Bieżące utrzymanie jezdni i chodników wraz z urządzeniami odwadniającymi na terenie miasta Elbląga

GMINA MIASTO ELBLĄG NA PRAWACH POWIATU

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00030563
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00030563/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-04-12 08:01
Lokalizacja
Elbląg, warmińsko-mazurskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-eb0a6eb2-77fe-11eb-86b1-a64936a8669f
Identyfikator
5783051446
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie konserwacji dróg

Wykonawcy

1 przyznane

ELBLĄSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO GOSPODARKI KOMUNALNEJ SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄElbląg, PL · lot 0
1 394 342,76 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00030563 z dnia 2021-04-12

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Bieżące utrzymanie jezdni i chodników wraz z urządzeniami odwadniającymi
na terenie miasta Elbląga

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MIASTO ELBLĄG NA PRAWACH POWIATU

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 170747715

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Łączności 1

1.5.2.) Miejscowość: Elbląg

1.5.3.) Kod pocztowy: 82-300

1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL621 - Elbląski

1.5.7.) Numer telefonu: +48 552393125

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dzp@umelblag.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: elblag.eu

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

http://um-elblag.samorzady.pl/kat/id/28

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


administracja samorządowa

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Bieżące utrzymanie jezdni i chodników wraz z urządzeniami odwadniającymi
na terenie miasta Elbląga

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-eb0a6eb2-77fe-11eb-86b1-a64936a8669f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00030563

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-04-12

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00002308/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.12 Bieżące utrzymanie jezdni i chodników wraz z urządzeniami odwodniającymi na terenie miasta Elbląga

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00017035/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Uzasadnienie prawne:
art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy Prawo zamówień publicznych

Uzasadnienie faktyczne :
Przepis art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019 r., poz. 2019 z późn. zm.) umożliwia powierzenie wykonania usług, dostaw lub robót budowlanych na rzecz podmiotu wewnętrznego, tj. udzielanie zamówień wewnętrznych (in-house) pomiędzy podmiotami sektora publicznego przy zastosowaniu trybu z wolnej ręki, pod warunkiem zajścia odpowiednich okoliczności. Gmina Miasto Elbląg jest Zamawiającym, o którym mowa w art. 4 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych. Mając na uwadze powyższe możliwe jest powierzenie wykonywania przedmiotowych zadań Elbląskiemu Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, 82-300 Elbląg, ul. Szańcowa 1, ponieważ spełnione są łącznie następujące warunki, tj.:
c.d. w sekcji IX.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DZP.271.13.2021.AD

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 1165122,77 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia:
Bieżące utrzymanie jezdni i chodników wraz z urządzeniami odwadniającymi na terenie miasta Elbląga

Przedmiotem zamówienia jest bieżące utrzymanie jezdni i chodników wraz z urządzeniami odwadniającymi na terenie miasta Elbląga.

Główne miejsce świadczenia usług: Elbląg

2. Przedmiot zamówienia opisują niżej wymienione:

A. WYCENA ROBÓT KONSERWACYJNYCH
B. OGÓLNE SPECYFIKACJE TECHNICZNE:


Zamawiający informuje, że WYCENA ROBÓT KONSERWACYJNYCH wymieniona w pkt A. stanowi ZAŁĄCZNIK NR 6 do ZdN oraz ogólne specyfikacje techniczne, o których mowa w pkt B. stanowią ZAŁĄCZNIK NR 7 do ZdN.

3. Zakres zamówienia obejmuje:
1) remonty cząstkowe nawierzchni jezdni:
a) bitumicznych,
b) betonowych,
c) tłuczniowych,
d) kamiennych,
e) gruntowych,
2) remonty cząstkowe nawierzchni chodników:
a) betonowych
b) kamiennych
c) bitumicznych
3) konserwację wpustów kanalizacji deszczowej,
4) konserwację i odtwarzanie rowów oraz urządzeń odwadniających pasy drogowe.

Szczegółowy zakres robót do wykonania został określony w WYCENIE ROBÓT KONSERWACYJNYCH stanowiącej ZAŁĄCZNIK NR 6 do ZdN oraz ogólnych specyfikacjach technicznych stanowiących ZAŁĄCZNIK NR 7 do ZdN.

4. Zakres, o którym mowa w pkt I. ppkt 3. ZdN stanowi główny przedmiot zamówienia, który Wykonawca jest zobowiązany osobiście wykonać.

5. Szczegółowy opis oraz warunki wykonania przedmiotu zamówienia zawarte są w projekcie Umowy stanowiącym ZAŁĄCZNIK NR 2 do ZdN.

6. Zamawiający wymaga udzielenia minimum 24 miesięcy gwarancji na remonty cząstkowe nawierzchni licząc od daty odbioru poszczególnych zleconych robót konserwacyjnych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1394342,76

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1394342,76

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1394342,76

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON: 367431388

7.3.3) Ulica: ul. Szańcowa 1

7.3.4) Miejscowość: Elbląg

7.3.5) Kod pocztowy: 82-300

7.3.6.) Województwo: warmińsko-mazurskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-04-01

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1394342,76

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 8 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

c.d. sekcji III pkt 3.1.1) a) Zamawiający, tj. Gmina Miasto Elbląg, sprawuje kontrolę nad spółką,
odpowiadającą kontroli sprawowanej nad własnymi jednostkami, polegającą na dominującym
wpływie na cele strategiczne oraz istotne decyzje dotyczące zarządzania sprawami tej spółki, b)
ponad 90% działalności Elbląskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej spółka z
ograniczoną odpowiedzialnością, 82-300 Elbląg, ul. Szańcowa 1 dotyczy wykonywania zadań
powierzonych jej przez Zamawiającego, tj. Gminę Miasto Elbląg sprawującego nad spółką
bezpośrednią kontrolę; przedmiotowy procent działalności został ustalony na podstawie art. 214
ust. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych, za pomocą średniego przychodu za 3 lata
poprzedzające udzielenie zamówienia, c) w kontrolowanej osobie prawnej nie ma
bezpośredniego udziału kapitału prywatnego. Mając na uwadze powyższe regulacje możliwe
jest powierzenie wykonywania zadań wyżej wymienionej spółce, gdyż spełnia ona przytoczone
okoliczności umożliwiające udzielenie tego zamówienia w trybie in-house.
2021-04-12 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane