„Utworzenie ekologicznego miasteczka drogowego” w ramach zadania inwestycyjnego „EKO Pleszew”

Miasto i Gmina Pleszew

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00026369
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00026369/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-04-01 09:09
Lokalizacja
Pleszew, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-691b2be0-7766-11eb-86b1-a64936a8669f
Identyfikator
6080074221
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonychRoboty w zakresie budowy drógRoboty w zakresie okablowania elektrycznegoRoboty w zakresie instalacji elektrycznychInstalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnychInstalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00026369 z dnia 2021-04-01

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Utworzenie ekologicznego miasteczka drogowego” w ramach zadania inwestycyjnego „EKO Pleszew”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto i Gmina Pleszew

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 250855297

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 1

1.5.2.) Miejscowość: Pleszew

1.5.3.) Kod pocztowy: 63-300

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL416 - Kaliski

1.5.7.) Numer telefonu: 62 74 28 300

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@pleszew.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.pleszew.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://miniportal.uzp.gov.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Utworzenie ekologicznego miasteczka drogowego” w ramach zadania inwestycyjnego „EKO Pleszew”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-691b2be0-7766-11eb-86b1-a64936a8669f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00026369

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-04-01

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000660/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Utworzenie ekologicznego miasteczka ruchu drogowego w ramach projektu EKO Pleszew

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Projekt pt. „EKO Pleszew” jest dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Osi Priorytetowej 4 „Środowisko” Działania 4.5 „Ochrona przyrody” Poddziałania 4.5.4 „Edukacja ekologiczna” Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00011954/02

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WI.042.1.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zamówienie pn. „Utworzenie ekologicznego miasteczka drogowego” w ramach zadania inwestycyjnego „EKO Pleszew” obejmuje między innymi:
­rozbiórkę istniejących elementów placu tj. nawierzchni z mas mineralno-bitumicznych z podbudową z kruszywa i krawężników,
­wykonanie wykopów pod elementy jezdni i chodników,
­wykonanie konstrukcji i nawierzchni jezdni oraz chodników,
­wykonanie oznakowania poziomego i pionowego,
­montaż elektrowni fotowoltaicznej o mocy 2,08 kWp
­montaż szafki oświetleniowej oraz szafki sterownika sygnalizacji świetlnej,
­montaż szafki z zabezpieczeniami obwodów, szafki z falownikami, oraz szafki z akumulatorami - dla systemu fotowoltaicznego off-grid,
­budowa linii zasilającej,
­budowa linii kablowych nn,
­montaż słupów oświetleniowych,
­montaż sygnalizacji świetlnej,
­montaż urządzeń do monitoringu,
­montaż uziemienia ochronnego,
­ochrona od porażeń prądem elektrycznym,
­wykonanie trawników,
­nasadzenia drzew i krzewów,
­montaż małej architektury,
­wykonanie nawodnienia,
­wykonanie ogrodzenia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W postępowaniu pn. „Utworzenie ekologicznego miasteczka drogowego” w ramach zadania inwestycyjnego „EKO Pleszew”, Zamawiający Miasto i Gmina Pleszew zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę 451.466,72 zł brutto. Cena najkorzystniejszej oferty wynosi 511.151,64 zł brutto i przewyższa w/w kwotę, a Zamawiający nie może jej zwiększyć.
W związku z powyższym postępowanie podlega unieważnieniu na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy Prawo zamówień publicznych, zgodnie z którym zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 511151,64

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 637140

2021-04-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane