Wykonanie prac projektowych i robót budowlanych dla zadania pn. ”Budowa oczyszczalni ścieków w miejscowości Barnim, Gmina Warnice” w formule „zaprojektuj i wybuduj”
Gmina Warnice
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00017941
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00017941/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-03-16 08:15
- Lokalizacja
- Warnice, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-2a77eb60-6f9e-11eb-86b1-a64936a8669f
- Identyfikator
- 8531457392
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00017941 z dnia 2021-03-16 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie prac projektowych i robót budowlanych dla zadania pn.
”Budowa oczyszczalni ścieków w miejscowości Barnim, Gmina Warnice” w formule „zaprojektuj i wybuduj”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Warnice
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 811685705
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Warnice 66
1.5.2.) Miejscowość: Warnice
1.5.3.) Kod pocztowy: 74-201
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL427 - Szczecinecko-pyrzycki
1.5.7.) Numer telefonu: 91 561 28 90
1.5.8.) Numer faksu: 91 561 28 90
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@warnice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.warnice.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
http://bip.warnice.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie prac projektowych i robót budowlanych dla zadania pn.”Budowa oczyszczalni ścieków w miejscowości Barnim, Gmina Warnice” w formule „zaprojektuj i wybuduj”
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2a77eb60-6f9e-11eb-86b1-a64936a8669f
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00017941
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-03-16
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00002603/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Wykonanie prac projektowych i robót budowlanych dla zadania pn. ”Budowa oczyszczalni ścieków w miejscowości Barnim, Gmina Warnice” w formule „zaprojektuj i wybuduj”
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Regionalny Program Operscyjny WZ 2014-2020. Oś priorytetowa: RPZP.03.00.00 Ochrona środowiska i adaptacja do zmian klimatu. Działanie: RPZP.03.06.00 Wsparcie rozwoju systemów oczyszczania ścieków.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00007699/03
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IB.271.01.2021.ES
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 3961382,11 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiot zamówienia został podzielony na dwa etapy, tj.:
1) Etap I - Zakres prac projektowych: Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej, dokumentacji budowlanej i wykonawczej wraz z uzyskaniem decyzji pozwolenia na budowę z instalacjami wewnętrznymi i zewnętrznymi. Zaprojektowany budynek ma odpowiadać zaleceniami Programu Funkcjonalno-Użytkowego, Opisu przedmiotu zamówienia, Projektu umowy i niniejszej SWZ wraz z załącznikami, w tym:
a) opracowanie projektu budowlanego zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego wraz z koniecznymi uzgodnieniami – (3 egzemplarze w wersji papierowej + 2 egz. na nośniku elektronicznym na płycie CD w formacie PDF),
b) projekty wykonawcze we wszystkich branżach koniecznych do realizacji (3 egzemplarze w wersji papierowej + 2 egz. na nośniku elektronicznym na płycie CD w formacie PDF),
c) opracowanie specyfikacji wykonania i odbioru robót (3 egzemplarze w wersji papierowej + 2 egz. na nośniku elektronicznym na płycie CD w formacie PDF),
d) przedmiar robót ( (3 egzemplarze w wersji papierowej + 2 egz. na nośniku elektronicznym na płycie CD w formacie PDF),
e) dokumentacja powykonawcza z naniesionymi w sposób czytelny wszelkimi zmianami wprowadzonymi w trakcie budowy (2 egz. w wersji papierowej + 2 egz. na nośniku elektronicznym na płycie CD w formacie PDF),
f) inne opracowania nie wymienione wyżej, konieczne do realizacji zamówienia,
g) uzyskanie wymaganych prawem opinii, uzgodnień, decyzji i protokołów odbiorów (pożarowych, energetycznych, sanitarnych i innych wymaganych),
h) wszelkie inne dokumenty i opracowania do uzyskania pozwolenia na użytkowanie,
i) przekazanie praw autorskich do dokumentacji.
2) Etap II - Roboty budowlano – montażowe i instalacyjne projektowanej budowy w tym:
a) Obsługę geodezyjną,
b) Wykonanie robót budowlanych i montażowych wraz z zagospodarowaniem i urządzeniem terenu, doprowadzeniem energii elektrycznej do oczyszczalni ścieków oraz wykonaniem kanału odprowadzającego ścieki oczyszczone wraz z wylotem ścieków do rzeki Gowienicy, drogi dojazdowej do oczyszczalni ścieków oraz odtworzeni po robotach budowlanych,
c) Kompletację, dostawę i montaż maszyn, urządzeń, instalacji i wyposażenia,
d) Przeprowadzenie wymaganych prób i badań oraz przygotowanie dokumentów związanych z oddaniem wybudowanej oczyszczalni do użytkowania i uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie,
e) wykonanie rozruchu oczyszczalni,
f) dostarczenie kompletu sprzętu, oznakowań, instrukcji, środków ochrony indywidualnej i zbiorowej z zakresu bhp i ochrony przeciwpożarowej, wymaganych przepisami szczegółowymi dla prawidłowej eksploatacji obiektów oczyszczalni ścieków,
g) przeprowadzenie szkolenia obsługi oczyszczalni,
h) wykonanie instrukcji obsługi i konserwacji urządzeń,
i) opłaty za nadzory obce, badania itp.,
j) inwentaryzację i dokumentacje powykonawczą w tym geodezyjną,
k) nadzór autorski projektantów wszystkich branż,
l) wykonanie badań czynników oddziaływania oczyszczalni ścieków na środowisko do odbioru końcowego i odbioru pogwarancyjnego.
Szczegółowe informacje dotyczące przedmiotu
zamówienia znajdują się w Projekcie umowy, Programie Funkcjonalno-
Użytkowym , Opisie przedmiotu zamówienia .
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45252100-9 - Roboty budowlane w zakresie zakładów oczyszczania ścieków
45252127-4 - Roboty budowlane w zakresie oczyszczalni ścieków
45252200-0 - Wyposażenie oczyszczalni ścieków
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
71310000-4 - Doradcze usługi inżynieryjne i budowlane
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne:Art. 255 pkt.3), ustawy PZP, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli:
3) Cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty;
Uzasadnienie faktyczne:
W przedmiotowym postępowaniu przetargowym Zamawiający wyznaczył termin składania ofert na dzień 12 marca 2021 rok, na godzinę 09:00 (zgodnie z treścią ogłoszenia o zamówieniu nr 2021/BZP 00007699/01 oraz zmianą ogłoszenia 2021/BZP 00009282/01, numer identyfikacyjny postępowania: ocds-148610-2a77eb60-6f9e-11eb-86b1-a64936a8669f).
Zamawiający przeznaczył na wykonanie niniejszego zamówienia kwotę w wysokości 4 872 500,00 złotych (słownie: cztery miliony osiemset siedemdziesiąt dwa tysiące pięćset złotych 00/100).
Do wyznaczonego terminu składania ofert, tj. do dnia 12 marca 2021 roku, do godziny 09:00, wpłynęły do Zamawiającego trzy (3) oferty.
We wszystkich złożonych ofertach ceny brutto oferowane za wykonanie niniejszego zamówienia przekraczają znacznie ceny od kwoty jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia (od 225,43% do 51,30%) planowanej kwoty, jaką Zamawiający przeznaczył na wykonanie zamówienia.
Cena najkorzystniejszej oferty wynosi 7 985 160,00 złotych (słownie: siedem milionów dziewięćset osiemdziesiąt pięć tysięcy sto sześćdziesiąt złotych 00/100).
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 7985160
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 10983897
| 2021-03-16 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |