Rozbudowa drogi powiatowej Nr 2568W Goworowo – Tomasze – Rzekuń od km 0+000 do km 0+866,70 .
Zarzad Dróg Powiatowych w Ostrołęce
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00020076
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00020076/03
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-03-19 10:59
- Lokalizacja
- Ostrołęka, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-3afb4b72-6b8d-11eb-86b1-a64936a8669f
- Identyfikator
- 7581838894
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00020076 z dnia 2021-03-19 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbudowa drogi powiatowej Nr 2568W Goworowo – Tomasze – Rzekuń od km 0+000 do km 0+866,70 .
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarzad Dróg Powiatowych w Ostrołęce
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 550670938
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Lokalna2
1.5.2.) Miejscowość: Ostrołęka
1.5.3.) Kod pocztowy: 07-410
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL924 - Ostrołęcki
1.5.7.) Numer telefonu: +48 29 760 26 21
1.5.8.) Numer faksu: +48 29 760 26 53
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zdpo-ka@wp.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zdp.ostroleka.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/4230871.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Zarządzanie drogami powiatowymi
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Rozbudowa drogi powiatowej Nr 2568W Goworowo – Tomasze – Rzekuń od km 0+000 do km 0+866,70 .2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3afb4b72-6b8d-11eb-86b1-a64936a8669f
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00020076
2.6.) Wersja ogłoszenia: 03
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-03-19
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000182/10/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.6 Rozbudowa drogi powiatowej nr 2568W Goworowo - Tomasze - Rzekuń
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DT.252.I.3.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 1970213,83 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest:
Rozbudowa drogi powiatowej Nr 2568W Goworowo – Tomasze – Rzekuń od km 0+000 do km 0+866,70 wraz z budową linii oświetlenia ulicznego, demontażem linii nN, budową obwodów linii komunalnej NN, budową przyłączy, budową kanału technologicznego.
Zamówienie obejmuje:
Roboty przygotowawcze
- odtworzenie trasy w terenie,
- stabilizacja granic pasa drogowego,
- mechaniczne usunięcie warstwy humusu z darniną,
- ścinanie drzew,
- karczowanie krzaków i poszycia wraz z wywiezieniem i spaleniem pozostałości po karczowaniu,
Roboty rozbiórkowe
- rozbiórka istniejącej nawierzchni bitumicznej,
- odkopanie istniejącego przepustu przeznaczonego do rozbiórki,
- rozbiórka istniejącego przepustu,
- zasypanie wykopu po rozebranym przepuście.
Roboty ziemne
- wykonanie wykopów w gruncie kat. III i wywóz gruntu,
- roboty ziemne wykonane w gruncie kat. II z transportem gruntu z dokopu,
Podbudowa i nawierzchnia
- wyprofilowanie i zagęszczenie podłoża pod poszerzenie istniejącej nawierzchni jako podbudowy,
- wykonanie warstwy podsypki piaskowej,
- lokalne wyrównanie istniejącej nawierzchni bitumicznej mieszanką kruszywa łamanego,
- wykonanie poszerzenia istniejącej nawierzchni jako podbudowy zasadniczej z mieszanki kruszywa łamanego niezwiązanego,
- wykonanie podbudowy zasadniczej metodą recyklingu MCE,
- połączenie międzywarstwowe nawierzchni drogowej emulsją asfaltową,
- wykonanie warstwy wiążącej z betonu asfaltowego AC16W,
- wykonanie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego AC11W,
- umocnienie poboczy mieszanką kruszywa naturalnego,
Odwodnienie
- wykonanie wykopu pod projektowane studzienki ściekowej przykanaliki,
- wykonie studzienki ściekowej podkrawężnikowych w gotowym wykopie,
- ułożenie przykanalików z rur PCV w gotowym wykopie,
- ułożenie przykanalików z rur HDPE w gotowym wykopie,
- zasypanie przykanalików i studzienek gruntem kat. II z zagęszczeniem gruntu,
- umocnienie wylotów brukowcem na zaprawie cementowo – piaskowej.
Przepust w km 0+850
- odkopanie istniejącego przepustu przeznaczonego do rozbiórki,
- rozbiórka istniejącej ścianki czołowej po stronie lewej,
- rozbiórka istniejącego przepustu,
- profilowanie i zagęszczenie podłoża wykonane ręcznie w gruncie kat. II-IV pod przepust,
- wykonanie części przelotowej przepustu drogowego z rur polietylenowych o wysokiej gęstości PEHD na ławie z kruszywa łamanego,
- umocnienie dna rowu i powierzchni skarp przy wlocie i wylocie przepustu kamieniem na zaprawie cementowo – piaskowej,
- zasypanie przepustu pod drogą główną gruntem kat. II i zagęszczeniem gruntu,
Krawężniki, chodniki
- ułożenie krawężnika betonowego na ławie z oporem,
- ułożenie obrzeży betonowych,
- wyprofilowanie i zagęszczenie koryta pod chodnik w gruncie kat. III,
- wykonanie podbudowy pod chodnik z mieszanki kruszywa łamanego niezwiązanego,
- wykonanie nawierzchni chodnika z kostki betonowej koloru szarego na podsypce cementowo – piaskowej,
Oznakowanie pionowe
- ustawienie słupków do znaków pionowych,
- przymocowanie do gotowych słupków tarcz znaków drogowych ostrzegawczych,
- przymocowanie do gotowych słupków tarcz znaków drogowych informacyjnych,
- przymocowanie do gotowych słupków tarcz znaków zakazu,
- przymocowanie do gotowych słupków tablic E-2a, D-42, T-6b.
Oznakowanie poziome
- oznakowanie poziome grubowarstwowe strukturalne termoplastyczne typ – linie ciągłe, przejść dla pieszych, linie przerywane.
Zjazdy
- wykonanie wykopów pod przepusty na zjazdach w gruncie kat. III z wywozem gruntu na odkład,
- ułożenie przepustów pod zjazdami z rur polietylenowych w gotowym wykopie,
- zasypanie przepustów pod zjazdami gruntem kat. II z ukopu z zagęszczeniem gruntu,
- wykonanie koryta wraz z profilowaniem i zagęszczeniem podłoża pod podbudowę zjazdów,
- ustawienie opornika betonowego na ławie betonowej obramowującego podbudowę zjazdu,
- wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego niezwiązanego na podsypce piaskowej,
- wykonanie nawierzchni z kostki betonowej kolorowej na podsypce cementowo – piaskowej ,
- połączenie międzywarstwowe nawierzchni drogowej emulsją asfaltową,
- wykonanie warstwy wiążącej z betonu asfaltowego AC16W,
- wykonanie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego AC11W,
- powierzchnia przełożenia nawierzchni z kostki betonowej przy zjeździe po stronie lewej,
- umocnienie wlotów i wylotów istniejących przepustów pod zjazdami brukowcem na zaprawie cementowo – piaskowej.
Inne roboty
- humusowanie z obsianiem trawą skarp i rowów,
- ułożenie murku oporowego przy ogrodzeniu posesji w kształcie „L” z prefabrykowanych elementów żelbetowych,
- przestawienie kapliczki po stronie lewej,
- przestawienie ogrodzenia z paneli na słupkach stalowych wraz z izolacją ścian budynku,
- podwyższenie ogrodzenia z siatki na fundamencie betonowym
- przestawienie ogrodzenia drewnianego,
- przestawienie ogrodzenia z paneli na fundamencie,
- wykonanie fundamentu zbrojonego pod ogrodzenia do przestawienia
- regulacja pionowa pokryw studni kanalizacji sanitarnej,
Budowa elektroenergetycznej linii niskiego napięcia
- obwody linii komunalnej NN,
- przyłącza NN,
- oświetlenie uliczne,
- demontaże linia NN.
Kanalizacja kablowa
- montaż studni kablowej typ SKR2 z dodatkową pokrywą zabezpieczającą,
- ułożenie rur polietylenowych z wykonanie wykopu i jego zasypaniem,
- ułożenie rur polietylenowych w gotowym wykopie,
- ułożenie 1 wiązki mikrokanalizacji MT-DB,
- ułożenie kabla lokalizacyjnego w gotowym wykopie.
Uwaga!
Wszystkie materiały z rozbiórki stanowią własność Zamawiającego. Elementy betonowe nadające się ponownego użycia należy przetransportować na bazę ODM w Ostrołęce, ul. Słoneczna 1, 07-410 Ostrołęka. Koszty związane ze składowaniem, załadunkiem, transpor-tem i rozładunkiem tych materiałów obciążają Wykonawcę.
2. Szczegółowy opis realizacji przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja techniczna, przedmiary robót i specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót, stanowiące załączniki do niniejszej SWZ.
3. Równoważność:
Wszystkie wskazane w dokumentacji SWZ znaki towarowe, nazwy lub pochodzenie należy rozumieć jako przykładowe i rozpatrywać łącznie z wyrazem /równoważny/ pod warunkiem, że zagwarantują one uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w wyżej wymienionych dokumentach. 4. Wymagania związane z realizacją zamówienia w zakresie zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane przez zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26.06.1974 r. - Kodeks pracy (Dz. U. z 2019 r. poz. 1040, 1043 i 1495) obejmują następujące rodzaje czynności:
1) Budowa jezdni
5. Szczegółowe wymagania dotyczące realizacji oraz egzekwowania wymogu zatrudnienia na podstawie stosunku pracy zostały określone we wzorze umowy stanowiącym odpowiednio Załącznik nr 6.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1684535,38 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1791000 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1684535,38 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Budowy i Utrzymania Dróg Sp. z o. o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7591002482
7.3.3) Ulica: Brokowska 37
7.3.4) Miejscowość: Ostrów Mazowiecka
7.3.5) Kod pocztowy: 07-300
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
1. PPUH KORTEL Stanisław Korzyński , Kolonia Koplany 35, 16-061 Juchnowiec Kościelny: kanalizacja kablowa.
2. Przedsiębiorstwo Usługowo - Handlowe WODBUD Mieczysław Wojtkowski, 06-230 Różan, ul. Warszawska 22A:
Częściowo roboty przygotowawcze, roboty rozbiórkowe, roboty ziemne, podbudowa, odwodnienie,przepusty, krawężniki i chodniki, częściowo zjazdy, oznakowanie, roboty inne.
3. PUHP ENERGOL Małgorzata Kruk Nowa Wieś 45, 07-210 Długosiodło: budowa elektroenergetycznej linii niskiego napięcia.
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-03-16
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1684535,38 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 269 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Zarząd Powiatu Ostrołęckiego na wniosek Wykonawcy Aneksem Nr 1/2021 z dnia 23.08.2021 r. zmienił termin realizacji zadania na 249 dni kalendarzowych. Zmiany zostały przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu oraz SWZ.| 2021-03-19 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |