Adaptacja pomieszczeń w Szkole Podstawowej nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Pile w celu utworzenia oddziałów przedszkolnych
Gmina Piła
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00025034
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00025034/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-03-30 12:21
- Lokalizacja
- Piła, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-e3ce033b-8330-11eb-86b1-a64936a8669f
- Identyfikator
- 7642614167
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00025034 z dnia 2021-03-30 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Adaptacja pomieszczeń w Szkole Podstawowej nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Pile w celu utworzenia oddziałów przedszkolnych
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Piła
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 570791164
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: pl. Staszica 10
1.5.2.) Miejscowość: Piła
1.5.3.) Kod pocztowy: 64-920
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL411 - Pilski
1.5.7.) Numer telefonu: +48 67 210 4346
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bzp@um.pila.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pila.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://umpila.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Adaptacja pomieszczeń w Szkole Podstawowej nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Pile w celu utworzenia oddziałów przedszkolnych2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e3ce033b-8330-11eb-86b1-a64936a8669f
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00025034
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-03-30
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00002350/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 Adaptacja pomieszczeń w Szkole Podstawowej nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Pile w celu utworzenia oddziałów przedszkolnych - w formule „zaprojektuj i wybuduj”
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00017697/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: BZP.271.TP.1.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest adaptacja pomieszczeń w Szkole Podstawowej nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Pile w celu utworzenia oddziałów przedszkolnych przy ul. Roosevelta 12.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie w formule „zaprojektuj i wybuduj” na podstawie Programu funkcjonalno-użytkowego i Koncepcji programowo-przestrzennej:
2.1 dokumentacji projektowo-kosztorysowej,
2.2 robót budowlanych polegających na:
- modernizacji istniejących pomieszczeń szkoły (4 sale lekcyjne wraz z zapleczem sanitarno-szatniowym ) na pomieszczenia oddziałów przedszkolnych wraz z zapleczem,
- rozbudowie istniejącego przedsionka,
- przebudowie podestu oraz schodów wejściowych,
- budowie pochylni dla osób niepełnosprawnych,
- budowie placu zabaw.
3. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
1) opracowanie dokumentacji projektowej, projektu budowlanego w zakresie koniecznym do uzyskania niezbędnych decyzji administracyjnych umożliwiających realizację robót budowlanych, w szczególności zgłoszenia robót budowlanych lub uzyskania pozwolenia na budowę,
2) sporządzenie wielobranżowych projektów wykonawczych oraz uzyskanie do nich wynikających z przepisów prawa ekspertyz, uzgodnień, wraz z uzyskaniem w imieniu Zamawiającego decyzji umożliwiającej realizację inwestycji,
3) zgłoszenie robót budowlanych lub uzyskanie prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę,
4) przeprowadzenie robót budowlanych z materiałów dostarczonych przez siebie,
5) uzyskanie wszelkich decyzji administracyjnych, warunków technicznych, zezwoleń, o dopuszczeniu obiektu do użytkowania.
4. Wykonawca wykonując przedmiot zamówienia zobowiązany jest uwzględnić wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych.
5. Zakres rzeczowy oraz wymagania Zamawiającego w stosunku do przedmiotu zamówienia określa Opis Przedmiotu Zamówienia i Program Funkcjonalno-Użytkowy z koncepcją i rysunkami (Załączniki nr 6, 8, 9 i 10 do SWZ).
6. Zamawiający stosownie do art. 95 ustawy Pzp wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia, w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz. U. 2019 poz. 1040 z późn. zm.) polegających na:
- robotach związanych z przygotowaniem miejsca prowadzonych robót budowlanych (rozbiórki, wyburzenia, wykopy),
- robotach związanych z budową nowych ścianek działowych, budowy podjazdu dla osób niepełnosprawnych, przebudową wejścia do obiektu od strony boiska szkolnego, instalacji urządzeń zabawowych wraz z bezpiecznym podłożem,
- robotach związanych z pracami w zakresie instalacji sanitarnej, elektrycznej i teletechnicznej oraz związanych z pracami wykończeniowymi (tynkowanie, malowanie, instalowanie stolarki, wykonanie nowych okładzin podług ścian i sufitów),
- robotach związanych ze sprzątaniem miejsca prowadzonych robót budowlanych.
7. Szczegółowe wymagania dotyczące realizacji i egzekwowania wymogu zatrudnienia na podstawie stosunku pracy zostały określone w Projektowanych postanowieniach umowy (Załącznik nr 7 do SWZ) i Opisie Przedmiotu Zamówienia (OPZ – Załącznik nr 6 SWZ).
8. Zamawiający zaleca przed złożeniem oferty dokonanie wizji lokalnej miejsca planowanych robót budowlanych, po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym z jedną z osób wskazanych w SWZ.
9. Wykonawca udzieli pełnej gwarancji jakości i rękojmi na roboty budowlane, urządzenia i opracowania projektowe objęte przedmiotem zamówienia na okres od 36 do 60 miesięcy od daty odbioru końcowego. Z dniem odbioru końcowego Wykonawca wystawi Zamawiającemu dokument gwarancyjny (wzór – Załącznik do Projektowanych postanowień umowy).
Uwaga:
Okres gwarancji i rękojmi stanowi jedno z kryteriów oceny ofert.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.Zamawiający nie może zwiększyć środków na realizację zamówienia do wysokości ceny najkorzystniejszej oferty.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1692975,85
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1850188,2
| 2021-03-30 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |