Remont z termomodernizacją budynków komunalnych zlokalizowanych przy ul. Limanowskiego 12 i ul. Żurawiej 4 w Dzierzgoniu
Gmina Dzierzgoń
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00023092
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00023092/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-03-25 14:27
- Lokalizacja
- Dzierzgoń, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-93bb45ca-6ac4-11eb-86b1-a64936a8669f
- Identyfikator
- 5792069701
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00023092 z dnia 2021-03-25 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont z termomodernizacją budynków komunalnych zlokalizowanych przy ul. Limanowskiego 12 i ul. Żurawiej 4 w Dzierzgoniu
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Dzierzgoń
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 170747833
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Wolności 1
1.5.2.) Miejscowość: Dzierzgoń
1.5.3.) Kod pocztowy: 82-440
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL638 - Starogardzki
1.5.7.) Numer telefonu: 55 276 25 01
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@dzierzgon.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.dzierzgon.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/um_dzierzgon1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont z termomodernizacją budynków komunalnych zlokalizowanych przy ul. Limanowskiego 12 i ul. Żurawiej 4 w Dzierzgoniu2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-93bb45ca-6ac4-11eb-86b1-a64936a8669f
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00023092
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-03-25
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00002124/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Remont z termomodernizacją budynków komunalnych zlokalizowanych przy ul. Limanowskiego 12 i ul. Żurawiej 4 w Dzierzgoniu
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00006207/02
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: TI.271.3.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 789411,06 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Remont z termomodernizacją budynku komunalnego przy ul. Limanowskiego 12. Kompleksowe wykonanie robót budowlanych, związanych z remontem i termomodernizacją budynku komunalnego, zlokalizowanego przy ul. Limanowskiego 12 w Dzierzgoniu, zgodnie z obowiązującymi standardami i przepisami. Remont i termomodernizacja wskazanego obiektu, winna być wykonana w zakresie niezbędnym do stworzenia w nim odpowiednich warunków funkcjonalno-użytkowych, określonych dla lokali mieszkalnych.4.5.3.) Główny kod CPV: 45262522-6 - Roboty murarskie
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45261100-5 - Wykonywanie konstrukcji dachowych
45262300-4 - Betonowanie
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów
45443000-4 - Roboty elewacyjne
4.5.5.) Wartość części: 469377,08 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Remont z termomodernizacją budynku komunalnego przy ul. Żurawiej 4. Kompleksowe wykonanie robót budowlanych, związanych z remontem i termomodernizacją budynku komunalnego, zlokalizowanego przy ul. Żurawiej 4 w Dzierzgoniu, zgodnie z obowiązującymi standardami i przepisami. Remont i termomodernizacja wskazanego obiektu, winna być wykonana w zakresie niezbędnym do stworzenia w nim odpowiednich warunków funkcjonalno-użytkowych, określonych dla lokali mieszkalnych.4.5.3.) Główny kod CPV: 45262522-6 - Roboty murarskie
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45261100-5 - Wykonywanie konstrukcji dachowych
45262300-4 - Betonowanie
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów
45443000-4 - Roboty elewacyjne
4.5.5.) Wartość części: 320033,98 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 5 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W dniu 04 marca 2021r., tj. w przeddzień terminu składania i otwarcia ofert, do Zamawiającego wpłynęło Postanowienie Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, o odmowie uzgodnienia projektu budowlanego, dotyczącego inwestycji objętej postępowaniem. W treści otrzymanego Postanowienia jw., Konserwator Zabytków wskazuje na bezwzględną konieczność zastosowania technologii w zakresie docieplenia oraz zmiany poszycia dachowego - innych od tych, jakie zostały przewidziane w projekcie budowlanym. Uwzględniając powyższe, Zamawiający nie ma możliwości realizacji zaplanowanej inwestycji, bez uprzedniego dostosowania projektu budowlanego do wskazanych wymogów i uzyskania w tym względzie, pozytywnej opinii Konserwatora Zabytków. W związku z tym, że konieczność wprowadzenia w/w zmian skutkuje istotnymi zmianami w zakresie opisu przedmiotu zamówienia, czego nie można już dokonać na tym etapie postepowania (projekt budowlany i wynikające z niego pozycje przedmiarowe, stanowią najbardziej istotny element opisu), zaistniała uzasadniona podstawa, aby w myśl art. 255 pkt. 5 ustawy PZP – przedmiotowe postępowanie unieważnić.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 680742,94
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 766563,47
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 0
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 5 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W dniu 04 marca 2021r., tj. w przeddzień terminu składania i otwarcia ofert, do Zamawiającego wpłynęło Postanowienie Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, o odmowie uzgodnienia projektu budowlanego, dotyczącego inwestycji objętej postępowaniem. W treści otrzymanego Postanowienia jw., Konserwator Zabytków wskazuje na bezwzględną konieczność zastosowania technologii w zakresie docieplenia oraz zmiany poszycia dachowego - innych od tych, jakie zostały przewidziane w projekcie budowlanym. Uwzględniając powyższe, Zamawiający nie ma możliwości realizacji zaplanowanej inwestycji, bez uprzedniego dostosowania projektu budowlanego do wskazanych wymogów i uzyskania w tym względzie, pozytywnej opinii Konserwatora Zabytków. W związku z tym, że konieczność wprowadzenia w/w zmian skutkuje istotnymi zmianami w zakresie opisu przedmiotu zamówienia, czego nie można już dokonać na tym etapie postepowania (projekt budowlany i wynikające z niego pozycje przedmiarowe, stanowią najbardziej istotny element opisu), zaistniała uzasadniona podstawa, aby w myśl art. 255 pkt. 5 ustawy PZP – przedmiotowe postępowanie unieważnić.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 450304,48
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 536243,03
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 0
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2021-03-25 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |