Przebudowa i termomodernizacja budynku LKS Tęcza w Tenczynku
Gmina Krzeszowice
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00017407
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00017407/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-03-15 10:48
- Lokalizacja
- Krzeszowice, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-86591c9e-6aaf-11eb-86b1-a64936a8669f
- Identyfikator
- 5130233774
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00017407 z dnia 2021-03-15 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa i termomodernizacja budynku LKS Tęcza w Tenczynku
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Krzeszowice
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 351555750
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Grunwaldzka 4
1.5.2.) Miejscowość: Krzeszowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 32-065
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski
1.5.7.) Numer telefonu: 12 252 08 03
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@um.krzeszowice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gminakrzeszowice.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
www.gminakrzeszowice.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa i termomodernizacja budynku LKS Tęcza w Tenczynku2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-86591c9e-6aaf-11eb-86b1-a64936a8669f
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00017407
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-03-15
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00001392/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Przebudowa i termomodernizacja budynku LKS Tęcza w Tenczynku
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Inwestycja dofinansowana jest ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020 – Projekt: Przebudowa i termomodernizacja budynku klubu sportowego LKS Tęcza Tenczynek wraz z wewnętrznymi instalacjami.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00006541/03
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WIT.271.2.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest przebudowa budynku Klubu Sportowego LKS Tęcza Tenczynek wraz z termomodernizacją (docieplenie ścian, stropu), budowa i rozbudowa instalacji wewnętrznych w budynku (wod-kan, c.o., gazowej, elektrycznej, wentylacji mechanicznej, klimatyzacji, solarnej oraz instalacji w terenie: instalacji kanalizacji opadowej i sanitarnej. Budynek zlokalizowany jest na działce nr 1357/3 w Tenczynku.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 256 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W dniu 10 lutego 2021 r. Zamawiający wszczął postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na zadanie „Przebudowa i termomodernizacja budynku LKS Tęcza w Tenczynku”.Zakres zamówienia obejmuje m.in. montaż kolektorów słonecznych wraz z niezbędnymi instalacjami. Po przeanalizowaniu bieżących potrzeb w zakresie eksploatacji i utrzymania obiektu, będącego przedmiotem zamówienia, Zamawiający podjął decyzję o zamianie kolektorów słonecznych na panele fotowoltaiczne, co odpowiadałoby w większym stopniu na potrzeby użytkowników budynku. Dodatkowo nastąpi również zmiana sposobu podgrzewania wody, z solarów na piec gazowy.
W związku z tym, że inwestycja jest dofinansowana ze środków Unii Europejskiej, Zamawiający wystąpił do Instytucji Zarządzającej o wyrażenie zgody na dokonanie ww. zmiany. Dokonanie tej zmiany musi być poprzedzone zmianą wskaźników oraz ich wartości w projekcie na podstawie ponownie dokonanego audytu energetycznego. Rozmiar zmiany powoduje konieczność analizy całości zadania oraz przygotowania dodatkowych załączników.
Dokonanie takiej zamiany prowadzi do istotnej zmiany charakteru zamówienia w stosunku do pierwotnie określonego, w szczególności prowadzi do zmiany zakresu zamówienia. Konieczne byłoby dokonanie zmiany treści SWZ w zakresie opisu przedmiotu zamówienia. Taka sytuacja spowodowałaby istotne trudności z prawidłowym prowadzeniem postępowania, spowodowane ciągłym przedłużaniem terminu składania ofert do momentu uzyskania ostatecznej zgody IZ. Dodatkowo Zamawiający przy dokonaniu istotnej zmiany powinien dać możliwość Wykonawcom na zapoznanie się z SWZ oraz dać możliwość wniesienia zapytań do zmienionej części zamówienia. Jednocześnie termin ustawowy na wniesienie zapytań już minął ,co mogłoby wpłynąć na zachowanie zasady uczciwej konkurencji oraz równe traktowanie wykonawców.
W związku z powyższymi okolicznościami Zamawiający zdecydował o unieważnieniu postępowania.
W chwili unieważnienia postępowania nie została złożona żadna oferta.
Sporządzenie nowej SWZ i przeprowadzenie nowego postępowania o udzielenie zamówienia umożliwi Zamawiającemu przeprowadzenie postępowania zgodnie z przepisami ustawy Pzp,
w szczególności z zachowaniem zasad określonych w art. 16.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 0
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
| 2021-03-15 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |