Nowa odsłona Gminy Borki – Rewitalizacja. Zagospodarowanie drzewostanu i zieleni w m. Wola Osowińska (III etap).

GMINA BORKI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00026708
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00026708/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2021-04-01 12:49
Lokalizacja
Borki, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-d899a6b1-75c4-11eb-86b1-a64936a8669f
Identyfikator
5381850004
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi ogrodniczeRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonychUsługi pielęgnacji drzewSadzenie drzewUsługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00026708 z dnia 2021-04-01

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Nowa odsłona Gminy Borki – Rewitalizacja. Zagospodarowanie drzewostanu i zieleni w m. Wola Osowińska (III etap).

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA BORKI

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 431019885

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Wojska Polskiego 41

1.5.2.) Miejscowość: Borki

1.5.3.) Kod pocztowy: 21-345

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL811 - Bialski

1.5.7.) Numer telefonu: 81 857 42 08

1.5.8.) Numer faksu: 81 857 42 29

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: wojt@gminaborki.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://ugborki.bip.lubelskie.pl/index.php?id=6

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ugborki.bip.lubelskie.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Nowa odsłona Gminy Borki – Rewitalizacja. Zagospodarowanie drzewostanu i zieleni w m. Wola Osowińska (III etap).

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d899a6b1-75c4-11eb-86b1-a64936a8669f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00026708

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-04-01

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00004083/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.1 „Nowa odsłona Gminy Borki - Rewitalizacja. Zagospodarowanie drzewostanu i zieleni w m. Wola Osowińska (III etap)”

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Program Operacyjny: Regionalny Program Operacyjny Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, Działanie: 13.4 Rewitalizacja obszarów wiejskich

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00010076/03

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RRI.271.1.1.2021.MW

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 817689,65 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są usługi w zakresie kształtowania terenów zielonych - wycinki drzew, fre­zowania korzeni drzew, cięć pielęgnacyjnych drzew w tym zastosowanie wiązań elastycznych, wy­kaszania chwastów, wykonania trawników, rabat, nasadzenia zieleni na działce nr 645/1 w m. Wola Osowińska na terenie zabytkowego zespołu parkowego w miejscowości Wola Osowińska. Wszyst­kie prace związane z wycinką i cięciami pielęgnacyjnymi na terenie Zespołu Parkowego należy wy­konywać metodą tradycyjną oraz alpinistyczną.
2. Zakres zamówienia obejmuje wykonanie całego zakresu prac opisanego w zał. Nr 1 do SWZ, w tym:
2.1. usunięcie 115 drzew (w tym drzewa dwu, trzy i cztero pniowe) zgodnie z decyzją nr INI.5146.26.3.2020 z dnia 02.04.2020 r. obejmującą pozwolenie na prowadzenie prac kon­serwatorskich, w tym usunięcie drzew z nieruchomości, będącej wpisanym do rejestru za­bytków parkiem, ogrodem lub inną formą zaprojektowanej zieleni oraz decyzją nr INI.5146.26.5.2020 z dnia 27.05.2020 r. obejmującą udzielenie zezwolenia na usunięcie 115 drzew w obrębie zespołu dworsko-parkowego w Woli Osowińskiej, wpisanego do rejestru pod nr A/769.
2.2. Wykonanie cięć pielęgnacyjnych w koronach 250 drzew rosnących na terenie parku zgodnie z decyzją nr INI.5146.26.3.2020 z dnia 02.04.2020 r. obejmującą pozwolenie na prowadze­nie prac konserwatorskich w tym wykonanie cięć pielęgnacyjnych, sanitarnych i prześwietla­jących.
2.3. Po wycince drzew (115szt.) należy wykonać karczowanie karp oraz frezowanie karp. Karczo­wanie oraz frezowanie karp należy również wykonać w miejscach gdzie wcześniej zostały drzewa usunięte (około 136 karp do frezowania o obwodzie od 40-120 cm). Frezowanie wy­konać na głębokość co najmniej 0,3 m poniżej poziomu gruntu z uzupełnieniem ziemią uro­dzajną miejsca po usuniętej karpie
2.4. Pozyskany surowiec-drewno, gałęzie z wycinki drzew Wykonawca zobowiązuje się zabrać z terenu w zabytkowym zespole parkowym w m. Wola Osowińska własnym kosztem i stara­niem.
2.5. Wykoszenie chwastów i jednorocznych samosiewów i podrostów w terenie zadrzewionym
2.6. Wykonanie trawników.
2.7. Sadzenie drzew i krzewów.
2.8. Wykonanie rabat kwiatowych z roślin ozdobnych, obsadzenie ich bylinami i roślinami cebul­kowymi.
2.9. Wykonanie inwentaryzacji powykonawczej.
2.10. Wykonawca zobowiązany jest również do uporządkowania terenu prac.
2.11. Ze względu na występowanie wielu gatunków roślin objętych całkowitą lub częściową ochroną prawną Zamawiający nie zezwala na wjazd pojazdami mechanicznymi na teren za­bytkowego zespołu parkowego w m. Wola Osowińska, z wyłączeniem wywozu pni oraz zrębków, wyłącznie ścieżkami wyznaczonymi przez osobę kierującą pracami konserwator­skimi, restauratorskimi związanymi z pielęgnacją drzew.
3. Szczegółowy opis i zakres wykonania przedmiotu zamówienia określa dokumentacja projektowa, de­cyzje administracyjne z załącznikami (zał. nr 1 do SWZ) oraz wzór umowy (zał. Nr 7 do SWZ),
4. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia.
5. Zgodnie z art. 256 Pzp. Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówie­nia od­powiednio przed upływem terminu składania ofert, jeżeli wystąpiły okoliczności powo­dujące, że dal­sze prowadzenie postępowania jest nieuzasadnione.
6. Zgodnie z art. 310 pkt. 1 Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia pu­blicznego, jeśli środki publiczne, które zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane.
7. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
8. Wymagania zgodnie z art. 95 ust. 1 ustawy Pzp, związane z realizacja zamówienia w zakresie za­trudnienia przez Wykonawce lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerw­ca 1974 r. Kodeks pracy Zamawiający, obejmują następujące rodzaje czynności:
8.1. wycinka drzew – pilarze.
Ponieważ obowiązek ten dotyczy również Podwykonawców – Wykonawca jest zobowiązany za­wrzeć w każdej umowie o podwykonawstwo stosowne zapisy zobowiązujące Podwykonawców do za­trudnienia na podstawie stosunku pracy wszystkich osób wykonujących wskazane wyżej czynno­ści. Szczegółowe zasady dokumentowania zatrudnienia na podstawie stosunku pracy ww. osób oraz kontrolowanie tego obo­wiązku przez Zamawiającego i przewidziane z tego tytułu sankcje określone są we wzorze umowy (zał. Nr 7 do SWZ).
Wykonawca lub Podwykonawca zatrudni osoby te na okres niezbędny do wykonania danych czyn­ności; w przypadku rozwiązania stosunku pracy przez pracownika lub pracodawcę przed zakończe­niem tego okresu, Wykonawca jest obowiązany do zatrudnienia na to miejsce inną osobę.
Powyższe wymaganie nie dotyczy czynności wykonywanych przez osoby prowadzące jednoosobo­wą działalność gospodarczą.
Czynności nadzoru nad wykonywaniem przedmiotowych prac realizowane przez personel Wykonawcy (osoby kierujące pracami) nie podlegają rygorowi zatrudnienia na podstawie stosunku pracy. Powyższe dotyczy także osób wykonujących dostawę materiałów.

4.5.3.) Główny kod CPV: 77300000-3 - Usługi ogrodnicze

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

77211500-7 - Usługi pielęgnacji drzew

77211600-8 - Sadzenie drzew

77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający działając na podstawie art. 255 pkt 6) ustawy z dnia 11.09.2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 2019 z poźn. zm.), unieważnia przedmiotowe postępowanie – postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiająca zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Zamawiający błędnie opisał przedmiot zamówienia, zamieszczając na stronie prowadzonego postępowania projekt budowlany i wykonawczy projektu zieleni w zespole dworsko-parkowym w Woli Osowińskiej zawierający niezaktualizowane (błędne) zestawienie ilości i rodzajów roślin do wyliczenia ceny ofertowej.
Zamawiający w dniu 02.03.2021 r. udzielając odpowiedzi na pytanie dotyczące ilości roślin, jakie należy uwzględnić w cenie oferty wskazując, że wiążącą do wyliczenia ceny jest liczba roślin podana w Projekcie budowlanym i wykonawczym projektu zieleni ze strony 7 projektu z tabeli nr 1 pod nazwą „Dobór gatunkowy nasadzeń w projekcie zieleni w zespole dworsko-parkowym w Woli Osowińskiej”, wprowadził wykonawców w błąd. Zamieszczona na stronie internetowej prowadzonego postępowania dokumentacja nie została bowiem zaktualizowana w zakresie ilości i rodzajów roślin, które należało uwzględnić przy obliczaniu ceny ofertowej. Zgodnie z aktualną dokumentacją budowlaną i wykonawczą, zmienioną przez projektanta w/w opracowania na etapie przygotowywania postępowania, wiążące są ilości wskazane w przedmiarze – kosztorysie ofertowym załączonym do projektu budowlanego i wykonawczego projektu zieleni. Zamawiający zamieszczając na stronie prowadzonego postępowania opis przedmiotu zamówienia, stanowiący zał. Nr 1 do SWZ zamieścił nieaktualne zestawienie roślin, które zgodnie z udzieloną odpowiedzą było podstawą do wyliczenia ceny ofertowej. Powyższe spowodowało, że prawidłowe wyliczenie ceny przez Wykonawców nie było możliwe, gdyż dotyczyło ilości i rodzajów roślin wskazanych w dokumentacji, a nie w przedmiarze.
W związku z powyższym Zamawiający unieważnia czynności podjęte w postępowaniu po otwarciu ofert,
w tym wybór wykonawcy na realizację przedmiotowego zamówienia publicznego.
Biorąc pod uwagę błędy w opisie przedmiotu zamówienia uniemożliwiające prawidłowe wyliczenie ceny ofertowej, a tym samym zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego postanowiono jak na wstępie.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 393260,40

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 860760,00

2021-04-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi