Przebudowa i remont dróg powiatowych w ramach poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego - przebudowa pobocza w pasie drogi powiatowej nr 3525Z w m. Stare Bielice

Powiatowy Zarząd Dróg w Koszalinie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00017460
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00017460/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-03-15 11:32
Lokalizacja
Manowo, zachodniopomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-62370a35-702f-11eb-86b1-a64936a8669f
Identyfikator
6692216215
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Wymiana nawierzchni drogowej

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00017460 z dnia 2021-03-15

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa i remont dróg powiatowych w ramach poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego - przebudowa pobocza w pasie drogi powiatowej nr 3525Z w m. Stare Bielice

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiatowy Zarząd Dróg w Koszalinie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 330960575

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Cisowa 21

1.5.2.) Miejscowość: Manowo

1.5.3.) Kod pocztowy: 76-015

1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL426 - Koszaliński

1.5.7.) Numer telefonu: 94 3407276

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: pzd@powiat.koszalin.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: pzd.powiat.koszalin.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/pzd_koszalin

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa i remont dróg powiatowych w ramach poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego - przebudowa pobocza w pasie drogi powiatowej nr 3525Z w m. Stare Bielice

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-62370a35-702f-11eb-86b1-a64936a8669f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00017460

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-03-15

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000843/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Przebudowa i remont dróg powiatowych w ramach poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego - przebudowa pobocza w pasie drogi powiatowej nr 3525Z w m. Stare Bielice

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00007987/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: PZD261.1.2021.GBP

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane stanowiące przebudowę pobocza w pasie drogi powiatowej nr 3525Zw m. Stare Bielice w związku z przebudową i remontem dróg powiatowych w ramach poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Zamówienie obejmuje przebudowę pobocza na odcinku o długości 705,21m. i szerokości 1m.
Konstrukcja pobocza:
- istniejące podłoże gruntowe,
- stabilizacja gruntu na głębokość 18 cm Rm =2,5 MPa
- podbudowa zasadnicza grubości 15 cm z kruszywa łamanego 0/31,5 mm stabilizowanego mechanicznie,
- podsypka cementowo – piaskowa 1:4 grubości 3 cm,
- kostka betonowa 10 x 20 cm, grubości 8 cm, wibroprasowana, niefazowa klasy 140
W/w konstrukcja zostanie ograniczona opornikami betonowymi 12x20 cm ułożonymi na ławie betonowej z oporem.
W ramach zadania zostanie ułożony kolektor o długości 130m. z rur PCV o średnicy 160 mm oraz wbudowane będą żeliwne wpusty deszczowe jezdniowo – krawężnikowe C25 0 H220 o wym. 530 x 366 x 220mm (pod ciągiem pieszym po przeciwnej stronie pobocza z kostki betonowej).

Szczegółowy zakres robót określa przedmiar robót, dokumentacja projektowa oraz specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych stanowiące odpowiednio załączniki nr 8,9 i 10 do SWZ.
Ponadto warunki wykonania przedmiotu zamówienia określa wzór umowy, stanowiący Załącznik nr 7 do niniejszej specyfikacji.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233223-8 - Wymiana nawierzchni drogowej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Bezpośrednio przed otwarciem ofert Zamawiający podał kwotę jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia tj. 180.000,00 PLN natomiast oferta z najniższą ceną złożona przez Przedsiębiorstwo Budowlano Inżynieryjne Spectrum S.C. ul. Nowowiejskiego 3/4, 75-587 Koszalin opiewa na kwotę 242.212,60 PLN

Zamawiający ustalił, że nie może zwiększyć środków na sfinansowanie zamówienia.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

2021-03-15 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane