Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 2 w Plewiskach

Gmina Komorniki

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00026348
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00026348/02
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-04-01 08:57
Lokalizacja
Komorniki, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-ee256085-5ca8-11eb-86b1-a64936a8669f
Identyfikator
7773140250
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie szkół podstawowychAparatura i sprzęt sterującyPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnychRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejObiekty rekreacyjneRoboty w zakresie różnych nawierzchniRoboty instalacyjne w budynkachInstalowanie przeciwpożarowych systemów alarmowychInstalowanie przeciwwłamaniowych systemów alarmowychRoboty izolacyjneRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00026348 z dnia 2021-04-01

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 2 w Plewiskach

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Komorniki

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631258709

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Stawna 1

1.5.2.) Miejscowość: Komorniki

1.5.3.) Kod pocztowy: 62-052

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL418 - Poznański

1.5.7.) Numer telefonu: +48618107751

1.5.8.) Numer faksu: +48618107985

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@komorniki.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.komorniki.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/komorniki

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 2 w Plewiskach

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ee256085-5ca8-11eb-86b1-a64936a8669f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00026348

2.6.) Wersja ogłoszenia: 02

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-04-01

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000419/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.11 Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 2 w Plewiskach

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00006363/04

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 10661197,45 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1.1. Zadanie inwestycyjne pod nazwą „Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 2 w Plewiskach” obejmuje: budowę budynku dydaktycznego wraz z łącznikiem, instalacjami i sieciami oraz wykonanie zakresu robót części rekreacyjno-sportowej. Postępowanie nie obejmuje: a) wyposażenia ruchomego typu meble (przedmiar kubatura dział 3, poz. 280), b) tablic multimedialnych (przedmiar kubatura dział 7.7, poz. 785÷786), c) wyposażenia toalet (przedmiar kubatura dział 3, poz. 270÷276), d) nasadzeń drzew i krzewów (przedmiar pzt dział 1.5, poz. 40,. 42÷45), e) wyposażenia zewnętrznego (przedmiar pzt - ławki, kosze na odpadki, stojaki na rowery). 1.2. Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 2 w Plewiskach o budynek 2 kondygnacyjny niepodpiwniczony z dachem płaskim, w technologii tradycyjnej murowanej z elementów drobnowymiarowych, ze stropami gęstożebrowymi oraz stropodachem w tej samej technologii co stropy. Budynek zaprojektowano jako posadowiony bezpośrednio. Segment połączony łącznikiem z istniejącym budynkiem o konstrukcji w formie stalowej kratownicy przestrzennej wspartej na żelbetowych słupach. 1.3. Część rekreacyjno-sportowa obejmuje: budowę boiska (oznaczone na rys. Apzt/1 - nr 5), terenu utwardzonego przeznaczonego na „zieloną szkołę” (oznaczony na rys. Apzt/1 - nr 4), stoły do ping-ponga (oznaczone na rys. Apzt/1 - nr 7), stoły do szachów (oznaczone na rys. Apzt/1 - nr 8), miasteczko ruchu drogowego (oznaczone na rys. Apzt/1 - nr 9), siłownia zewnętrzna (oznaczona na rys. Apzt/1 - nr 10). 1.4. Program funkcjonalno-użytkowy: W nowej części zaprojektowano 15 sal lekcyjnych, w tym komputerową i językową, pokój zajęć wyrównawczych, salę korekcyjną, pomieszczenie zintegrowanej ścieżki kształcenia, pokój nauczycielski i konsultacji, sanitariaty, pomieszczenia techniczne i magazynowe. 1.5. Projektowany obiekt posiada bezpośredni dostęp do budynku dla osób niepełnosprawnych z poziomu terenu (wejście główne), przy budynku zaprojektowano parking, na którym zapewniono co najmniej 3 miejsca przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Budynek zaprojektowano bez barier architektonicznych a komunikacje pomiędzy poszczególnymi kondygnacjami umożliwia winda przystosowania do obsługi przez osoby niepełnosprawne. Na każdej kondygnacji zaprojektowano ogólnodostępne pomieszczenie WC dla osób niepełnosprawnych. 1.6. Obiekt wyposażony będzie w następujące instalacje: a) wewnętrzna instalacja wodociągowa, b) wewnętrzna instalacja kanalizacji sanitarnej, c) instalacja centralnego ogrzewania, d) instalacja wentylacji mechanicznej i klimatyzacji, e) instalacja gazowa wraz z kotłownią, f) instalacja elektryczna, g) instalacja teletechniczna, h) instalacje ochronne, i) modernizowana będzie również instalacja wentylacji mechanicznej w istniejącym obiekcie. 1.7. Przyłącza i sieci zewnętrzne do wykonania: a) przyłącze wodociągowe wraz z instalacją wodociągową do podlewania, b) przyłącze i sieć kanalizacji sanitarnej, c) przyłącze i sieć kanalizacji deszczowej, d) przyłącze gazowe i sieć doziemnej instalacji gazowej. 1.8. Dane techniczne budynku: a) długość budynku - 64,58 m, b) szerokość budynku - 18,98 m, c) liczba pomieszczeń - 55, d) wysokość kondygnacji - 3,00 m, e) ilość klatek schodowych – 2,
f) ilość wind – 1, g) powierzchnia użytkowa - 1 582,65m2, h) powierzchnia wewnętrzna - 3 162,96m2, i) powierzchnia zabudowy - 1 217,67m2, j) powierzchnia całkowita - 2 215,68m2 , w tym parter 1052,57 m2, piętro 1163,11 m2, k) kubatura - 6 647,04 m3. 1.9. Miejsce wykonania zamówienia: ul. prof. Wacława Strażewicza 1 w Plewiskach. 1.10. Prace konstrukcyjne związane z budową łącznika oraz modernizacją instalacji wentylacji mechanicznej w istniejącym obiekcie mogą być prowadzone tylko w okresie wakacji szkolnych letnich. 1.11. Wykonawca nie może prowadzić głośnych robót podczas egzaminów 8 klas. 1.12. Część robót realizowanych będzie w trakcie czynnego już obiektu szkoły, w którym prowadzone będą zajęcia edukacyjne. W związku z tym, Wykonawca jest zobowiązany do niezakłócania funkcjonowania obiektu oraz do zapewnienia bezpieczeństwa uczęszczającym do szkoły dzieciom. 1.13. Dla uzyskania stosownych parametrów wymagana jest dbałość o dobór materiałów i wykonanie detali, szczególnie tych, które mają wpływ na parametry cieplne budynku. Na każdym etapie robót należy wykonać dokumentację fotograficzną, potwierdzającą właściwe wykonanie detali. Budynek przed ostatecznym wykończeniem powinien zostać poddany próbie szczelności przez certyfikowane jednostki metodą blowerdoor i uzyskać żądany wynik. Dlatego też podkreśla się wagę wykonania i uszczelnienia wszelkich elementów powłoki budynku z materiałów o stałych parametrach w czasie. W przypadku wykrycia nieszczelności należy określić nieszczelność i dokonać właściwych poprawek i następnie powtórzyć test szczelności. Należy wykonać również badanie termowizyjne potwierdzające brak mostków termicznych. 1.14. Ponadto Wykonawca ma obowiązek zrealizować przedmiot zamówienia zgodnie z zasadami wiedzy technicznej i budowlanej, obowiązującymi przepisami oraz normami, a także z wykorzystaniem materiałów własnych, które mieszczą się w ramach zawartych rozwiązaniach konstrukcyjnych, technologicznych i technicznych. 1.15. Szczegółowy zakres robót, zgodnie z którymi należy wykonać prace, zawiera dokumentacja projektowa, STWIOR, przedmiary robót, stanowiące załączniki do niniejszej SWZ. 1.16. Zakres prac obejmuje również złożenie do Nadzoru Budowlanego zgłoszenia zakończenia robót budowlanych, jak również uzyskanie od Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego dla powiatu poznańskiego decyzji pozwolenia na użytkowanie. 1.17. Wykonawca zobowiązany jest do opracowania dokumentacji powykonawczej w 2 egzemplarzach w wersji papierowej oraz elektronicznej na płycie CD i przekazania jej Zamawiającemu. 1.13. Szczegółowy opis warunków realizacji przedmiotu zamówienia zawarty jest w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 8 do SWZ. 1.14. Wykonawca zobowiązany jest przez cały okres, na jaki zostanie zawarta Umowa, posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną nie mniejszą niż 11 000 000,00 złotych (słownie: jedenaście milionów złotych), ważne nie później niż od daty podpisania umowy do czasu odbioru końcowego. Zamawiający zaakceptuje posiadany przez Wykonawcę dokument ubezpieczenia OC w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną wymaganą przez Zamawiającego, która będzie zawarta na okres roczny i będzie odnawialny z zachowaniem ciągłości ochrony ubezpieczeniowej do czasu odbioru końcowego. W takiej sytuacji Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć Zamawiającemu ważny dokument ubezpieczenia OC w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia najpóźniej w ciągu 7 dni od daty wystawienia tego dokumentu. 1.15 Wszystkie wymagania określone w dokumentach wskazanych w dokumentacji projektowej stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne. Niespełnienie ww. wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp. 1.16 Wymagany okres gwarancji na roboty budowlano-montażowe - zgodnie z ofertą, minimum 60 miesięcy, maksymalnie 72 miesiące. Wymagany okres gwarancji na wbudowane urządzenia zgodnie z kartami producenta, jednak nie mniej niż 36 miesięcy. Zakres uprawnień z tytułu rękojmi regulują przepisy Kodeksu cywilnego. Uzupełnienia/zmiany w stosunku do dokumentacji projektowej: W ciągach komunikacyjnych, pomieszczeniach korytarzy, pokojach biurowych, salach lekcyjnych, świetlicach i innych pomieszczeniach, gdzie w projekcie oznaczono zastosowanie wykładziny obiektowej winylowej w panelach 635 mm x 635 mm, Zamawiający wprowadza zmianę na wykładzinę obiektową, winylową PUR, homogeniczną, rolowaną, która powinna spełniać następujące minimalne parametry istotne: - grubość warstwy ścieralnej wg EN 429 – min. 2,0 mm, - klasa użytkowa wg EN 685 – 34/43, - klasa ogniowa – BflS1, - klasa antypoślizgowości wg DIN 51130 - min. R9, - całkowita emisja LZO (po 28 dniach) ≤ 10 μg/ m3. Wykładzina wywinięta na ścianę na wys. min. 10 cm.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45214210-5 - Roboty budowlane w zakresie szkół podstawowych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

31682210-5 - Aparatura i sprzęt sterujący

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45212140-9 - Obiekty rekreacyjne

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45312100-8 - Instalowanie przeciwpożarowych systemów alarmowych

45312200-9 - Instalowanie przeciwwłamaniowych systemów alarmowych

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia i Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 11

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 10

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 11998399

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 18727000

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2021-04-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane