„Usługi mechaniczne”
KOPALNIA SOLI "WIELICZKA" SPÓŁKA AKCYJNA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00028846
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00028846/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2021-04-07 14:12
- Lokalizacja
- Wieliczka, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-56807d10-8175-11eb-86b1-a64936a8669f
- Identyfikator
- 6830003427
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Geotechniczne usługi inżynieryjneObróbka metaliInstalacje mechaniczneUsługi przeładunku i składowania towarówMechaniczne usługi inżynieryjneUsługi ślusarskie
Wykonawcy
1 przyznane
Kopalnia Soli „Wieliczka” Zakład Mechaniczny Sp. z o.o. , która na podstawie uchwały nr 11/2020 Nadzwyczajnego Zgromadzenia Wspólników z dnia 9 grudnia 2020 r. od chwili wpisu zmiany w KRS będzie prowadzić działalność pod firmą Kopalnia Soli „Wieliczka” Wsparcie Sp. z o.o.Wieliczka, PL · lot 0
2 482 882,92 PLNTreść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00028846 z dnia 2021-04-07 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
„Usługi mechaniczne”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: KOPALNIA SOLI "WIELICZKA" SPÓŁKA AKCYJNA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000041683
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Park Kingi 1
1.5.2.) Miejscowość: Wieliczka
1.5.3.) Kod pocztowy: 32-020
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat.sa@kopalnia.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kopalniawieliczka.eu
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://kopalniawieliczka.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Górnictwo
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Usługi mechaniczne”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-56807d10-8175-11eb-86b1-a64936a8669f
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00028846
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-04-07
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00016920/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: KSW/2021/TRG/34
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie przez Wykonawcę na rzecz Zamawiającego:
1) usług technicznych,
2) usług technicznych świadczonych w podziemnych wyrobiskach Zakładu Kopalni Soli „Wieliczka”,
3) usług polegających na obsłudze i bieżącej konserwacji instalacji przemysłowych wód i solanek zlokalizowanych na powierzchni,
4) usług polegających na stałym nadzorze nad urządzeniami poddozorowymi.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71332000-4 - Geotechniczne usługi inżynieryjne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45262670-8 - Obróbka metali
45350000-5 - Instalacje mechaniczne
63100000-0 - Usługi przeładunku i składowania towarów
71333000-1 - Mechaniczne usługi inżynieryjne
98395000-8 - Usługi ślusarskie
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2482882,92
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2482882,92
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2482882,92
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Kopalnia Soli „Wieliczka” Zakład Mechaniczny Sp. z o.o. , która na podstawie uchwały nr 11/2020 Nadzwyczajnego Zgromadzenia Wspólników z dnia 9 grudnia 2020 r. od chwili wpisu zmiany w KRS będzie prowadzić działalność pod firmą Kopalnia Soli „Wieliczka” Wsparcie Sp. z o.o.
7.3.3) Ulica: Park Kingi 1
7.3.4) Miejscowość: Wieliczka
7.3.5) Kod pocztowy: 32-020
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-03-31
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2482882,92
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 9 miesiące
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Zgodnie z treścią tego przepisu, zamawiający, o którym mowa w art. 4 ust. 1 pkt 3 ustawy, może udzielić zamówienia z wolnej ręki, w przypadku gdy zamówienie udzielane jest osobie prawnej, jeżeli:a) zamawiający sprawuje nad tą osobą prawną kontrolę, odpowiadającą kontroli sprawowanej nad własnymi jednostkami, polegającą na dominującym wpływie na cele strategiczne oraz istotne decyzje dotyczące zarządzania sprawami tej osoby prawnej; warunekten jest również spełniony, gdy kontrolę taką sprawuje inna osoba prawna kontrolowana przez zamawiającego w taki sam sposób, b) ponad 90% działalności kontrolowanej osoby prawnej dotyczy wykonywania zadań powierzonych jej przez zamawiającego sprawującego kontrolę lub przez inną osobę prawną, nad którą ten zamawiający sprawuje kontrolę, o której mowa w lit. a, c) w kontrolowanej osobie prawnej nie ma bezpośredniego udziału kapitału prywatnego.
Ad. a. Zamawiający jest spółką prawa handlowego, której jedynym akcjonariuszem jest Skarb Państwa. Jest on równocześnie założycielem i jedynym udziałowcem spółki Kopalnia Soli „Wieliczka” Zakład Mechaniczny Sp. z o.o. (która na podstawie uchwały nr 11/2020 Nadzwyczajnego Zgromadzenia Wspólników z dnia 9 grudnia 2020 r. od chwili wpisu zmiany w KRS będzie prowadzić działalność pod firmą Kopalnia Soli „Wieliczka” Wsparcie Sp. z
o.o.), zwanej dalej „Wykonawcą”. Wykonawca prowadzi działalność w obiektach stanowiących własność Zamawiającego, a jej głównym celem (zgodnie z treścią aktu założycielskiego) jest „świadczenie usług na rzecz wspólnika Kopalni Soli „Wieliczka” Spółki Akcyjnej z siedzibą w Wieliczce wpisanej w rejestrze przedsiębiorców pod numerem 0000278401”. Zamawiający ma także wyłączne prawo do powoływania i odwoływania członków zarządu Wykonawcy. Niezależnie od powyższego, zarząd spółki Wykonawcy musi również uzyskiwać
zgodę Zamawiającego na dokonanie licznych czynności wskazanych w jej akcie założycielskim (m. in. w zakresie wyrażania zgody na nabycie lub zbycie składników aktywów trwałych o znaczącej wartości). Zamawiający zatwierdza także obowiązujące w spółce Regulaminy: Organizacyjny oraz Zarządu, a także przyjmuje roczne plany rzeczowo – finansowe i strategiczne plany wieloletnie. Zamawiający ma również zagwarantowane w akcie założycielskim prawo żądania przedstawienia wszelkich dokumentów dotyczących prowadzenia spraw spółki.Tym samym, kontrola sprawowana przez Zamawiającego odpowiada w istocie kontroli sprawowanej przez niego nad własnymi jednostkami.Ad. b.Średni przychód osiągnięty przez Wykonawcę z tytułu wykonywania zadań powierzonych jej przez Zamawiającego lub przez inną osobę prawną, nad którą Zamawiający sprawuje kontrolę w ciągu trzech lat poprzedzających udzielenie zamówienia, zgodnie z treścią dokumentów finansowych, był wyższy niż 90% wszystkich osiąganych przez niego przychodów.Jednocześnie, zmiany, jakie
wprowadzono w 2021 roku grupie kapitałowej Kopalni Soli „Wieliczka” (z czym wiąże się m. in. znaczące zwiększenie zatrudnienia w spółce Wykonawcy oraz zakładane rozszerzenie zakresu usług świadczonych przez Wykonawcę w ramach umów typu in – house), sprawiają, że dane liczbowe odnośnie do przychodów za trzy ostatnie lata mogą wydawać się nieadekwatne do aktualnego stanu faktycznego. Wiarygodne prognozy finansowe, a w szczególności zamiar
zawarcia pomiędzy Zamawiającym, a Wykonawcą kilku kolejnych umów typu in – house, a także zawarte w akcie założycielskim ograniczenie możliwości świadczenia usług na rzecz podmiotów trzecich do mniej niż 10% wartości przychodów Wykonawcy, sprawia, że warunek należy uznać
za spełniony. Ad. c.W spółce Kopalnia Soli „Wieliczka” Zakład Mechaniczny Sp. z o.o. nie ma bezpośredniego ani pośredniego udziału kapitału prywatnego. Właścicielem 100% udziałów tej spółki jest Zamawiający, którego akcje w całości są własnością Skarbu Państwa.
| 2021-04-07 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |