac objętych przedmiotem zamówienia. Zawarte w przedmiarze robót zestawienia mają jedynie zobrazować skalę robót budowlanych i pomóc w oszacowaniu kosztów inwestycji, wobec czego jest on wyłącznie dokumentem pomocniczym.
4) Na żądanie Zamawiającego Wykonawca zobowiązany jest wykonać roboty dodatkowe. Podstawę obliczania kosztów ewentualnych robót dodatkowych stanowić będzie kosztorys ofertowy opracowany na podstawie cen jednostkowych lub dane wyjściowe do kosztorysowania przyjęte do sporządzenia kosztorysu ofertowego Wykonawcy, ceny jednostkowe pracy sprzętu i materiałów zaproponowanych przez Wykonawcę, ale nie większe niż średnie ceny SEKOCENBUD dla kwartału poprzedzającego termin wykonania robót budowlanych.
5) Na żądanie Zamawiającego Wykonawca zobowiązany jest wykonać roboty zamienne (w stosunku do robót przewidzianych w projekcie). Rozliczenie ewentualnych robót zamiennych nastąpi kosztorysem różnicowym, który stanowić będzie różnicę pomiędzy kosztorysem ofertowym dla robót podstawowych, a kosztorysem robót zamiennych. Kosztorys zamienny należy opracować na zasadach określonych dla kosztorysu robót dodatkowych. O konieczności wykonania robót zamiennych zamawiający pisemnie powiadamia wykonawcę. Wykonawca w terminie 7 dni od daty otrzymania tego pisma sporządza kosztorys różnicowy.
6) Roboty zamienne mogą być także wykonane na wniosek Wykonawcy po uprzednim zaakceptowaniu przez Zamawiającego gdy wykonanie tych robót będzie niezbędne do prawidłowego, tj. zgodnego z zasadami wiedzy technicznej i obowiązującymi na dzień odbioru robót przepisami, wykonania przedmiotu umowy według zasad jak dla robót zamiennych na żądanie Zamawiającego.
7) Przewiduje się także możliwość ograniczenia zakresu rzeczowego przedmiotu umowy (roboty zaniechane), w sytuacji gdy wykonanie danych robót będzie zbędne do prawidłowego, tj. zgodnego z zasadami wiedzy technicznej i obowiązującymi na dzień odbioru robót przepisami, wykonania przedmiotu umowy określonego w punkcie 1 niniejszego paragrafu.
8) Zamawiający zastrzega sobie prawo zmniejszenia zakresu rzeczowego na skutek wprowadzenia robót zamiennych oraz ograniczenia zakresu rzeczowego przedmiotu umowy (roboty zaniechane), bez wynagrodzenia i odszkodowania dla Wykonawcy w oparciu o protokół konieczności na podstawie kosztorysu różnicowego przy jednoczesnym zachowaniu tych samych cen i wskaźników.
c.d. w SWZ
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Podstawą prawną unieważnienia postępowania jest art. 255 ust. 1 pkt. 4 ustawy Pzp, który stanowi: „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli (…) nie złożono żadnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo żadnej oferty”.Uzasadnieniem faktycznym unieważnienia postępowania jest to, że w przedmiotowym postępowaniu w odpowiedzi na ogłoszenie o zamówieniu w wymaganym terminie wpłynęły dokumenty nie zawierające w szczególności formularza ofertowego. Brak formularza ofertowego powoduje, że Zamawiający nie może traktować złożonych dokumentów jako oferty w rozumieniu przepisów ustawy Pzp. Brak formularza ofertowego, który nie podlega uzupełnieniu, uniemożliwia Zamawiającemu zapoznanie się z treścią oferty oraz dokonanie jej oceny. Mając powyższe na uwadze istnieje uzasadnienie do unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 0
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
| 2021-03-11 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |